Skip to content

Jak używać klawiatury Bluetooth z Apple TV?

28 de lipiec de 2021
img 5637cf460c417

Podobnie jak możesz sparować kontroler Bluetooth z Apple TV, aby ułatwić granie, możesz sparować klawiaturę Bluetooth, aby ułatwić wprowadzanie tekstu. Oto kilka świetnych klawiatur Bluetooth i pokazuje, jak sparować je z Apple TV.

Dlaczego miałbym to zrobić?

Spójrzmy prawdzie w oczy, o ile kochamy Siri, wprowadzanie głosowe wciąż pozostawia wiele do życzenia. A wpisywanie tekstu na malutkim gładziku na pilocie telewizora przez wydziobywanie po jednej literze? To już jest jak dziewiąty krąg piekła bez wrzucania żadnego tekstu, który wymaga klawisza Shift lub symboli.

Siri może wykonać zadanie przez większość czasu, a przy bardzo szczątkowym wprowadzaniu tekstu możesz wytrzymać udrękę polowania i dziobania za pomocą pilota Apple TV. Ale praktycznie rzecz biorąc, wszystko więcej wymaga klawiatury.

Na szczęście nie tylko łatwo jest dodać klawiaturę Bluetooth do Apple TV, ale naprawdę niezawodna klawiatura Bluetooth jest w dzisiejszych czasach tania. Rzućmy okiem na niektóre klawiatury, które warto sparować z Apple TV, a następnie przejdźmy do sposobu ich sparowania.

Co będziesz potrzebował

Aby kontynuować, potrzebujesz Apple TV (zaktualizowany do co najmniej tvOS 9.2) i klawiatury Bluetooth. W niewytłumaczalny sposób firma Apple nie uwzględniła obsługi klawiatury Bluetooth w początkowym wydaniu Apple TV czwartej generacji, pomimo włączenia obsługi klawiatury w poprzednich generacjach.


Jeśli nie masz pewności, jaką wersję systemu tvOS posiadasz lub potrzebujesz pomocy przy aktualizacji, zapoznaj się z tym samouczkiem.

Jak wybrać dobrą klawiaturę Bluetooth

Na rynku są setki klawiatur Bluetooth, ale nie wszystkie są sobie równe. Niektóre z nich są zbyt drogie. Niektóre z nich są zbyt nieporęczne, aby trzymać je na stoliku do kawy lub schować obok Apple TV. I, szczerze mówiąc, niektóre z nich to po prostu śmieci, nie warte nawet ich i tak niskich cen. Rzućmy okiem na kilka dobrze sprawdzonych klawiatur, aby uzyskać kilka opcji zakupów.

Jak uzywac klawiatury Bluetooth z Apple TV

Nasza pierwsza i najważniejsza rekomendacja dotyczy Ultra-cienka klawiatura Anker Bluetooth (16 USD, pokazane powyżej). Za zaledwie szesnaście dolarów to prawdziwa kradzież, jest ładny i kompaktowy, ale nie jest tak mały, aby frustrować, jest lekki, można go kupić w matowej czerni lub bieli, aby pasował do motywu centrum multimedialnego w salonie, łatwo się paruje i działa dobrze , a obecnie ma średnio 4,5/5 gwiazdek na Amazon z aż 5800+ recenzjami. Używamy go do tej recenzji, ponieważ dolar za dolara jest prawdopodobnie najlepszą wartością klawiatury Bluetooth i odpowiednią ceną, aby dodać prostą klawiaturę do centrum multimedialnego.

1627489611 1 Jak uzywac klawiatury Bluetooth z Apple TV

Kolejną klawiaturą, którą możemy gorąco polecić, jest Klawiatura Logitech Bluetooth Multi-Device K480(40 USD, pokazane powyżej). Płacisz ponad dwa razy tyle, ile zapłaciłbyś za model Anker, ale K480 ma fizyczny przełącznik wyboru, który pozwala łatwo przełączać się między maksymalnie trzema urządzeniami, a także poręczny rowek na urządzenie w górnej części klawiatura do trzymania smartfona lub tabletu. Po skonfigurowaniu klawiatury możesz skonfigurować ją nie tylko do użytku z Apple TV, ale także z iPadem i iPhonem. Jeśli nawet zastanawiasz się nad zakupem klawiatury Bluetooth do innych urządzeń, K480 może być dla Ciebie znacznie lepszą wartością.

