Skip to content

Jak usunąć okropne oprogramowanie reklamowe / złośliwe oprogramowanie ShopperPro?

25 de lipiec de 2021
img 54be744c2b643

Testowaliśmy naszą teorię, że wszystkie witryny z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania są okropne, gdy zostaliśmy zainfekowani adware ShopperPro, które po prostu całkowicie przejmuje całe okno przeglądarki z nieprzyjemnymi reklamami, przekierowuje linki Amazon do jakiejś podejrzanej witryny i jest okropne. Oto jak go usunąć.

Zabawne jest to, że pisaliśmy o tym, jak usunąć prawie identyczne złośliwe oprogramowanie BoBrowser, a po usunięciu tego złośliwe oprogramowanie ShopperPro niemal natychmiast przejęło kontrolę nad komputerem. Dosłownie chował się w skrzydłach, czekając na szansę na uderzenie. Dlatego zalecamy bieganie Malwarebytes po odinstalowaniu jakiegokolwiek szkodliwego oprogramowania, ponieważ prawie zawsze kryje się coś innego.

Notatka:czasami jesteśmy krytykowani za używanie rzeczywistego dezinstalatora złośliwego oprogramowania do odinstalowania złośliwego oprogramowania, zamiast używania jakiegoś narzędzia. Ale faktem jest, że aby uniknąć pójścia do więzienia, wiele z tych firm produkujących złośliwe oprogramowanie faktycznie udostępnia (w większości) działający deinstalator. Tak długo, jak uruchamiasz Malwarebytes po odinstalowaniu, ogólnie wszystko jest w porządku.

I o to chodzi, to co robią nie jest technicznie nielegalne (chociaż powinno być). Skłaniają cię do wyrażenia zgody na instalację w pewnym momencie, gdy próbowałeś zainstalować głupi wygaszacz ekranu 3D, a następnie zapewniają mechanizm odinstalowywania. To wszystko jest całkowicie legalne i ktoś za to pójdzie do piekła. Ale nikt nie pójdzie do więzienia.

Badanie ShopperPro

Szaloną rzeczą w tym złośliwym oprogramowaniu jest to, że jeśli wejdziesz na strony wtyczek lub strony rozszerzeń Chrome, w ogóle nic się nie wyświetla. Jak się okazuje, jest to proces, który jest uruchamiany za pomocą Harmonogramu zadań, a następnie przechwytuje przeglądarkę za pomocą niektórych głębokich, ciemnych funkcji podpinania procesów systemu Windows.


Jak widać na tym zrzucie ekranu Process Explorer, pochodzi on od podmiotu o nazwie Goobzo LTD. Dlaczego mogą mieć certyfikat do cyfrowego podpisywania ich oprogramowania, jest poza nami.

1627218591 611 Jak usunac okropne oprogramowanie reklamowe zlosliwe oprogramowanie ShopperPro

Kiedy przejdziesz do zakładki Wątki i przyjrzysz się niektórym z używanych bibliotek DLL, sytuacja stanie się nieco bardziej przejrzysta. W rzeczywistości pochodzi to z tego akceleratora YouTube, który mogłeś zainstalować lub zostałeś oszukany do zainstalowania.

1627218592 665 Jak usunac okropne oprogramowanie reklamowe zlosliwe oprogramowanie ShopperPro

Ponieważ wszystkie te typy złośliwego oprogramowania łączą się ze sobą, a następnie spróbuj zainstalować jeszcze więcej adware. To okropne.

Usuwanie złośliwego oprogramowania ShopperPro

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to otworzyć Menedżera zadań lub Eksploratora procesów i zabić wszystko, co widzisz, co ma coś wspólnego z ShopperPro lub YouTube Accelerator (lub cokolwiek innego, czego nie rozpoznajesz). Upewnij się, że zamknąłeś również wszystkie okna przeglądarki. Musimy się upewnić, że procesy nie są już w pamięci, w przeciwnym razie dezinstalacja się nie powiedzie.

1627218592 493 Jak usunac okropne oprogramowanie reklamowe zlosliwe oprogramowanie ShopperPro

Teraz, gdy wszystko jest zamknięte, możemy przejść do Odinstaluj programy i usunąć Shopper-Pro.

1627218592 374 Jak usunac okropne oprogramowanie reklamowe zlosliwe oprogramowanie ShopperPro

A następnie usuń program YouTube Accelerator, pamiętając o usunięciu wszystkich udostępnionych komponentów. Prawdopodobnie powinieneś usunąć wszystkie inne aplikacje, których nie rozpoznajesz, gdy jesteś na tym.

Jak usunac okropne oprogramowanie reklamowe zlosliwe oprogramowanie ShopperPro

W tym momencie ShopperPro w większości zniknęło.

Zakończ usuwanie wszystkich śladów za pomocą Malwarebytes

Niestety większość programów antywirusowych nie usunie crapware i adware, ponieważ technicznie nie są to złośliwe oprogramowanie, ponieważ w pewnym momencie zostałeś oszukany i kliknąłeś Akceptuj na ekranie, kiedy powinieneś był wyłączyć komputer i wyrzucić go przez okno zamiast instalować freeware z podejrzanych stron internetowych.


Dlatego zawsze zalecamy przeprowadzanie skanowania za pomocą Malwarebytes, który skupia się na oprogramowaniu typu adware i spyware oraz usuwa wszystkie te okropne rzeczy. I bez względu na to, jak bardzo starasz się samemu posprzątać, pozostaną ślady — aw wielu przypadkach po prostu więcej adware czeka, by zająć miejsce właśnie usuniętego adware.

Pobierz i uruchom skanowanie za pomocą darmowa wersja Malwarebytes — skanowanie i usuwanie szkodliwego oprogramowania jest całkowicie bezpłatne. Mają płatną wersję, która próbuje zablokować te rzeczy w przyszłości, ale możesz użyć bezpłatnej wersji lub bezpłatnej wersji próbnej, aby wyczyścić system bez płacenia.

1627218592 433 Jak usunac okropne oprogramowanie reklamowe zlosliwe oprogramowanie ShopperPro

Po zakończeniu skanowania kliknij ten zielony przycisk Zastosuj działania, a następnie uruchom ponownie komputer. Jeśli pojawi się coś innego, możesz uruchomić kolejne skanowanie.

Mimo że przeprowadziliśmy kilka ręcznego czyszczenia, Malwarebytes nadal znajdował w rejestrze niektóre miejsca, które odwoływały się do ShopperPro. Na pewno warto zrobić ten dodatkowy krok.

Czy ten post był pomocny?