Skip to content

Jak używać iPhone’a do nagrywania profesjonalnych filmów?

1 de sierpień de 2021
imageedit 5 9810332544

Kręcenie filmów na smartfonie zawsze było proste, ale najczęściej można się spodziewać, że jakość ucierpi z powodu chwiejnych obrazów, nieostrych obiektywów i dźwięku, który lepiej pozostawić niesłyszącym. Teraz wszystko to może się zmienić dzięki unikalnemu sprzętowi i sprytnie zaprojektowanemu oprogramowaniu, które sprawia, że ​​tworzenie filmów o studyjnej jakości jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, mając w kieszeni tylko iPhone’a.

Jasne, możesz nigdy nie być w stanie uzyskać z tego filmu gotowego do IMAX, ale dzięki tym sprytnym dodatkom i profesjonalnym aplikacjom do edycji możesz być po prostu kolejnym wielkim reżyserem w Hollywood, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Wyobraź sobie, co mogliby zrobić Spielberg lub Scorsese, gdyby mieli taką technologię, jaką mamy dzisiaj do dyspozycji?

Zaczynasz od wysokiej jakości zestawu soczewek

Spośród wszystkich opcji, które tutaj wymieniliśmy, dodatkowe przystawki do obiektywów to miejsce, w którym prawdopodobnie wydasz najwięcej gotówki, i nie bez powodu. Sam aparat iPhone’a jest wystarczająco dobry, ale dzięki tym dodatkowym obiektywom możesz podnieść poziom swojej gry filmowej daleko poza wszystko, co Twoja rodzina może nagrywać w wolnym czasie.

W zależności od rodzaju filmu, który kręcisz, możesz wybierać spośród wszystkiego, na przykład z niższej półki Zestaw soczewek CamKix który jest wyposażony w obiektyw typu rybie oko, szerokokątny, teleobiektyw z zoomem (8x) i nasadkę makro za jedyne 34,95 USD. Zestaw jest również wyposażony w mini-statyw do stabilnych ujęć, a także ściereczkę do czyszczenia z mikrofibry, dzięki której szkło jest tak samo lśniące, jak w dniu zakupu.

1627832607 511 Jak uzywac iPhonea do nagrywania profesjonalnych filmow


Autorzy iPhone’a mają również możliwość ulepszenia wbudowanej kamery jeszcze bardziej, wrzucając trochę dodatkowej monety, szczególnie w przypadku Zestaw obiektywów iPro który zawiera wiele takich samych obiektywów, o których wspomnieliśmy powyżej. Różnica polega na tym, że iPod zawiera szkło wyższej jakości, które umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie wideo w dowolnej rozdzielczości ustawionej w telefonie.

Oba zestawy są zbudowane standardowo dla iPhone’a 5 i 5S, ale mają również przejściówki, które pozwolą im ściśle dopasować się do tylnej części iPhone’a 6 lub 6+.

Utrzymuj stabilność dzięki własnej Steadicam

Wszyscy tam byliśmy. Próbujesz obejrzeć nagranie z recitalu baletowego swojej siostrzenicy, ale w połowie musisz to wyłączyć, ponieważ twój brat nie mógł utrzymać rąk nieruchomo dłużej niż minutę.

W tym momencie drżące filmy i nagrania z telefonu komórkowego idą tak ze sobą w parze, że bardziej zaskakujące jest, gdy wideo jest stabilne, niż gdy nie jest. Na szczęście, jeśli próbujesz uzyskać profesjonalny materiał filmowy, istnieje wiele steadicamów, które pomogą Ci zachować ostrość, stabilność i wygląd ujęć tak dobrze, jak wszystko, co zobaczysz na dużym ekranie.

1627832607 634 Jak uzywac iPhonea do nagrywania profesjonalnych filmow

Naszym faworytem z tej grupy jest Smoothee Steadicam, który wykorzystuje pięciofuntową przeciwwagę, aby wszystkie Twoje ujęcia były tak gładkie, jak to tylko możliwe. Po prostu podłącz telefon do uchwytu, chwyć za uchwyt i zacznij układać materiał!

Jeśli nie chcesz wydać więcej niż 100 USD na platformę, StabylCam można dostać za nieco mniej, za 75 USD. Niestety materiały wymagane do wykonania przyzwoitego steadicamu utrzymują koszty na stosunkowo wysokim poziomie, ale strzały, które w rezultacie otrzymujesz, są warte opłaty z góry.

Uzyskaj dźwięk klaksonu w GarageBand

Dzięki GarageBand nie musisz nawet dzwonić do Johna Williamsa, aby nadać swojemu filmowi profesjonalną ścieżkę dźwiękową, która sprawi, że wszyscy będą nucić melodię w pracy w następny poniedziałek.


Aplikacja GarageBand na iOS, dostępna dla wszystkich modeli iPhone’a od 4 i nowszych, umożliwia tworzenie rozległych, wspaniałych partytur, które z pewnością oczarują publiczność od początku do końca. Wybieraj spośród ponad 15 różnych instrumentów cyfrowych do grania, sampluj z mikrofonu lub integruj własne dźwięki nagrane z zewnętrznego źródła i nakładaj je razem, aby stworzyć środowisko i atmosferę, które najlepiej pasują do Twojego filmu.

Jak uzywac iPhonea do nagrywania profesjonalnych filmow

GarageBand jest co prawda nieco prostszy w obsłudze na iPadzie niż na iPhonie, ale obie wersje są równie bogate w funkcje i wyposażone we wszystkie narzędzia potrzebne do stworzenia kolejnej dużej ścieżki dźwiękowej na swój debiut Sundance.

Pobierz GarageBand dla iOS 8.0 i nowszych tutaj.

Połącz to wszystko razem z iMovie

Ostatnia, ale nie mniej ważna, jest edycja. Każdy reżyser powie Ci, że film jest tak dobry, jak jego edytor, a dzięki iMovie możesz tworzyć bezproblemowe, piękne filmy o długości do trzech godzin za jednym razem.

1627832608 304 Jak uzywac iPhonea do nagrywania profesjonalnych filmow

Technicznie podstawowy iPhone robi mają własny edytor wideo, ale ogranicza się on prawie wyłącznie do robienia zrzutów ekranu i przycinania rozmiaru samego klipu.

Dzięki iMovie wybory wykraczają daleko poza te ciasne możliwości, w tym opcję dodawania filtrów, przejść, logo, a nawet możliwość wyboru z określonego banku animacji, które można wykorzystać do przechodzenia od jednego ujęcia do następnego.


Możesz pobrać iMovie na iPhone’a z Link do iTunes tutaj.

To, że twój przyjaciel ma wymyślną lustrzankę cyfrową, nie oznacza, że ​​nie możesz robić zdjęć lub filmów, które wyglądają tak samo dobrze (jeśli nie lepiej), niż wszystko, co wystawiają profesjonaliści. Dzięki tym prostym narzędziom i technikom kolejny film rodzinny zniknie ze strony.

Źródło obrazu: iPro, Flickr 1, 2, 3, iTunes

Czy ten post był pomocny?