Skip to content

Jak używać Spoon.net do testowania aplikacji na wirtualnym komputerze w chmurze?

9 de lipiec de 2021
spoon title 1024x390 1

Pomysł uruchamiania aplikacji po stronie serwera nie jest niczym nowym, ale tak naprawdę nie jest to koncepcja, która jest łatwo kojarzona z codziennymi aplikacjami, takimi jak OpenOffice. Dostępne są różne aplikacje online – takie jak Dokumenty Google – ale Spoon.net daje dostęp do szerszej gamy znanych tytułów, które można uruchomić w chmurze.

Spoon.net różni się od innych podobnych usług, które umożliwiają pracę z aplikacjami online. Tutaj, zamiast pracować z aplikacjami, które zostały napisane od nowa lub specjalnie zaprojektowane do użytku w chmurze, możesz wybierać spośród programów, które znasz i kochasz – od przeglądarek internetowych i edytorów obrazów po odtwarzacze multimedialne i gry.

1625830986 953 Jak uzywac Spoonnet do testowania aplikacji na wirtualnym komputerze w

Usługa nie jest całkowicie oparta na chmurze; nie można uruchomić wszystkich tych aplikacji w przeglądarce internetowej. Zamiast tego musisz pobrać kopię konsoli Spoon.net, którą możesz pobrać bezpłatnie z www.spoon.net.

Aby pobrać oprogramowanie, musisz podać swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail i wybrać hasło. Służą one jako dane konta Spoon.net, które można wykorzystać do uzyskania dostępu do tych samych aplikacji na różnych komputerach.

Biblioteka aplikacji online

Po zalogowaniu się na swoje konto możesz uzyskać dostęp do aplikacji za pomocą ikony w zasobniku systemowym. Działa to podobnie jak menu Start w starszych wersjach systemu Windows, a wszystkie dostępne aplikacje są starannie skategoryzowane, dzięki czemu można je łatwo znaleźć.

1625830986 83 Jak uzywac Spoonnet do testowania aplikacji na wirtualnym komputerze w


Podczas korzystania z aplikacji są one dodawane do listy ostatnio otwieranych programów, dzięki czemu nie musisz klikać niekończących się menu, aby je ponownie uruchomić. Dostępna jest również opcja wyszukiwania, która pozwala śledzić aplikacje, których możesz chcieć użyć – po prostu zacznij pisać, a wyniki będą wyświetlane w locie.

1625830986 243 Jak uzywac Spoonnet do testowania aplikacji na wirtualnym komputerze w

Załadowanie aplikacji może trochę potrwać, ale w dużej mierze zależy to od szybkości połączenia internetowego. Pamiętaj, że są to pełne aplikacje, a nie okrojone wersje, które zostały specjalnie zaprojektowane do „streamingu” w ten sposób. Jeśli użyjesz aplikacji więcej niż raz, okaże się, że została ona zbuforowana, a kolejne uruchomienia są zauważalnie szybsze.

1625830987 301 Jak uzywac Spoonnet do testowania aplikacji na wirtualnym komputerze w

Srebrna podszewka

Fakt, że są to pełne aplikacje, oznacza, że ​​nie tylko nie tracisz żadnych funkcji, ale także możesz wchodzić w interakcje z aplikacjami w chmurze w dokładnie taki sam sposób, jak te, które zainstalowałeś na swoim komputerze. Oznacza to, że możesz przełączać się między aplikacjami za pomocą Alt-Tab, zmieniać rozmiar i przenosić okna – w zasadzie wszystko, co chcesz zrobić z programem.

Odwiedź swoje konto w sieci i masz inny sposób przeglądania listy tytułów online. Pod wieloma względami jest to w rzeczywistości łatwiejszy sposób przeglądania kolekcji, szczególnie jeśli chcesz czytać opisy i porównywać różne aplikacje. Jest jednak inna, prawdopodobnie ciekawsza strona rzeczy.

1625830987 350 Jak uzywac Spoonnet do testowania aplikacji na wirtualnym komputerze w

Graj w piaskownicy

Możliwość konfiguracji maszyn w piaskownicy za pomocą Spoon.net daje wiele możliwości. Jest to opcja, do której można uzyskać dostęp tylko za pośrednictwem strony internetowej, a nie oprogramowania konsoli, a znajdziesz ją, klikając link „Rozwiń piaskownicę”.

Istnieje wiele wstępnie skonfigurowanych piaskownic, z którymi możesz pracować – narzędzia dostępu zdalnego, przeglądarka internetowa, narzędzia poczty e-mail i wiele innych – a korzystanie z nich to świetny sposób na wypróbowanie oprogramowania bez konieczności uwzględniania bezpieczeństwa.

1625830987 946 Jak uzywac Spoonnet do testowania aplikacji na wirtualnym komputerze w


Więc do czego możesz użyć Łyżki? Aplikacje są często aktualizowane, dzięki czemu możesz wypróbować nowe wersje bez martwienia się o potencjalne skutki uboczne, jakie mogą mieć w systemie. Możliwość pracy ze starszymi wersjami przeglądarki internetowej to coś, co od czasu do czasu może się przydać.

Fakt, że Twój system oparty na chmurze jest zasadniczo piaskownicą, oznacza, że ​​możesz robić rzeczy, których zwykle nie uważasz za bezpieczne na swoim krytycznym komputerze PC.

1625830987 639 Jak uzywac Spoonnet do testowania aplikacji na wirtualnym komputerze w

Oczywiście darmowa wersja Spoon nie pozwala na zabawę wielkimi spluwami. Jeśli chcesz mieć możliwość pracy z takimi programami jak Microsoft Office lub Adobe Creative Suite, będziesz musiał rozstać się z pewną gotówką na licencję Spoon Studio.

Możesz użyć izolowanej przeglądarki, aby odwiedzić niektóre z tych witryn, którym możesz nie ufać, a twórcy stron internetowych mogą sprawdzić, jak ich witryny wyglądają w różnych przeglądarkach – w tym w wersjach mobilnych – bez konieczności uzyskiwania dostępu do niezliczonych platform lub instalowania wielu programów. Jest też fakt, że jest po prostu całkiem fajny.

Czy ten post był pomocny?