Skip to content

Jak włączyć odtwarzanie 4K na urządzeniu NVIDIA SHIELD Android TV?

3 de sierpień de 2021
Settings 20160418 091758 2 650x300

NVIDIA SHIELD Android TV jest zdecydowanie najpotężniejszym urządzeniem Android TV na rynku i jedynym, które obsługuje odtwarzanie 4K (pozostałe są ograniczone do 1080p). Dobrą wiadomością jest to, że gdy już wszystko podłączysz do portu zgodnego z HDCP 2.2, odtwarzanie treści UHD to niewiele więcej niż kilka kliknięć pilota.

Zgodność z HDCP 2.2 jest koniecznością

Aby mieć pewność, że zawartość 4K jest zawsze dostępna na danym telewizorze, musimy wyjaśnić, dlaczego może to być nie być dostępnym w pierwszej kolejności.

HDCP, czyli High-bandwidth Digital Copy Protection, to standard, który chroni zawartość cyfrową i znacznie utrudnia „zgrywanie” cyfrowych piratów. HDCP 2.2 to najnowsza wersja standardu, która została specjalnie zaktualizowana nieco ponad rok temu w celu ochrony treści 4K. Wiele popularnych usług już od jakiegoś czasu obsługuje HDCP 2.2 — na przykład Netflix wymaga, aby odtwarzacz, telewizor i inne akcesoria HDMI (takie jak soundbar) obsługiwały HDCP 2.2, zanim będą odtwarzać treści 4K.

HDCP 2.2 wymaga również HDMI 2.0, więc jest dostępny tylko w nowszych telewizorach. Tutaj pojawia się największy problem: wszystkie telewizory zgodne z HDCP 2.2 będą miały HDMI 2.0, ale nie wszystkie telewizory HDMI 2.0 będą miały HDCP 2.2, i nie jest wstecznie kompatybilny. Oznacza to w zasadzie, że wcześni użytkownicy telewizorów 4K nigdy nie będą mogli korzystać z najnowszych standardów, ponieważ jeśli telewizor nie jest dostarczany z HDCP 2.2, po prostu go nie obsługuje. Istnieje jednak obejście tego móc napraw to.

Aby jeszcze bardziej zepsuć sytuację, nie wszystkie porty HDMI w kompatybilnych telewizorach obsługują HDCP 2.2. Na przykład mój telewizor ma trzy porty HDMI zgodne z HDCP 2.2 i dwa porty niezgodne. Podczas gdy niektóre telewizory wyświetlają się na porcie, czy są zgodne z HDCP 2.2, czy nie, inne (takie jak mój) nie. Jedynym sposobem, aby to stwierdzić, jest sprawdzenie dokładnego modelu telewizora na stronie internetowej producenta. Zabawa.


Jednak po przeprowadzeniu wszystkich badań uzyskanie odtwarzania 4K na telewizorze jest całkiem proste.

Jak włączyć odtwarzanie 4K na urządzeniu SHIELD Android TV?

Najpierw przejdź do menu Ustawienia – możesz się tutaj dostać, przewijając w dół na ekranie głównym i wybierając ikonę koła zębatego.

1628004910 472 Jak wlaczyc odtwarzanie 4K na urzadzeniu NVIDIA SHIELD Android TV

Po wejściu do ustawień przewiń do piątego wpisu w menu, oznaczonego „HDMI”.

1628004910 158 Jak wlaczyc odtwarzanie 4K na urzadzeniu NVIDIA SHIELD Android TV

Stąd po prostu przejdź do wpisu „Rozdzielczość”, a następnie wybierz górną opcję: „4K 60Hz (zalecane)”.

1628004910 51 Jak wlaczyc odtwarzanie 4K na urzadzeniu NVIDIA SHIELD Android TV1628004910 422 Jak wlaczyc odtwarzanie 4K na urzadzeniu NVIDIA SHIELD Android TV

Następnie po prostu wyjdź z menu Ustawienia i powinieneś być gotowy.

Jeśli z jakiegoś powodu czujesz, że obraz jest bardziej poszarpany niż powinien, możesz zrobić kilka rzeczy. Po pierwsze, upewnij się, że urządzenie SHIELD jest podłączone do portu 60 Hz w telewizorze, a nie 30 Hz. Zwiększy to liczbę klatek na sekundę, dzięki czemu obraz będzie gładszy. Jeśli twój telewizor nie obsługuje [email protected], będziesz musiał poradzić sobie z niższą liczbą klatek na sekundę lub wrócić do 1080p.

Czy ten post był pomocny?