Skip to content

Jak włączyć bezpieczny folder w telefonach Samsung

10 de lipiec de 2021
Banner

Bezpieczny folder to przydatna funkcja na urządzeniach Samsung, która pozwala trzymać aplikacje i pliki poza zasięgiem wzroku. Oto jak go włączyć i używać.

Jak działa bezpieczny folder

Bezpieczny folder Samsunga to aplikacja, która pozwala ukryć część telefonu. Wykorzystuje platformę bezpieczeństwa Knox firmy Samsung do tworzenia nowego ekranu głównego, który jest chroniony hasłem lub danymi biometrycznymi urządzenia. Do aplikacji i plików umieszczonych w folderze nie można uzyskać dostępu, dopóki nie odblokujesz Bezpiecznego folderu.

Możesz dodać istniejącą aplikację w telefonie do Bezpiecznego folderu, aby utworzyć kopię aplikacji. Ta aplikacja nie będzie miała żadnych istniejących plików, pamięci podręcznej ani loginów, więc zasadniczo jest to nowa instalacja aplikacji. Możesz także dodać nowe aplikacje z Galaxy Store lub Play Store, aby zainstalować je tylko w Bezpiecznym folderze.

Pliki w Twoim bezpiecznym folderze również nie mogą być otwierane bez uwierzytelnienia. Te pliki nie pojawią się w zwykłych eksploratorach plików ani w aplikacji Galeria. Tylko aplikacje, które już znajdują się w Bezpiecznym folderze, mogą uzyskać dostęp do Twoich ukrytych plików.

Włączanie bezpiecznego folderu na swoim urządzeniu

Zanim spróbujesz włączyć Bezpieczny folder na swoim urządzeniu, najpierw sprawdź, czy Twoje urządzenie jest kompatybilne. Ta funkcja działa z telefonami obsługującymi Samsung Galaxy Knox z systemem Android 7.0 Nougat lub nowszym. Te telefony są kompatybilne z tą funkcją:

  • Seria Galaxy S, od S6 do S10
  • Seria Galaxy Note, od Note 8 do Note 10
  • Galaxy Fold
  • Seria Galaxy A, w tym A20, A50, A70 i A90
  • Seria Galaxy Tab S, począwszy od S3


Zanim skonfigurujesz Bezpieczny folder, potrzebujesz konta Samsung. Podążać Instrukcje Samsunga za utworzenie konta przed kontynuowaniem.

W nowszych telefonach Galaxy, takich jak S10 i Note 10, aplikacja będzie preinstalowana. Sprawdź w szufladzie aplikacji urządzenia, czy ją zainstalowałeś. Jeśli Twój telefon nie ma aplikacji Bezpieczny folder, możesz ją pobrać ze strony Sklep Play lub Galaxy Store.

Na telefonie przejdź do aplikacji Ustawienia, a następnie wybierz Biometria i zabezpieczenia > Bezpieczny folder. W niektórych telefonach pierwszym menu może być „Blokada ekranu i zabezpieczenia” lub po prostu „Zabezpieczenia”.

Ekran ustawień SasmungaSasmung Biometria i ekran bezpieczeństwa

Zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto Samsung. Jeśli jeszcze go nie zrobiłeś, zrób teraz. W przeciwnym razie zaloguj się na swoje konto.

Poczekaj, aż urządzenie utworzy Twój bezpieczny folder. Ten proces może potrwać do minuty. Następnie wybierz typ ekranu blokady dla swojego bezpiecznego folderu. W zależności od urządzenia możesz wybrać wzór, kod PIN lub hasło, a także włączyć wbudowaną biometrię odcisków palców urządzenia.

Sasmung Bezpieczny typ blokady folderu

Twój Bezpieczny folder będzie dostępny do użycia jak każda inna aplikacja na Androida na Twoim urządzeniu. Poszukaj skrótu do aplikacji Bezpieczny folder na ekranie głównym telefonu lub w szufladzie aplikacji.

