Skip to content

Jak używać klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urządzeniach?

17 de lipiec de 2021
img 582387613d7ee 1024x472 1

Jeśli masz wszystkie rodzaje urządzeń — iPhone’a, iPada, Apple TV, a nawet Androida — wiesz, że aby łatwo na nich pisać, prawdopodobnie potrzebujesz klawiatury Bluetooth. Ale jeśli nie masz klawiatury Bluetooth, prosta aplikacja pozwala używasz zintegrowanej klawiatury MacBooka z wieloma innymi urządzeniami.

Aplikacja nazywa się Typeeto i może być znaleźć w Mac App Storeza 12,99 USD. Chociażmoże wydawać się, że to dużo, to o wiele mniej niż kupowanie oddzielnej klawiatury Bluetooth i lepiej nadaje się do nieprzerwanego przepływu pracy, ponieważ możesz płynnie przełączać się między urządzeniami.

Zasadniczo Typeeto używa tego samego połączenia Bluetooth, co w przypadku oddzielnej klawiatury, z wyjątkiem Typeeto, w którym nie musisz sparować z jednym urządzeniem, a następnie rozłączyć się i sparować z innym. Typeeto w zasadzie wykonuje tę pracę za Ciebie, automatycznie łącząc i rozłączając, gdy chcesz zmienić urządzenie.

Krok pierwszy: sparuj swoje urządzenia z MacBookiem

Zanim zaczniesz korzystać z Typeeto, najpierw upewnij się, że wszystkie urządzenia, na których chcesz pisać, są sparowane z komputerem Mac przez Bluetooth. Jeśli używasz iPhone’a, iPada lub urządzenia z Androidem, możesz sparować w zwykłą metodę. Najpierw otwórz ustawienia Bluetooth na urządzeniu, które chcesz sparować, aby upewnić się, że jest wykrywalne, a następnie otwórz panel Bluetooth na komputerze Mac, znajdź telefon lub tablet i kliknij „Sparuj”.

1626542988 666 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach

Musisz potwierdzić, że kod wyświetlany na ekranie komputera Mac jest taki sam, jak na telefonie lub tablecie, a następnie dotknij opcji „Sparuj”, aby potwierdzić żądanie.

1626542988 39 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach


Na Apple TV musisz najpierw poinformować komputer Mac, że chce się z nim sparować. Zacznij od otwarcia Ustawień na ekranie głównym.

Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach

Następnie kliknij „Piloty i urządzenia”.

1626542988 576 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach

Na ekranie Piloty i urządzenia kliknij „Bluetooth”.

1626542988 792 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach

Upewnij się, że Bluetooth jest włączony na Macu, a następnie wybierz go na ekranie Bluetooth Apple TV.

1626542988 540 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach

Na komputerze Mac otrzymasz żądanie parowania, kliknij „Sparuj”, aby zakończyć proces.

1626542989 17 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach

Teraz połączysz się z Apple TV.

1626542989 510 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach

Krok drugi: Połącz się z Typeeto

Po sparowaniu z czymkolwiek, Typeeto poinformuje Cię, że Twoje urządzenie jest połączone i możesz zacząć pisać.

1626542989 279 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach

Gdy Typeeto jest aktywnie połączone z urządzeniem, na dole ekranu pojawi się nakładka.

1626542989 94 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach

W miarę łączenia w parę kolejnych urządzeń z komputerem Mac lista dostępnych urządzeń w Typeeto będzie się powiększać. Za każdym razem, gdy chcesz przełączyć się na inne urządzenie, kliknij ikonę na pasku menu i wybierz ją.

1626542989 989 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach


W dowolnym momencie możesz ponownie połączyć się z dowolnym urządzeniem, wybierając je z paska menu lub klikając ikonę w Docku.

1626542989 664 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach

Typeeto ma również pewne preferencje, które możesz chcieć przejrzeć. Opcje Ogólne umożliwiają przypisanie skrótu klawiaturowego, dzięki czemu można użyć Typeeto do wklejenia tekstu do urządzenia, co może być nieco bardziej praktyczne zamiast uniwersalnej funkcji schowka, zwłaszcza jeśli nie masz zainstalowanego systemu macOS Sierra.

1626542990 634 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach

Możesz zarządzać dowolnymi urządzeniami sparowanymi z komputerem Mac, a następnie używanymi z Typeeto, na przykład zmieniając ich nazwy, dodając skróty klawiszowe do szybkiego uruchamiania (bardzo przydatne do szybkiego przełączania) i możliwość zapomnienia urządzeń.

1626542990 515 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach

Na koniec możesz zmienić motyw z jasnego na ciemny.

1626542990 432 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach

Wszystko to zmienia sposób wyświetlania nakładki na ekranie.

1626542990 749 Jak uzywac klawiatury MacBooka do pisania na wszystkich urzadzeniach

Największym zastrzeżeniem w przypadku Typeeto jest to, że kosztuje 12,99 USD. Jeśli się przyjrzysz Amazon dla klawiatur Bluetooth, wiele z nich można znaleźć za około 20 USD. Jak wyjaśniliśmy wcześniej, wadą tego jest to, że musisz ręcznie łączyć i rozłączać za każdym razem, gdy chcesz używać klawiatury z innym urządzeniem. Albo to, albo musisz używać wielu klawiatur, co jest niepraktyczne, drogie i zajmuje cenne miejsce na biurku.

Najmilszą rzeczą w Typeeto jest to, że po prostu działa. Być może najtrudniejszym aspektem jest parowanie urządzeń, aby z nim korzystać. Jednak po zakończeniu tego procesu nie mieliśmy problemu z przeskakiwaniem z Apple TV na iPada na iPhone’a. Co więcej, jeśli masz również urządzenia z Androidem, możesz używać Typeeto również z nimi.


Nie jesteś na haczyku za 12,99 $ od razu. Możesz wypróbować Typeeto przez 7 dni do pobranie go bezpośrednio ze strony. W ten sposób możesz przynajmniej zobaczyć, jak to działa i czy jest dla Ciebie odpowiedni.

Czy ten post był pomocny?