Skip to content

Jak uzyskać najlepsze funkcje Nero dzięki darmowym alternatywom?

24 de lipiec de 2021
image94

Masz dość czekania na otwarcie swojej nadętej OEM kopii Nero i poproszenia o uaktualnienie do najnowszej wersji tylko po to, aby nagrać płytę CD? Możesz uzyskać prawie wszystkie funkcje Nero z bezpłatnymi alternatywami, a oto jak.

Dostępnych jest wiele programów do nagrywania wszelkiego rodzaju nośników na dyski CD i DVD, a wiele potrzebnych narzędzi jest wbudowanych bezpośrednio w system Windows — na przykład system Windows 7 może nagrać pliki ISO bezpośrednio na dysk lub pomóc w szybkim stworzeniu dość stylowego wideo DVD i łatwo. Czytaj dalej dla reszty.

Nagraj pojedyncze pliki na dysk

Bardzo łatwo jest po prostu nagrać niektóre dokumenty, obrazy i inne pliki na dysk za pomocą ImgBurn. Po prostu wybierz „Zapisz pliki/foldery na dysku” na przednim ekranie, a następnie przeciągnij potrzebne pliki do pola źródłowego lub przeglądaj, aby je znaleźć. Następnie możesz nagrać swoje pliki bezpośrednio na dysk, a nawet zapisać je jako plik ISO, aby później nagrać je na dysk.

1627137660 761 Jak uzyskac najlepsze funkcje Nero dzieki darmowym alternatywom

Możesz także nagrywać pliki na dysk bezpośrednio z Eksploratora Windows, ale nie zawsze działa to najlepiej, dlatego zalecamy używanie ImgBurn, kiedy tylko możesz.

Zgraj i nagraj ISO dysku

Jak można się spodziewać po programie o nazwie ImgBurn, możesz łatwo zgrać obraz dysku, a następnie nagrać pliki obrazów na nowy dysk za pomocą ImgBurn. Możesz utworzyć obraz swoich ulubionych płyt CD, aby mieć pewność, że ich nigdy nie zgubisz, lub szybko nagrać na dysk obraz Ubuntu, który właśnie pobrałeś.

1627137660 630 Jak uzyskac najlepsze funkcje Nero dzieki darmowym alternatywom


Alternatywnie, jak wspomnieliśmy wcześniej, możesz nagrać plik ISO na dysk w systemie Windows 7 bez żadnych dodatkowych narzędzi. Wystarczy dwukrotnie kliknąć plik, a zobaczysz podstawowe narzędzie do nagrywania dysków. Jest to prosty sposób na wypalenie obrazu systemu Windows lub Ubuntu na dysk bez instalowania dodatkowego programu.

1627137660 651 Jak uzyskac najlepsze funkcje Nero dzieki darmowym alternatywom

Płyty Audio CD

ImgBurn nagrywa tylko pliki bezpośrednio na dyski, co świetnie sprawdza się przy tworzeniu płyty CD z utworami MP3, ale nie będzie działać dobrze, jeśli potrzebujesz tradycyjnej płyty audio CD do samochodowego zestawu stereo. Jednak w większości przypadków program Windows Media Player doskonale nadaje się do nagrywania płyt audio CD. Jest preinstalowany we wszystkich nowoczesnych wersjach systemu Windows (zakładając, że nie używasz n wydanie z Europy) i wykonuje swoją pracę. Nie ma wielu opcji, ale możesz dodać poziomowanie głośności do swoich utworów.

1627137660 324 Jak uzyskac najlepsze funkcje Nero dzieki darmowym alternatywom

Jeśli nie jesteś użytkownikiem Windows Media Player, możesz używać iTunes i innych popularnych aplikacji muzycznych do nagrywania płyt Audio CD za darmo.

Wideo DVD

Jeśli tworzysz filmy dłuższe, niż pozwala na to YouTube, lub chcesz udostępnić wideo babci na prawdziwym dysku, musisz nagrać je jako DVD wideo. Większość maniaków wolałaby mieć pliki wideo na dysku, ale menu ułatwiają korzystanie z wideo na telewizorze. Windows DVD Maker, preinstalowany w Windows Vista i 7, świetnie się do tego nadaje.

1627137661 143 Jak uzyskac najlepsze funkcje Nero dzieki darmowym alternatywom

Nie możesz dostosować każdego aspektu menu, ale w rzeczywistości gotowe motywy często wyglądają ładniej niż te zawarte w Nero. Poza tym to wideo naprawdę się liczy, prawda?

Etykiety dysków

Chcesz, aby Twoje dyski wyglądały profesjonalnie? Nie musisz zadowolić się etykietowaniem swoich dysków na rynku Sharpie. Szablony online pakietu Microsoft Office zawierają dziesiątki fajnych szablonów etykiet na płyty CD/DVD i pudełek. Możesz nawet otworzyć je w Office Web Apps lub konkurencyjnym pakiecie Office, jeśli nie masz pakietu Office.

1627137661 126 Jak uzyskac najlepsze funkcje Nero dzieki darmowym alternatywom


Zapewne zauważysz, że Microsoft Word nie jest darmowy, ale doszliśmy do wniosku, że tak wiele osób już go ma, że ​​dla większości jest bezpłatny.

Dodatkowe funkcje multimedialne

Aktualne wersje Nero zawierają również wiele innych funkcji, w tym wyszukiwanie plików i narzędzia kina domowego. Windows 7 zawiera już świetne opcje: wbudowana wyszukiwarka Windows jest szybka i stosunkowo dokładna, a Media Center to najlepsze w swojej klasie rozwiązanie kina domowego.

1627137661 45 Jak uzyskac najlepsze funkcje Nero dzieki darmowym alternatywom

Możesz łatwo nagrywać telewizję i odtwarzać nagrane płyty DVD bez odchodzenia od telewizora. Dodatkowo, jeśli chcesz edytować filmy, Windows Live Movie Maker to świetne narzędzie do tworzenia pokazów slajdów i filmów. Wszystko to są darmowe narzędzia, które prawdopodobnie masz już na swoim komputerze, więc nie będziesz potrzebować Nero.

Ale poczekaj… Czy naprawdę potrzebujesz dysków?

Netbooki sprzedają się świetnie od kilku lat, a najnowszy Macbook Air zbiera entuzjastyczne recenzje. Tyle tylko, że ani te, ani coraz więcej komputerów nie zawiera napędu CD/DVD. Zawsze możesz użyć dysku zewnętrznego, ale prawdopodobnie możesz sobie poradzić bez konieczności używania dysków dzisiaj.

Usługi takie jak Dropbox ułatwiają wysyłanie i udostępnianie plików każdemu, a większość z nas już przesyła filmy i zdjęcia do serwisów YouTube, Flickr i Facebook. Możesz nawet zainstalować system Windows 7 i Ubuntu z dysku flash, pomijając dyski w celu zainstalowania systemu operacyjnego.

W czasach, gdy naprawdę potrzebujesz dysku, powyższe narzędzia są świetne, ale często korzystanie z usług w chmurze jest często jeszcze łatwiejsze i tańsze. W rzeczywistości, poza oglądaniem filmów DVD, rzadko używamy już dysków w naszych komputerach. Czy nadal regularnie korzystasz z płyt CD lub DVD? Czy masz inne ulubione darmowe narzędzie do nagrywania dysków? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

Pobierz ImgBurn z Ninite

Czy ten post był pomocny?