Skip to content

Jak uzyskać alerty o naruszeniu danych z Firefox Monitor Mozilli?

20 de lipiec de 2021
firefox hero 2020 1024x469 1

Bezpieczeństwo danych i prywatność stają się w coraz większym stopniu głównym celem przeglądarki Firefox Mozilli. Podczas gdy Mozilla nadal bada usługi oparte na subskrypcji, mające na celu ochronę prywatności, takie jak Mozilla VPN, wiele narzędzi jest zintegrowanych z przeglądarką za darmo.

Poniżej omówimy, jak korzystać z jednego z wbudowanych narzędzi bezpieczeństwa Firefoksa: usługi monitorowania naruszenia danych o nazwie Firefox Monitor.

Co to jest monitor Firefox?

Firefox Monitor to usługa świadczona przez Mozillę w połączeniu z Czy zostałem pokonany?, aby monitorować, czy Twoje dane zostały ujawnione w przypadku naruszenia danych online.

Usługa Firefox Monitor Mozilli pobiera Twój adres e-mail i skanuje go pod kątem biblioteki znanych naruszeń danych, aby sprawdzić, czy zostałeś dotknięty. Skanowanie z Firefox Monitor przeszuka publiczne naruszenia danych sięgające 2007 roku.

Podobnie możesz zarejestrować się, aby otrzymywać powiadomienia, jeśli Twój adres e-mail zostanie naruszony w przypadku przyszłego naruszenia. Najlepsze jest to, że tak naprawdę nie musisz używać przeglądarki Firefox, aby korzystać z Firefox Monitor.

Jak korzystać z Firefox Monitor

Rozpoczęcie pracy z Firefox Monitor to prosty proces. Aby rozpocząć, musisz odwiedzić Witryna Firefox Monitor. Zostaniesz powitany zaproszeniem do sprawdzenia adresu e-mail pod kątem znanych przypadków naruszenia bezpieczeństwa danych publicznych. Śmiało i wprowadź adres e-mail.


Można to zrobić w dowolnej przeglądarce, z dowolnym adresem e-mail.

Wprowadzanie adresu e-mail do skanowania Firefox Monitor

Po przesłaniu adresu e-mail szybko otrzymasz wyniki wskazujące, ile – jeśli w ogóle – naruszeń danych, w których pojawił się adres.

Opcja „Powiadom mnie o nowych naruszeniach” w Firefox Monitor.

Teraz na stronie wyników skanowania kliknij przycisk „Powiadom mnie o nowych naruszeniach”, a zostaniesz poproszony o zalogowanie się na konto Firefox. Pamiętaj, że nie musisz używać Firefoksa, aby założyć konto Firefox.

To powiedziawszy, będziesz potrzebować konta Firefox, jeśli chcesz zarejestrować się w celu ciągłego monitorowania i alertów. Witryna przeprowadzi Cię przez proces tworzenia.

Logowanie się za pomocą konta Firefox

Po zalogowaniu przejdziesz na stronę podsumowania naruszeń, która zawiera informacje o liczbie naruszeń danych, z którymi skojarzono konto e-mail. Ta strona potwierdzi również, ile adresów e-mail jest aktywnie monitorowanych pod kątem przyszłych naruszeń danych.

Strona podsumowania naruszeń dla Firefox Monitor


Otrzymasz również e-mailem raport na adres e-mail, który wybrałeś do monitorowania.

Potwierdzenie e-mail z Firefox Monitor

Otóż ​​to. Jeśli podany przez Ciebie adres e-mail zostanie złapany w przypadku naruszenia bezpieczeństwa danych, zostaniesz o tym powiadomiony. Pamiętaj jednak, że wykrycie, zweryfikowanie i dodanie do publicznych baz danych może zająć trochę czasu.

To powiedziawszy, może upłynąć trochę czasu między faktycznym wystąpieniem naruszenia a powiadomieniem przez Firefox Monitor.

Anulowanie subskrypcji Firefox Monitor Firefox

Jeśli zdecydujesz, że nie chcesz już być częścią Firefox Monitor, anulowanie subskrypcji jest dość prostym procesem. Aby to zrobić, musisz odwiedzić witrynę Firefox Monitor i zalogować się na swoje konto Firefox.

Po zalogowaniu zobaczysz ikonę swojego profilu w prawym prawym rogu ekranu, obok ikony menu siatki. Kliknij ikonę swojego profilu, aby uzyskać dostęp do menu rozwijanego. Z menu rozwijanego kliknij „Preferencje”, aby otworzyć ustawienia dla Firefox Monitor.

Kliknij „Preferencje” z menu rozwijanego

Tutaj zobaczysz kilka opcji otrzymywania alertów z Firefox Monitor, a także opcję dodania kolejnego adresu e-mail. U dołu strony zobaczysz opcję „Usuń Firefox Monitor”, która pozwoli Ci zrezygnować z otrzymywania przyszłych wiadomości e-mail z Firefox Monitor.

Kliknij „Usuń monitor Firefoksa”


Po kliknięciu przycisku „Usuń Firefox Monitor” zostaniesz poproszony o potwierdzenie wyboru. Po wykonaniu tej czynności nastąpi rezygnacja i powrót do strony głównej Firefox Monitor. Twoje konto Firefox pozostanie aktywne i możesz zarejestrować się w dowolnym momencie.

Czy ten post był pomocny?