Skip to content

Jak włączyć tryb programisty i aplikacje Sideload Roku?

29 de lipiec de 2021
the bugle roku working

Może jesteś ciekawy, jak zbudować własne kanały Roku. Być może znalazłeś kanał Roku, którego chcesz użyć, ale nie ma oficjalnie obsługiwanego sposobu na jego instalację. Tak czy inaczej, musisz wiedzieć, jak włączyć tryb programisty i sideload aplikację Roku, która nie jest dostępna w sklepie. Oto, co musisz wiedzieć.

Tryb programisty jest przeznaczony głównie dla… cóż, programistów, chociaż istnieje kilka kanałów, w których możesz się przerzucić, aby uzyskać dodatkową rozrywkę.

Na przykład jestem fanemMyVideoBuzz, kanał YouTube innej firmy, który jest znacznie szybszy niż oferta Google oparta na HTML5. Pozwala nawet przeglądać filmy z YouTube przez subreddit. Minus: na razie działa tylko wtedy, gdy obniżysz jakość wideo.

Możliwe jest również szybkie utworzenie własnego kanału poświęconego podcastowi, który Ci się podoba. Wystarczy pobraćten kanał, wklej adres URL do dokumentu config.brs w folderze „source” i opcjonalnie dodaj kilka niestandardowych obrazów w folderze „images”. Tak po prostu, masz własny kanał podcastów, idealny dla nałogowych słuchaczy.

Oto jak przenieść na Roku dowolny kanał spoza sklepu.

Krok pierwszy: Włącz tryb programisty

Udaj się do swojego salonu, a następnie włącz Roku. Włączenie trybu programisty rozpoczyna się od naciśnięcia określonej sekwencji przycisków na oficjalnym pilocie Roku (nie w aplikacji zdalnej w telefonie). Aby to zrobić, naciśnij:

  • Dom trzy razy, więc
  • W górę dwa razy, więc
  • Dobrze raz, wtedy
  • Lewo raz, wtedy
  • Dobrze raz, wtedy
  • Lewo raz, wtedy
  • Dobrze raz.


Zrób to wszystko i powinieneś zobaczyć tajny ekran programisty:

1627554363 64 Jak wlaczyc tryb programisty i aplikacje Sideload Roku

Zapisz widoczny tutaj adres IP i nazwę użytkownika, ponieważ będziesz ich później potrzebować. Po uzyskaniu tych informacji wybierz „Włącz instalator i uruchom ponownie”, a następnie naciśnij „OK” na pilocie. Zostaniesz zapytany, czy zgadzasz się z Umową licencyjną SKD:

1627554363 515 Jak wlaczyc tryb programisty i aplikacje Sideload Roku

Kliknij „Zgadzam się”, po przeczytaniu każdego słowa, a następnie zostaniesz poproszony o wybranie hasła do serwera programistycznego.

1627554363 125 Jak wlaczyc tryb programisty i aplikacje Sideload Roku

Zanotuj ustawione hasło, najlepiej w tym samym miejscu, w którym wcześniej zanotowałeś swój adres IP i nazwę użytkownika. Twój Roku uruchomi się teraz ponownie. Po uruchomieniu możesz uzyskać dostęp do trybu programisty.

Krok drugi: przejdź do trybu programisty

Na komputerze podłączonym do tej samej sieci co Roku otwórz przeglądarkę internetową. Wklej adres IP zapisany wcześniej w pasku adresu URL, a następnie naciśnij Enter, a zostaniesz poproszony o podanie nazwy użytkownika i hasła.

1627554363 408 Jak wlaczyc tryb programisty i aplikacje Sideload Roku


Pamiętasz to? Wprowadź je, a następnie kliknij „Zaloguj się”, a Twoja przeglądarka otworzy tryb programisty.

Krok trzeci: prześlij swoją aplikację do Roku

Twoja przeglądarka otworzyła instalator aplikacji deweloperskiej.

1627554363 611 Jak wlaczyc tryb programisty i aplikacje Sideload Roku

Kliknij przycisk „Prześlij”, a następnie skieruj przeglądarkę na swój plik ZIP.

1627554364 284 Jak wlaczyc tryb programisty i aplikacje Sideload Roku

Nazwa pliku powinna znajdować się obok przycisku „Prześlij”.

1627554364 121 Jak wlaczyc tryb programisty i aplikacje Sideload Roku

Kliknij „Zainstaluj” i rozpocznie się proces instalacji. Po zakończeniu Twoja aplikacja natychmiast otworzy się na Roku.

1627554364 988 Jak wlaczyc tryb programisty i aplikacje Sideload Roku

Gratulacje! Załadowałeś aplikację. Jest jeden kluczowy haczyk, tak naprawdę: w danym momencie możesz mieć tylko jedną aplikację ładowaną z boku na Roku. Jeśli chcesz przenieść inny kanał, Twój pierwszy kanał zostanie usunięty. Dobra wiadomość: nie ma zbyt wielu kanałów Roku, które są tylko sideloadem. Istnieje wiele rodzajów ukrytych kanałów Roku, które można zainstalować bez tej sztuczki, więc szanse na to, że nie będziesz potrzebować więcej niż jednego kanału programisty na raz.

Aha, a jeśli jesteś programistą i chcesz sam zbudować kanał, oto przyzwoita kolekcja przykładowych kanałów na początek, w tym wspomniany wcześniej szablon podcastu. Sprawdź je, pohakuj trochę, a będziesz na dobrej drodze. Powodzenia!

Czy ten post był pomocny?