Skip to content

Jak uzyskać najgorszą funkcję OS X Lion w systemie Windows (przewijanie do tyłu)

22 de lipiec de 2021
reversescroll

nadchodząca wersja OS X, znany również jako „Lion”, ma nową funkcję, której wiele osób nienawidzi – przewijanie na gładziku jest odwrócone, podobnie jak iPad lub iPhone. Jeśli chcesz, aby ta funkcja była dostępna w systemie Windows, jest to tak proste, jak to tylko możliwe.

Aby to osiągnąć, użyjemy AutoHotkey, bardzo prostego, ale potężnego języka skryptowego dla systemu Windows. Na szczęście dla Ciebie wykonaliśmy całą pracę, więc nie pozostaje nic innego jak stworzyć scenariusz dla siebie. Masz więcej pytań? Koniecznie zapoznaj się z naszym przewodnikiem dla początkujących po AutoHotkey.

Czekaj, co? Przewijanie wsteczne?

Zwykle, gdy przewijasz w dół na gładziku, strona internetowa lub obszar zawartości w rzeczywistości przesuwają się w górę — przewijasz stronę w dół, ale jeśli wyobrazisz sobie stronę jako kartkę papieru, w rzeczywistości będzie się ona przesuwać w górę, po prostu góra zostaje odcięta od widoku okna. Do tego wszyscy są przyzwyczajeni, a to dlatego, że akcja przewijania ma symulować przesuwanie paska przewijania w dół, więc przewijasz w dół.

1626963753 600 Jak uzyskac najgorsza funkcje OS X Lion w systemie Windows

Na iPadzie, iPhonie i telefonach z systemem Android, ponieważ używasz palców do przewijania, przesuwasz je w dół, aby symulować przesuwanie kartki papieru przez rzutnik. To bardzo naturalne w interfejsie z ekranem dotykowym.

Na tej ilustracji przedstawiającej metodę przewijania wstecznego w rzeczywistości porusza się okienko zawartości. Jeśli przewijasz palcem w dół, strona przesuwa się w dół, dzięki czemu możesz zobaczyć, co znajduje się wyżej na stronie.

1626963753 32 Jak uzyskac najgorsza funkcje OS X Lion w systemie Windows


Tak, te ilustracje są okropne. Naprawdę musisz to wypróbować.

Konfigurowanie przewijania do tyłu w systemie Windows

Aby to zadziałało, musisz upewnić się, że masz AutoHotkey zainstalowany, w przeciwnym razie skrypt nie będzie działał. Nie martw się, jest naprawdę lekki.

Po zainstalowaniu możesz wkleić to do nowego skryptu AutoHotkey (plik *.ahk) lub umieścić go w istniejącym skrypcie. Możesz też po prostu pobrać skrypt, do którego mamy link poniżej.

Wspinaczka::
Wyślij {WheelDown}
Powrót

W dół::
Wyślij {WheelUp}
Powrót

Zapisz go, kliknij dwukrotnie plik, aby go uruchomić, i masz teraz przewijanie wsteczne. Albo, wiesz, po prostu go pobierz.

Uwaga: chociaż początkowo możesz go nienawidzić, gdy się do tego przyzwyczaisz, może się okazać, że jest to całkiem intuicyjne, zwłaszcza jeśli używasz dowolnego mobilnego urządzenia z ekranem dotykowym – w tym telefonów z Androidem.

Pobierz skrypt automatycznego przewijania do tyłu

Czy ten post był pomocny?