Skip to content

Jak uzyskać nowe funkcje Office 365 nawet do sześciu miesięcy wcześniej?

21 de lipiec de 2021
office365 1 1024x469 1

Jeśli jesteś początkującym użytkownikiem, który chce jak najszybciej uzyskać wszystko, co nowe, możesz zmienić harmonogram wydań usługi Office 365, aby uzyskać wersje „docelowej wersji” aplikacji usługi Office 365 (jeśli uważasz, że to dobry pomysł).

Jak działają aktualizacje Office 365

Omówiliśmy harmonogram aktualizacji systemu Windows i wyjaśniliśmy, dlaczego wydaje się, że aktualizacje systemu Windows 10 są tak częste, ale Office 365 jest nieco inny. Zawiera aplikacje klasyczne, takie jak Outlook, Word i Excel, ale także wersje internetowe tych klasycznych aplikacji i całą masę aplikacji internetowych, takich jak Flow, Forms i Sway.

Aplikacje internetowe są aktualizowane dość regularnie, a poprawki błędów i drobne poprawki są wprowadzane, gdy tylko są dostępne. Poważne zmiany w aplikacjach internetowych i klienckich są zwykle zgłaszane telegraficznie z dużym wyprzedzeniem, a znacząca aktualizacja jest publikowana mniej więcej co sześć miesięcy. Jednak jest regularne wydanie co miesiąc aktualizacji i ulepszeń.

Domyślnie Twoja subskrypcja usługi Office 365 jest dostępna w tak zwanej „światowej wersji standardowej”. Oznacza to, że Ty (wraz z większością innych subskrybentów) otrzymujesz wydanie dopiero po przejściu kilku „kręgów” testów. Te pierścienie to:

  • Pierścień 0: Zespół ds. funkcji w firmie Microsoft, który dokonał zmiany.
  • Pierścień 1: Szerszy zespół O365 w Microsoft.
  • Pierścień 2: Cały Microsoft.
  • Pierścień 3: Subskrybenci, którzy poprosili o otrzymywanie ukierunkowanych wydań.
  • Pierścień 4: Ogólnoświatowa wersja standardowa (pierścień, w którym Twoja subskrypcja jest domyślnie włączony).

Zmiana musi zostać pomyślnie przetestowana na jednym ringu, zanim będzie mogła zostać wprowadzona na kolejny, szerszy krąg użytkowników. Ring 4 — światowa standardowa wersja, w której jest domyślnie włączona Twoja subskrypcja — jest ostatnim pierścieniem, a zmiana jest wprowadzana do tego pierścienia dopiero po pomyślnym przetestowaniu w poprzednich czterech pierścieniach.


Możesz przejść z ogólnoświatowej wersji standardowej (pierścień 4) na wersję docelową (pierścień 3), ale tylko wtedy, gdy masz dostęp do Centrum administracyjnego usługi Office 365.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, Centrum administracyjne jest dostępne, jeśli masz domenę (np. AcmeRockets.com), a firma Microsoft udostępnia adres e-mail dla tej domeny (np. [email protected]). W przypadku użytkowników osobistych najczęstszym sposobem, w jaki się to dzieje, jest kupowanie domeny od rejestratora/hosta i oferowanie poczty e-mail hostowanej w usłudze Office 365 w ramach pakietu. Nazywa się to plan biznesowy, a Centrum administracyjne usługi Office 365 umożliwia administrowanie użytkownikami usługi O365, subskrypcjami, licencjami i ustawieniami globalnymi w organizacji.

Zanim pokażemy Ci, jak przejść do docelowego planu wydań, ważne jest, aby zrozumieć korzyści i zagrożenia. Uzyskasz dostęp do najnowszych aktualizacji Microsoft Office 365 nawet o sześć miesięcy szybciej niż użytkownicy wersji standardowej, co jest potencjalnie świetną rzeczą — jeśli aktualizacje będą działać zgodnie z oczekiwaniami. To jest ryzyko: podczas gdy pierwsze trzy pierścienie testów powinny wykryć znaczące błędy, nie ma gwarancji, że wykryły każdy pluskwa. Zasadniczo działasz jako tester dla firmy Microsoft, aczkolwiek w przypadku oprogramowania, które przeszło już dość obszerne testy. Jeśli chcesz, aby aplikacje pakietu Office były jak najbardziej stabilne i niezawodne, zwłaszcza jeśli używasz ich do dotrzymywania terminów, powinieneś pozostać przy wersji standardowej.

Jak przejść na wersję ukierunkowaną

Mając to na uwadze, oto jak przejść na wersję docelową (i z powrotem do wersji standardowej, jeśli chcesz).

Otwórz portal internetowy Office 365 i przejdź do Centrum administracyjnego.

Kafelek administratora w programie uruchamiającym aplikacje

Kliknij Ustawienia > Profil organizacji.

Opcje profilu Ustawienia i Organizacja

Szukasz opcji „Preferencje wersji”, która powie Ci, na jakiej „ścieżce wydań” jesteś. Kliknij przycisk Edytuj, aby zmienić tę ścieżkę wydań.

Panel Preferencje zwalniania i przycisk Edytuj


Jeśli jesteś jedyną osobą, która korzysta z Twojej subskrypcji Office 365 (lub chcesz, aby wszyscy inni korzystali z Twojej subskrypcji, aby uzyskać docelowe wersje), zmień ścieżkę wydań na „Docelowa wersja dla wszystkich”. W przeciwnym razie wybierz „Docelowa wersja dla wybranych użytkowników”, co da ci wybór, którzy użytkownicy otrzymają daną ścieżkę wydania. Po dokonaniu wyboru kliknij „Dalej”.

Przycisk radiowy Docelowe wydanie dla wszystkich

Zakładając, że wybrałeś „Uwalnianie docelowe dla wszystkich”, przeczytaj komunikat ostrzegawczy i jeśli chcesz kontynuować, kliknij „Dalej”. To zaktualizuje Twój wybór.

Komunikat ostrzegawczy z prośbą o potwierdzenie wyboru

I to wszystko; gotowe.Kliknij „Zamknij” w oknie Preferencje wersji.

Przycisk Zamknij

Filtrowanie zmiany zajmie do 24 godzin, ale Twój klient i aplikacje internetowe zostaną dość szybko przeniesione do wersji docelowych. Jeśli chcesz wrócić do wersji standardowej, postępuj zgodnie z instrukcjami, ale wybierz „Wersja standardowa” zamiast „Wersja ukierunkowana”.

Czy ten post był pomocny?