Skip to content

Jak uzyskać weryfikację na Facebooku

28 de lipiec de 2021
preview 14 650x300

Weryfikacja – ten uświęcony niebieski haczyk – to całkiem spora sprawa na Twitterze, ale jest też czymś na Facebooku. Zobaczmy, jak możesz (spróbować) zweryfikować się na Facebooku.

Różne rodzaje weryfikacji na Facebooku

Istnieją trzy różne rodzaje weryfikacji na Facebooku: Profile z niebieskim ptaszkiem, Strony z niebieskim ptaszkiem i Strony z szarym ptaszkiem.

Profile z niebieskim ptaszkiem to takie, w których Facebook zweryfikował, że profil jest faktycznym profilem osoby publicznej, którą ma reprezentować. Na przykład, mój przyjaciel Bryan Clark jest amerykańskim redaktorem The Next Web. Widać, że ma zweryfikowany profil na Facebooku, więc wiesz, że jeśli go obserwujesz, w rzeczywistości go obserwujesz.

1627444106 237 Jak uzyskac weryfikacje na Facebooku

Strony z niebieskim haczykiem są podobne. Facebook potwierdził, że jest oficjalną stroną osoby publicznej, firmy medialnej lub marki, za którą się podają. Strona na Facebooku How-To Geek jest na przykład weryfikowana.

1627444107 547 Jak uzyskac weryfikacje na Facebooku

Strony z szarym ptaszkiem reprezentują firmy i organizacje, które zweryfikował Facebook, że są prawdziwe i za kogo się podają. Na przykład Trocaire, irlandzka organizacja charytatywna, ma szary haczyk weryfikacyjny.

1627444107 779 Jak uzyskac weryfikacje na Facebooku

Jak zdobyć niebieską plakietkę weryfikacyjną?

Proces ubiegania się o niebieską odznakę jest prosty, ale jeśli nie jesteś osobą publiczną, organizacją medialną lub marką, prawie na pewno nie zostaniesz zatwierdzony. Podobnie jak w przypadku Twittera, musisz przekonać Facebooka, że ​​warto go zweryfikować.


Aby poprosić o niebieską plakietkę weryfikacyjną dla swojego profilu lub strony, musi ona mieć:

  • Zdjęcie profilowe
  • Zdjęcie na okładkę
  • Nazwa zgodna z wytycznymi Facebooka
  • Treści publikowane na koncie
  • „Obserwuj” włączone, jeśli próbujesz zweryfikować profil

Po upewnieniu się, że wszystko spełnia wytyczne, szef do tego linku i wypełnij formularz.

1627444107 320 Jak uzyskac weryfikacje na Facebooku

Jeśli próbujesz zweryfikować siebie jako osobę, musisz przedstawić państwowy dokument tożsamości ze zdjęciem. Jeśli próbujesz zweryfikować markę lub stronę medialną, musisz przedstawić rachunek za media, zaświadczenie o utworzeniu, statut, dokumenty podatkowe lub coś innego równie oficjalnego. Musisz także dodać informacje, które pokazują, dlaczego Facebook powinien Cię weryfikować.

1627444107 314 Jak uzyskac weryfikacje na Facebooku

Wytyczne Facebooka są trochę sprzeczne ze sobą. Mówią w formularzu, że nie będą weryfikować profili, ale zapewniają opcję, aby poprosić o to. Mówią też, że nie będą weryfikować marek, ale twierdzą też, że są jedną z niewielu grup, które mogą otrzymać niebieskie plakietki weryfikacyjne. . Podobnie jak w przypadku wielu zasad Facebooka, ich weryfikacja jest nieprzejrzysta, więc wystarczy zastosować i zobaczyć, co się stanie.

Niestety zostałem odrzucony.

1627444107 307 Jak uzyskac weryfikacje na Facebooku

Czy możesz otrzymać szarą plakietkę weryfikacyjną?

Teoretycznie szare plakietki weryfikacyjne są przeznaczone dla lokalnych firm i organizacji. Jednak musiałem bardzo ciężko szukać, aby znaleźć strój, który faktycznie go używa. Większość lokalnych firm po prostu nie przejmuje się tym.


Podobnie, gdy postępowałem zgodnie z instrukcjami Facebooka i próbowałem zweryfikować lokalną firmę we Francji, lokalną firmę w Kalifornii i różne inne strony, którymi administruję, opcja ubiegania się o weryfikację po prostu nie istniała.

W tej chwili na Facebooku wiele się zmienia, więc funkcja mogła zostać usunięta bez większego ogłoszenia. Jeśli chcesz sprawdzić, czy możesz ubiegać się o szarą plakietkę weryfikacyjną, otwórz swoją stronę i przejdź do Ustawień.

1627444108 240 Jak uzyskac weryfikacje na Facebooku

Na stronie Ogólne Facebook twierdzi, że powinna istnieć opcja „Weryfikacja strony”. Jak jednak widzisz, takiej opcji nie ma dla mnie.

1627444108 822 Jak uzyskac weryfikacje na Facebooku

Jeśli jest tam dla Ciebie, kliknij go, a następnie wprowadź publiczny numer telefonu firmy lub kliknij opcję „Zweryfikuj tę stronę za pomocą dokumentów”. Jeśli użyjesz swojego numeru telefonu, Facebook zadzwoni do Ciebie z 4-cyfrowym kodem weryfikacyjnym. Jeśli zweryfikujesz swoją stronę za pomocą dokumentów, musisz przesłać dokument, który zawiera nazwę i adres Twojej firmy.

Niezależnie od wybranej opcji, Facebook zajmie kilka dni, aby porównać szczegóły na Twojej stronie z publicznie dostępnymi informacjami. Jeśli Twoje informacje się wymeldują — a szare znaczniki wyboru nadal są ważne — Twoja strona zostanie zweryfikowana.

Weryfikacja w mediach społecznościowych stała się dziwnym symbolem statusu, ale – jak wielokrotnie przekonywał się Twitter – trudno jest zrobić dobrze. System Facebooka jest równie nieprzejrzysty i zepsuty, ale nie ma nic do stracenia, dając mu szansę.

Czy ten post był pomocny?