Skip to content

Jak uzyskać listę „Wszystkie najnowsze pliki” z powrotem w systemie Windows 10?

21 de lipiec de 2021
how do you get the all recent files list functionality back in windows ten 00

Kiedy często korzystasz z długotrwałej i wygodnej funkcji w systemie Windows, a potem nagle widzisz, że została ona usunięta z najnowszej wersji, może to być bardzo frustrujące. Jak odzyskać brakującą funkcję? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera kilka pomocnych rozwiązań problemów z „ostatnimi plikami” czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser Mr. Boy chce wiedzieć, jak odzyskać listę „Wszystkie ostatnie pliki” z powrotem w systemie Windows 10:

Mogę znaleźć aukcje ostatnich przedmiotów, ale wydaje mi się, że pozwalają mi one zobaczyć tylko ostatnie przedmioty otwarte przez konkretną aplikację. Na przykład mogę spojrzeć na ikonę Microsoft Word i zobaczyć ostatnio otwierane w niej dokumenty.

Nie mogę znaleźć prostego „to jest dziesięć ostatnich dokumentów / plików otwartych za pomocą dowolnej aplikacji”, co jest bardzo przydatne, jeśli nie przypiąłem danych aplikacji do paska zadań. Ta funkcja istniała w systemie Windows XP jako „Moje ostatnie dokumenty”:

1626880964 786 Jak uzyskac liste Wszystkie najnowsze pliki z powrotem w systemie

Czy istnieje sposób na przywrócenie tej funkcji w systemie Windows 10? Na przykład otwieram doc.docx, sheet.xlsl, options.txt, picture.bmp itp. z różnymi aplikacjami, a następnie widzę wszystkie te elementy wymienione w jednym miejscu, wskazując pliki, do których ostatnio korzystałem?

Jak odzyskać funkcjonalność listy „Wszystkie najnowsze pliki” w systemie Windows 10?

Odpowiedź

Współtwórcy SuperUser Techie007 i thilina R mają dla nas odpowiedź. Po pierwsze, Techie007:

Uważam, że nowy sposób myślenia w firmie Microsoft podczas procesu przeprojektowywania menu Start polegał na tym, że jeśli chcesz uzyskać dostęp do „plików”, powinieneś otworzyć Eksplorator plików, aby uzyskać do nich dostęp zamiast menu Start.

W tym celu, po otwarciu Eksploratora plików, domyślnie będzie to Szybki dostęp, który zawiera listę ostatnich plików, jak w przykładzie pokazanym tutaj:

1626880964 847 Jak uzyskac liste Wszystkie najnowsze pliki z powrotem w systemie

Następnie odpowiedź od Thiliny R:

Metoda 1: Użyj okna dialogowego Uruchom

  • Otworzyć Uruchom okno dialogowe za pomocą skrótu klawiaturowego Klawisz Windows + R
  • Wchodzić powłoka: ostatnie

Spowoduje to otwarcie folderu zawierającego wszystkie Twoje ostatnie elementy. Lista może być dość długa i zawierać elementy, które nie są tak aktualne, a niektóre z nich możesz nawet usunąć.

Uwaga: Zawartość folderu Ostatnie elementy różni się od zawartości wpisu Eksplorator plików Ostatnie miejsca, który zawiera ostatnio odwiedzane foldery, a nie pliki. Często mają zupełnie inną zawartość.

Metoda 2: Utwórz skrót na pulpicie do folderu ostatnich elementów Item

Jeśli chcesz (lub potrzebujesz) zapoznać się z treścią Folder Ostatnie przedmioty często możesz chcieć utworzyć skrót na pulpicie:

  • Kliknij prawym przyciskiem na pulpicie
  • w Menu kontekstowe, wybierz Nowy
  • Wybierz Skrót
  • W polu „wpisz lokalizację przedmiotu”, wpisz %AppData%MicrosoftWindowsRecent
  • Kliknij Kolejny
  • Nazwij skrót Ostatnie przedmioty lub w razie potrzeby inną nazwę
  • Kliknij koniec

Możesz także przypiąć ten skrót do paska zadań lub umieścić go w innej dogodnej lokalizacji.

Metoda 3: Dodaj ostatnie elementy do menu szybkiego dostępu

Menu szybkiego dostępu (zwany także Menu zaawansowanego użytkownika) to kolejne możliwe miejsce do dodania wpisu Ostatnie przedmioty. To jest menu otwierane skrótem klawiaturowym Klawisz Windows + X. Skorzystaj ze ścieżki:

  • %AppData%MicrosoftWindowsRecent

W przeciwieństwie do tego, co mówią niektóre artykuły w Internecie, nie można po prostu dodawać skrótów do folderu używanego przez Menu szybkiego dostępu. Ze względów bezpieczeństwa system Windows nie zezwala na dodatki, chyba że skróty zawierają określony kod. Narzędzie Klawisz Windows + X edytor menu rozwiązuje ten problem.

Źródło: Trzy sposoby łatwego dostępu do najnowszych dokumentów i plików w systemie Windows 8.x [Gizmo’s Freeware] Uwaga: oryginalny artykuł dotyczył systemu Windows 8.1, ale działa to w systemie Windows 10 w momencie pisania tego.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Źródło obrazu/zrzutu ekranu: Techie007 (Superużytkownik)

Czy ten post był pomocny?