Skip to content

Jak usunąć złośliwe oprogramowanie Trovi / Conduit / Search Chroń przeglądarkę?

29 de lipiec de 2021
img 5438173d5857b

Jeśli Twój komputer został przejęty przez nieprzyjemne złośliwe oprogramowanie, które nie pozwala na zmianę strony głównej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostałeś zainfekowany złośliwym oprogramowaniem Trovi Search Protect, znanym wcześniej jako Conduit. Oto jak go usunąć.

Skąd wiesz, że to złośliwe oprogramowanie? Zamiast instalować tak, jak powinno, jako rozszerzenie Google Chrome, prawdopodobnie zobaczysz, że twoja lista rozszerzeń w ogóle nie wspomina Trovi ani Conduit. Zamiast tego przechwytują proces przeglądarki przy użyciu technik interfejsu API systemu Windows, których nie powinna używać żadna legalna aplikacja. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, możesz przeczytać naszą serię dotyczącą używania Eksploratora procesów do rozwiązywania problemów z systemem Windows.

Jak się zaraziłeś?

Zwykle w pewnym momencie popełniałeś ogromny błąd polegający na zaufaniu witrynie takiej jak Download.com, która dołączyła ją do instalatora zupełnie innej aplikacji. Dlatego powinieneś być naprawdę ostrożny podczas pobierania freeware z Internetu.

Jak usunac zlosliwe oprogramowanie Trovi Conduit Search Chron

Obchodzą problem legalności dzięki długim okresom korzystania z usługi, których nikt nie czyta, i upewniając się, że rzeczywiście istnieje sposób na odinstalowanie rzeczy. Ale jeśli chodzi o nas, wszystko, co instaluje się w podstępny sposób i przejmuje kontrolę nad innymi uruchomionymi procesami, jest złośliwym oprogramowaniem.

Usuwanie Trovi Search Chroń Malware

To naprawdę smutne, ale tak naprawdę ważne jest, aby użyć panelu Search Protect, aby najpierw wyłączyć złe ustawienia przed odinstalowaniem. Możesz znaleźć ikonę Search Protect w zasobniku systemowym, a następnie kliknij ją dwukrotnie, aby otworzyć panel.

1627552862 682 Jak usunac zlosliwe oprogramowanie Trovi Conduit Search Chron


Tutaj zmień swoją stronę główną z powrotem na Google lub cokolwiek chcesz.

1627552862 80 Jak usunac zlosliwe oprogramowanie Trovi Conduit Search Chron

Teraz zmień stronę Nowa karta z powrotem na Domyślną przeglądarkę.

1627552862 514 Jak usunac zlosliwe oprogramowanie Trovi Conduit Search Chron

Zmień domyślne wyszukiwanie z powrotem na „Domyślną wyszukiwarkę przeglądarki”.

1627552862 936 Jak usunac zlosliwe oprogramowanie Trovi Conduit Search Chron

A następnie odznacz opcję „Popraw jakość wyszukiwania”, która jest kłamstwem, ponieważ w ogóle jej nie poprawia.

1627552862 870 Jak usunac zlosliwe oprogramowanie Trovi Conduit Search Chron

Teraz przejdź do Panelu sterowania, znajdź sekcję Odinstaluj programy, a następnie znajdź Search Protect i kliknij przycisk Odinstaluj. Będąc tutaj, możesz chcieć odinstalować wszystko, co mówi coś podobnego do „Chroń wyszukiwanie”. Jeśli widzisz SaveSense, usuń to też.

1627552863 35 Jak usunac zlosliwe oprogramowanie Trovi Conduit Search Chron

W tym momencie twoja przeglądarka powinna wrócić do normy… ale jeszcze nie skończyliśmy. Wciąż jest wiele śladów tej rzeczy, które musimy usunąć.

Użyj narzędzia do usuwania oprogramowania Google Chrome

Jeśli korzystasz z Google Chrome, masz szczęście, ponieważ Google udostępnia własne narzędzie do usuwania oprogramowania, aby upewnić się, że wszystkie te rzeczy zostaną usunięte. Dokładnie przejdź na stronę Google SRT, pobierz i uruchom, a wszystko automatycznie wykryje i usunie.

1627552863 443 Jak usunac zlosliwe oprogramowanie Trovi Conduit Search Chron


Po ponownym uruchomieniu przeglądarka zapyta, czy chcesz zresetować ustawienia przeglądarki. Spowoduje to zresetowanie wszystkiego do wartości domyślnych, w tym usunięcie wszystkich kłopotliwych rozszerzeń. To prawdopodobnie dobry pomysł, ale pamiętaj, że będziesz musiał ponownie zalogować się do wszystkich swoich witryn.

1627552863 211 Jak usunac zlosliwe oprogramowanie Trovi Conduit Search Chron

Pobierz narzędzie do usuwania oprogramowania z google.com

Wyczyść ustawienia IE

Jeśli używasz Internet Explorera, powinieneś przejść do menu Narzędzia i znaleźć element Zarządzaj dodatkami. Tutaj możesz kliknąć Dostawcy wyszukiwania i zmienić wyszukiwanie z powrotem na takie, jakie powinno być. Jeśli widzisz Trovi na liście, kliknij na niego, a następnie kliknij Usuń.

1627552863 445 Jak usunac zlosliwe oprogramowanie Trovi Conduit Search Chron

Użyj Malwarebytes do skanowania komputera

Wszystkie powyższe techniki przywrócą twój komputer do normy — przynajmniej jeśli chodzi o Trovi. Ale jest bardzo duża szansa, że ​​masz inne rzeczy, które przechwytują Twoją przeglądarkę i szpiegują Cię.

Najlepszym sposobem na usunięcie oprogramowania szpiegującego i złośliwego oprogramowania jest Malwarebytes. Możesz zadać sobie pytanie, dlaczego po prostu nie używasz swojego zwykłego produktu antywirusowego, ale faktem jest, że program antywirusowy po prostu nie wykrywa zbyt często programów szpiegujących. Przydaje się tylko w przypadku wirusów, które próbują zniszczyć Twój komputer, a jest to bardzo nieliczne w tym momencie. Prawie całe złośliwe oprogramowanie próbuje Cię szpiegować, przekierowywać przeglądanie i umieszczać więcej reklam na stronach, które przeglądasz. To wszystko o pieniądzach.

Tak więc jedynym naprawdę dobrym produktem na rynku, który znajdzie i usunie oprogramowanie szpiegowskie, adware i inne złośliwe oprogramowanie, jest Malwarebytes. Na szczęście mają darmową wersję, która pozwoli ci wyczyścić i usunąć wszystko — jeśli chcesz zapłacić za pełną wersję, która ma aktywną ochronę, aby zapobiec takim sytuacjom, to też w porządku.


Po pobraniu i zainstalowaniu zostaniesz poproszony o uruchomienie skanowania, więc kliknij ten duży zielony przycisk Skanuj teraz.

1627552863 795 Jak usunac zlosliwe oprogramowanie Trovi Conduit Search Chron

Po zakończeniu skanowania znajdzie dużą, ogromną listę rzeczy do usunięcia. Kliknij przycisk Zastosuj działania, aby faktycznie usunąć całe złośliwe oprogramowanie.

1627552863 353 Jak usunac zlosliwe oprogramowanie Trovi Conduit Search Chron

Będziesz chciał ponownie uruchomić komputer, aby upewnić się, że wszystko jest w pełni wyczyszczone. Jeśli coś wydaje się wracać, uruchom ponownie Malwarebytes, usuń znalezione wszystko, a następnie uruchom ponownie.

Czy ten post był pomocny?