Skip to content

Jak uzyskać dostęp do ukrytego folderu ~ / Library na komputerze Mac?

22 de lipiec de 2021
library home folder hidden 1024x461 1

Wiele samouczków na komputery Mac wspomina o folderze Library, w którym aplikacje macOS przechowują takie ustawienia, jak ustawienia i pamięci podręczne. Niektóre ustawienia można zmienić tylko poprzez edycję plików w Bibliotece. Ale Biblioteka jest domyślnie ukryta.

To ma sens: grzebanie w tym folderze może dość szybko zepsuć programy, więc nie jest to coś, co każdy użytkownik powinien znaleźć. Ale jeśli uważasz się za poinformowanego użytkownika i chcesz otworzyć folder biblioteki, oto jak.

Uzyskaj łatwy dostęp do folderu biblioteki

Jeśli potrzebujesz tylko od czasu do czasu uzyskać do niego dostęp, jest to najszybszy sposób. Otwórz Finder lub po prostu kliknij na pulpicie. Następnie kliknij „Przejdź” na pasku menu i wybierz „Przejdź do folderu”. Możesz także pominąć wszystkie te kliknięcia, naciskając Command + Shift + G na klawiaturze, aby uzyskać dostęp do menu Przejdź do folderu.

1626971691 235 Jak uzyskac dostep do ukrytego folderu Library na

Rodzaj ~/Libraryw polu i naciśnij Enter.

1626971691 805 Jak uzyskac dostep do ukrytego folderu Library na

„~” to uniwersalny symbol UNIX dla folderu domowego bieżącego użytkownika, a „Biblioteka” to podfolder, który próbujesz otworzyć.

Kiedy naciśniesz enter, zobaczysz folder Library.

Jak uzyskac dostep do ukrytego folderu Library na


Stąd możesz wprowadzić dowolne zmiany, które chciałeś wprowadzić. Jak widać, ikona folderu Biblioteki jest wyblakła, co oznacza, że ​​sam folder jest nadal ukryty.

Odkryj na stałe folder biblioteki

Jeśli nie chcesz otwierać „Przejdź do folderu” za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do Biblioteki, możesz na dobre odkryć folder. Aby to zrobić, otwórz Finder i przejdź do folderu domowego. Możesz to zrobić, klikając nazwę swojej nazwy użytkownika na pasku bocznym lub naciskając Command + Shift + H na klawiaturze.

1626971691 863 Jak uzyskac dostep do ukrytego folderu Library na

Następnie kliknij „Widok” na pasku menu, a następnie „Pokaż opcje widoku”.

1626971691 124 Jak uzyskac dostep do ukrytego folderu Library na

Alternatywnie możesz nacisnąć Command + J na klawiaturze.

Pojawi się okno Opcje widoku. Upewnij się, że zaznaczona jest opcja „Pokaż folder biblioteki”.

1626971691 436 Jak uzyskac dostep do ukrytego folderu Library na

Zamknij okno, a folder Library zostanie ujawniony.

1626971692 981 Jak uzyskac dostep do ukrytego folderu Library na

Folder Library nie jest już ukryty i pozostanie widoczny, dopóki nie zmienisz tego ustawienia z powrotem. Jeśli jesteś typem użytkownika, który lubi ciągle poprawiać, pozostaw to widoczne, ale zastanów się dwa razy, zanim pozostawisz to widoczne na czyimś komputerze.

Czy ten post był pomocny?