Skip to content

Jak uzyskać liczbę akapitów dla określonego stylu akapitu w dokumencie programu Word?

24 de lipiec de 2021
00 lead image paragraph count

W dokumencie programu Word możesz łatwo policzyć akapity, a także strony, słowa, znaki i wiersze. Co jednak zrobić, jeśli chcesz wiedzieć, ile akapitów określonego stylu masz w swoim dokumencie? Pokażemy Ci sztuczkę, która pozwoli Ci łatwo zdobyć ten numer.

Na przykład, być może chcesz wiedzieć, ile ostrzeżeń masz w swoim dokumencie i zastosowałeś niestandardowy styl do wszystkich ostrzeżeń w dokumencie. W tej sztuczce użyjemy okna dialogowego Znajdź i zamień, aby wyszukać znaczniki akapitów w akapitach o określonym stylu.

W naszym przykładzie poszukamy niestandardowego stylu ostrzeżenia, ale możesz wyszukać dowolny styl akapitu, który chcesz policzyć. Naciśnij Ctrl+Home, aby umieścić kursor na początku dokumentu. Następnie naciśnij Ctrl+H, aby otworzyć okno dialogowe Znajdź i zamień z aktywną kartą Zamień. Kliknij „Więcej”.

1627152212 143 Jak uzyskac liczbe akapitow dla okreslonego stylu akapitu w dokumencie

Kliknij przycisk „Format” u dołu okna dialogowego i wybierz „Styl” z menu podręcznego.

1627152212 616 Jak uzyskac liczbe akapitow dla okreslonego stylu akapitu w dokumencie

W oknie dialogowym Znajdź styl wybierz styl, który chcesz znaleźć na liście „Znajdź jaki styl”, a następnie kliknij „OK”.

1627152212 348 Jak uzyskac liczbe akapitow dla okreslonego stylu akapitu w dokumencie


Zwróć uwagę, że nazwa wybranego stylu jest wyświetlana pod polem Znajdź. Wpisz ^p w polu „Znajdź co” oraz w polu „Zamień na”. Szukamy i zastępujemy to samo: znak akapitu. Kliknij „Zamień wszystko”.

1627152212 463 Jak uzyskac liczbe akapitow dla okreslonego stylu akapitu w dokumencie

Program Word zastępuje wszystkie znaczniki akapitów w akapitach wybranym stylem (w naszym przykładzie styl Ostrzeżenie) identycznymi znacznikami akapitów, co skutkuje brakiem rzeczywistych zmian w dokumencie. Jednak program Word wyświetla okno dialogowe z informacją o liczbie wprowadzonych zmian. Ta liczba to liczba akapitów w dokumencie z wybranym stylem. W naszym przykładzie mamy cztery akapity ostrzegawcze.

1627152212 866 Jak uzyskac liczbe akapitow dla okreslonego stylu akapitu w dokumencie

Ta sztuczka działa również przy liczeniu całkowitej liczby akapitów w twoim dokumencie. Po prostu pomiń krok, w którym wybierasz styl akapitu w dokumencie Znajdź i zamień. Jednak narzędzie statystyczne jest łatwiejszym i szybszym rozwiązaniem do uzyskania liczby akapitów, a także zapewnia inne statystyki dokumentów.

Czy ten post był pomocny?