1627489612 742 Jak uzywac klawiatury Bluetooth z Apple TV

I oczywiście, jeśli jesteś purystą Apple i kochasz klawiaturę marki Apple, zawsze możesz wybrać oficjalna bezprzewodowa klawiatura Bluetooth firmy Apple za 63 dolary. Nie jest to najtańsza klawiatura Bluetooth, ale ma te ostre klawisze Apple chiclet, które niektórzy tak bardzo kochają.

Jak sparować klawiaturę z Apple TV?

Jeśli wcześniej sparowałeś coś innego z Apple TV, na przykład kontroler gier, poniższe kroki będą strasznie znajome. Najpierw przejdź do menu Ustawienia na Apple TV, wybierając ikonę ustawień na ekranie głównym.

1627489612 507 Jak uzywac klawiatury Bluetooth z Apple TV

W menu Ustawienia wybierz „Piloty i urządzenia”.

1627489612 733 Jak uzywac klawiatury Bluetooth z Apple TV

W menu Piloty i urządzenia wybierz „Bluetooth”.

1627489612 770 Jak uzywac klawiatury Bluetooth z Apple TV


Tutaj znajdziesz wszystkie wcześniej sparowane urządzenia Bluetooth. Chociaż Apple TV nie był dostarczany z obsługą klawiatury Bluetooth, był dostarczany z obsługą słuchawek Bluetooth i kontrolerów gier Bluetooth. (Poważnie, to absurd, że nie obsługuje klawiatur wraz z innymi urządzeniami peryferyjnymi.)

W tym momencie musisz zainicjować tryb parowania Bluetooth dla swojej klawiatury. W przypadku klawiatury Anker, której używamy, oznacza to włączenie jej i przytrzymanie klawisza funkcyjnego i klawisza Z (który jest wyraźnie oznaczony ikoną Bluetooth jako funkcją drugorzędną). Na klawiaturze może to oznaczać przytrzymanie dedykowanego przycisku parowania. Sprawdź instrukcję obsługi klawiatury, aby uzyskać więcej informacji.

1627489612 242 Jak uzywac klawiatury Bluetooth z Apple TV

Gdy urządzenie przejdzie w tryb parowania, pojawi się w sekcji „Inne urządzenia”, jak pokazano poniżej. Wybierz nowy wpis.

1627489612 993 Jak uzywac klawiatury Bluetooth z Apple TV

Apple TV poinstruuje Cię, aby wprowadzić na klawiaturze 4-cyfrowy kod parowania na klawiaturze. Po prostu wprowadź cyfry za pomocą wiersza cyfr na klawiaturze i naciśnij klawisz Enter.

1627489612 785 Jak uzywac klawiatury Bluetooth z Apple TV

Urządzenie pojawi się na liście „Moje urządzenia” sparowanych urządzeń Bluetooth, a „Klawiatura podłączona” będzie migać na chwilę w prawym górnym rogu ekranu.

1627489612 13 Jak uzywac klawiatury Bluetooth z Apple TV

Możesz wybrać urządzenie z listy, ale opcje są dość ograniczone: możesz ręcznie odłączyć urządzenie lub zapomnieć o całkowitym usunięciu urządzenia z listy sparowanych urządzeń Apple TV. Praktycznie rzecz biorąc, jedynym powodem, dla którego kiedykolwiek tu wszedłeś, jest trwałe rozłączenie urządzenia, ponieważ samo wyłączenie urządzenia spowoduje jego rozłączenie.

1627489612 802 Jak uzywac klawiatury Bluetooth z Apple TV


Teraz, gdy klawiatura jest podłączona, możesz jej używać do wprowadzania tekstu na Apple TV – w tym, co najważniejsze dla większości użytkowników, pól wyszukiwania w usługach strumieniowego przesyłania multimediów.

1627489613 736 Jak uzywac klawiatury Bluetooth z Apple TV

Szukasz Kroniki Lizzie Borden w serwisie Netflix? Koniec z głupim polowaniem i dziobaniem, możesz wpisać dokładną frazę, którą chcesz.

Czy ten post był pomocny?