Skip to content

Jak włączyć DNS przez HTTPS w Microsoft Edge?

15 de lipiec de 2021
stock lede edge 1024x469 1

Microsoft pewnego dnia włączy DNS przez HTTPS (DoH) dla wszystkich aplikacji Windows, ale możesz go włączyć w nowej wersji Microsoft Edge już dziś z ukrytą flagą. DoH poprawi Twoje bezpieczeństwo i prywatność w Internecie, ale nie jest jeszcze domyślnie włączone w Microsoft Edge 80.

Podobnie jak Google Chrome, Microsoft Edge nie będzie faktycznie używać DoH, chyba że używasz serwera DNS obsługującego DoH. Istnieje wiele opcji: Google Public DNS, Cloudflare, a nawet Comcast DNS obsługują tę funkcję.

Jak włączyć DNS przez HTTPS w Edge?

Aby włączyć DoH w Edge podczas korzystania z serwera DNS obsługującego DoH, wpisz „ edge://flags#dns-over-https ” w pasku adresu i naciśnij Enter.

Po prawej stronie wyboru „Bezpieczne wyszukiwania DNS” kliknij strzałkę, aby otworzyć menu rozwijane. Wybierz „Włączone”.

Krawędź Włącz DoH

Aby wprowadzić te zmiany, musisz ponownie uruchomić przeglądarkę. Kliknij przycisk „Uruchom ponownie” w dalszej części strony.

Jak przejść na serwer DNS zgodny z DoH?

DNS przez HTTPS (DoH) będzie działać tylko wtedy, gdy skonfigurowany serwer DNS obsługuje DoH. Aby skorzystać z DoH, może być konieczna zmiana serwera DNS.


Zalecamy korzystanie z własnych Publiczny DNS Google lub Cloudflare, który jest domyślnym serwerem DNS, gdy funkcja DoH jest włączona w przeglądarce Firefox. Google ma listę Dostawcy DNS, z którymi przeglądarki oparte na Chromium, takie jak Edge, mogą używać DoH, w tym Cleanbrowsing, Comcast, DNS.SB, OpenDNS i Quad9.

Możesz sprawdzić, czy DNS przez HTTPS działa z Edge, odwiedzając Cloudflare Kontrola bezpieczeństwa przeglądania. Uruchom test, klikając przycisk i sprawdź, czy „Bezpieczny DNS” jest włączony, czy nie.

Na szczęście DoH szybko staje się standardem bezpieczeństwa, prywatności i szybkości. Chrome wkrótce będzie miał domyślnie włączone DoH, więc prawdopodobnie zobaczymy przeglądarki oparte na Chromium, takie jak Edge i Odważny nadal podążaj za przykładem Google.

Czy ten post był pomocny?