Ekran główny bezpiecznego folderu Samsung


Po aktywowaniu Bezpiecznego folderu dobrze jest przejrzeć ustawienia. Dostęp do ustawień można uzyskać, naciskając przycisk z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu Bezpieczny folder. W tym miejscu możesz zarządzać zabezpieczonymi aplikacjami i edytować typ blokady, ustawienia automatycznego blokowania, ustawienia konta i powiadomienia. Możesz także dostosować wygląd i nazwę ikony Bezpiecznego folderu w szufladzie aplikacji.

Ekran ustawień bezpiecznego folderu Sasmung

Dodawanie aplikacji do bezpiecznego folderu

Możesz dodawać aplikacje do Bezpiecznego folderu, upewniając się, że zabezpieczonej wersji aplikacji nie można uruchomić bez odblokowania folderu. Aby to zrobić, przejdź do Bezpiecznego folderu i naciśnij przycisk „Dodaj aplikacje”. W tym miejscu możesz dodać aplikację już w telefonie lub zainstalować nową aplikację ze sklepu Google Play lub Samsung Galaxy Store.

Sasmung Bezpieczny folder Dodaj aplikacje

Dodanie aplikacji, która jest już na Twoim telefonie, zasadniczo tworzy kolejną kopię aplikacji na Twoim urządzeniu z własną pamięcią podręczną i przechowywanymi plikami. Jeśli zduplikujesz aplikację do przesyłania wiadomości, taką jak WhatsApp lub Telegram, możesz zalogować się na inne konto w swoim bezpiecznym folderze. Te aplikacje zachowują swoją historię i pamięć podręczną nawet po wyjściu z bezpiecznego folderu.

Dotyczy to również przeglądania stron internetowych. Na przykład, jeśli zainstalujesz Chrome w Bezpiecznym folderze, nadal możesz zachować historię, loginy i zakładki zapisane w zabezpieczonej aplikacji, w przeciwieństwie do trybu incognito.

Jeśli dodasz aplikację z Galaxy Store lub Play Store, stanie się ona dostępna tylko w Twoim bezpiecznym folderze. Nie utworzy kopii na Twojej podstawowej liście aplikacji. Jest to przydatne w przypadku aplikacji, które nie mają być widoczne na stronie głównej lub podczas przewijania szuflady.

Przenoszenie plików do bezpiecznego folderu

Oprócz aplikacji możesz także przenieść określone pliki z telefonu do bezpiecznego folderu. Można to zrobić na dwa sposoby.


Pierwszym sposobem jest przejście do aplikacji Moje pliki lub aplikacji Galeria w szufladzie aplikacji. Wybierz żądane pliki i foldery, naciskając długo. Następnie naciśnij przycisk menu z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz „Przenieś do bezpiecznego folderu”. Zostaniesz poproszony o ponowne zweryfikowanie swojej tożsamości za pomocą ekranu blokady, a następnie zostaną one przeniesione. Aby uzyskać dostęp do tych plików, użyj aplikacji Moje pliki lub Galeria w Bezpiecznym folderze.

Sasmung Bezpieczny folder Dodaj pliki

Możesz także przejść do Bezpiecznego folderu i nacisnąć przycisk „Dodaj pliki”. W tym miejscu możesz wybrać Moje pliki lub Eksplorator obrazów, wideo, audio lub dokumentów. Następnie możesz wybrać jeden lub więcej plików i nacisnąć „Gotowe” u dołu ekranu, aby przenieść je do Bezpiecznego folderu.

Sasmung Bezpieczny folder Dodaj pliki

Pamiętaj, że do plików pobranych w bezpiecznym folderze, takich jak te z aplikacji do obsługi wiadomości lub przeglądarek, można uzyskać dostęp tylko za pomocą aplikacji znajdujących się w folderze.

W ten sam sposób możesz przenieść swoje pliki z folderu bezpiecznego. Przejdź do Moich plików lub Galerii w Bezpiecznym folderze, wybierz pliki i naciśnij „Przenieś z bezpiecznego folderu”.

Czy ten post był pomocny?