Skip to content

Jak usunąć sugestie kontaktów z arkusza udostępniania na iPhonie i iPadzie?

25 de lipiec de 2021
iphone hero august 2020 notch blueblue

Domyślnie Twój iPhone i iPad sugeruje listę osób po dotknięciu przycisku Udostępnij. Przypadkowe udostępnianie rzeczy jest łatwe. Począwszy od iOS 14 i iPadOS 14, możesz usunąć sugerowane kontakty z arkusza udostępniania.

Problem: kontakty w arkuszu udostępniania

Apple używa menu Udostępnij nie tylko do udostępniania czegoś znajomym. Jest to również sposób wykonywania czynności na elemencie, takich jak powielanie zdjęcia lub zapisywanie pliku PDF w aplikacji Pliki.

W zależności od tego, co próbujesz zrobić, wyświetlenie listy znajomych lub członków rodziny, gdy próbujesz tylko skopiować plik, może być zaskakujące. Możesz się obawiać, że zabłąkane dotknięcie przypadkowo udostępni komuś link lub fragment multimediów. Na szczęście, począwszy od iOS 14 i iPadOS 14, teraz łatwo jest całkowicie usunąć listę sugestii udostępniania w arkuszu udostępniania.

Przykład sugestii kontaktów Siri w arkuszu iPhone Share.

Jak usunąć osoby z menu udostępniania

Aby usunąć te kontakty z menu Udostępnij, otwórz „Ustawienia” na iPhonie lub iPadzie.

1627216295 914 Jak usunac sugestie kontaktow z arkusza udostepniania na iPhonie i

Dotknij „Siri i wyszukiwanie”.

W Ustawieniach dotknij „Siri i wyszukiwanie”.

W „Siri i wyszukiwanie” dotknij przełącznika obok „Sugestie podczas udostępniania”, aby go wyłączyć.

W Ustawieniach dotknij „Sugestie podczas udostępniania”, aby je wyłączyć.


Wyjdź z „Ustawienia”. Następnym razem, gdy klikniesz „Udostępnij” w aplikacji, zauważysz, że lista sugestii udostępniania zniknęła. Zamiast tego zobaczysz zwykły rząd ikon aplikacji i listę potencjalnych działań poniżej.

Przykład arkusza udostępniania na iPhonie bez sugestii dotyczących kontaktu.

Ta jedna niewielka zmiana może potencjalnie zapewnić spokój niektórym użytkownikom iPhone’a i iPada, ale jeśli kiedykolwiek zechcesz ją przywrócić, po prostu ponownie włącz opcję „Sugestie podczas udostępniania” w Ustawieniach.

Jak usunąć kontakty z arkusza udostępniania w systemie iOS 13 lub starszym

Jeśli chcesz usunąć kontakty z arkusza udostępniania na iPhonie lub iPadzie ze starszym systemem operacyjnym — innymi słowy iOS 13 lub starszym na iPhonie i iPadOS 13 lub starszym na iPadzie — musisz usunąć rozmowę w w aplikacji Wiadomości lub w innych aplikacjach obsługujących rozszerzenia udostępniania, takich jak Discord

Nawet jeśli korzystasz z systemu iOS lub iPadOS 14, możesz w ten sposób tymczasowo usunąć określone kontakty z arkusza udostępniania.

Usuwanie wątków wiadomości nie jest jednak idealnym rozwiązaniem, więc jeśli Twoje urządzenie to obsługuje, rozważ aktualizację iPhone’a do iOS 14 lub aktualizację iPada do iOS 14 (lub innego dostępnego nowszego systemu operacyjnego), a będziesz w stanie całkowicie wyłącz sugestie kontaktów w menu Udostępnij. Powodzenia!

Czy ten post był pomocny?