Skip to content

Jak używać wygaszacza ekranu jako tła w systemie OS X?

25 de lipiec de 2021
img 57589fa9330eb

Dzisiaj przedstawiamy Ci fajną małą sztuczkę: możesz ustawić ruchomy wygaszacz ekranu jako tapetę pulpitu w systemie OS X. Wszystko, czego potrzebujesz, to jedno polecenie terminala i kilka sekund czasu.

Jasne, ta sztuczka nie zapewnia wiele użytecznej wartości poza dobrą zabawą. Ale z pewnością skłoni to znajomych lub współpracowników do pytań, jak to zrobiłeś.

Zanim jednak zaczniemy, powinniśmy najpierw przejść do ustawień wygaszacza ekranu i upewnić się, że mamy ten, który chcemy wyświetlić. Aby to zrobić, otwórz Preferencje systemowe i kliknij „Wygaszacz pulpitu i ekranu”.

1627211574 902 Jak uzywac wygaszacza ekranu jako tla w systemie OS X

Teraz możesz wybrać wygaszacz ekranu, który stanie się również nową tapetą pulpitu.

Jak uzywac wygaszacza ekranu jako tla w systemie OS X

Następnie otwórz Terminal, który można znaleźć w Aplikacje> Narzędzia.

1627211574 587 Jak uzywac wygaszacza ekranu jako tla w systemie OS X


Przy otwartym Terminalu wpisz następujące polecenie (lub po prostu skopiuj i wklej je) i naciśnij Enter:

/System/Library/Frameworks/ScreenSaver.framework/Resources/ScreenSaverEngine.app/Contents/MacOS/ScreenSaverEngine -background

1627211575 202 Jak uzywac wygaszacza ekranu jako tla w systemie OS X

Po wykonaniu tego polecenia wygaszacz ekranu będzie działał jako tapeta, dopóki nie klikniesz terminala i nie naciśniesz Ctrll + C, aby go zatrzymać (lub całkowicie zamknąć terminal).

Istnieje również mała aplikacja o nazwie Wygaszacz ścian to osiąga to samo, chociaż wydaje się, że ta aplikacja nie była rozwijana od 2009 roku. Co więcej, głupie jest używanie oddzielnego oprogramowania do czegoś, co można zrobić z Terminalem. Z drugiej strony polecenie wykonania tego jest dość długie i nieporęczne, więc aplikacja może mieć sens dla niektórych osób.

W tej notatce możesz zapisać to polecenie w osobnym pliku tekstowym, jeśli chcesz go używać od czasu do czasu, naciskając Command + S w terminalu lub klikając menu Shell i wybierając „Eksportuj tekst jako”.

1627211575 732 Jak uzywac wygaszacza ekranu jako tla w systemie OS X

Spowoduje to zapisanie danych wyjściowych terminala, które możesz następnie skopiować i wkleić do wiersza poleceń, gdy tylko zechcesz zastosować tę sztuczkę.

Na koniec pamiętaj, że jeśli używasz starszego komputera Mac z wolniejszym procesorem graficznym, możesz doświadczyć nieco spowolnienia, zwłaszcza jeśli używasz szczególnie intensywnego wygaszacza ekranu. Należy o tym pamiętać, szczególnie jeśli próbujesz wykonać jakąś pracę i wydaje się, że Twój komputer po prostu nie nadąża.

Czy ten post był pomocny?