Skip to content

Jak wpłacać czeki na konto bankowe za pomocą telefonu?

28 de lipiec de 2021
img 55f0597262f13

W ostatnich latach zrobiono wiele hałasu o możliwość wpłacania czeków na konta bankowe za pomocą aparatu w telefonie. Działa dobrze i jest bardzo wygodny, więc jeśli aplikacja Twojego banku oferuje tę funkcję, możesz ją wypróbować.

Jedną z pierwszych rzeczy, o których musisz się dowiedzieć, jest to, czy Twój bank oferuje nawet oficjalną aplikację (prawdopodobnie tak), która może pozwolić Ci wpłacać czeki z domu. Słowo ostrzeżenia: zawsze korzystaj z oficjalnej aplikacji i kiedy wpłacasz czeki, i upewnij się, że nie używasz jej w otwartej sieci Wi-Fi.

Kolejna rzecz, którą chcesz zweryfikować, jakiego rodzaju czeki możesz zdeponować. Na przykład możesz prawdopodobnie wpłacić różne rodzaje czeków, takie jak kasjer, podróżny, przekazy pieniężne i inne.

Upewnij się również, że wiesz, jaka jest Twoja maksymalna dzienna kwota. Jeśli masz więcej do wpłaty, niż jest to dozwolone, być może będziesz musiał wejść do swojego banku lub rozłożyć depozyty na kilka dni.


Na koniec upewnij się, że wiesz, kiedy Twoje środki będą dostępne. Ty i Twój bank powinniście mieć podpisaną umowę depozytową, a środki mogą nie być natychmiast dostępne. Pamiętaj, że żaden depozyt nie zostanie oficjalnie zakończony, dopóki Twój bank nie zbierze pieniędzy.

Korzystanie z aplikacji do dokonywania wpłat

Korzystanie z aplikacji do dokonywania wpłat z domu jest jednym z tych udogodnień, które wszyscy powinniśmy uważać za pewnik. Większość banków ma teraz dedykowane aplikacje w głównych sklepach z aplikacjami. Pokażmy pokrótce, jak możesz wpłacać czeki za pomocą typowej aplikacji bankowej.

Podstawowe wskazówki dotyczące korzystania z wpłaty czekiem w aplikacji bankowej

Zakładając, że Twój bank pozwala Ci na deponowanie czeków z domu, prawdopodobnie będziesz musiał jedynie przygotować czek, zatwierdzając jego zwrot. Być może będziesz musiał wpisać kilka innych informacji, takich jak konto, na które czek jest deponowany. Twój bank poinformuje Cię, co pisać.

Jak wplacac czeki na konto bankowe za pomoca telefonu

Znajdź opcję wpłaty w swojej aplikacji bankowej.

1627486674 369 Jak wplacac czeki na konto bankowe za pomoca telefonu

Może być również konieczne podanie kwoty wpłacanej oraz, jeśli masz więcej niż jedno konto, na które trafiają środki.

1627486674 337 Jak wplacac czeki na konto bankowe za pomoca telefonu

Kiedy już to wszystko odbijesz, złapiesz przód czeku, a potem rewers.

1627486674 835 Jak wplacac czeki na konto bankowe za pomoca telefonu

Najlepiej używać ciemnego tła i trzymać telefon tak nieruchomo, jak to możliwe, aby za pierwszym razem zrobić to dobrze.

1627486674 121 Jak wplacac czeki na konto bankowe za pomoca telefonu

Wyślij obie strony w drodze do swojego banku i upewnij się, że otrzymasz potwierdzenie, że czek został pomyślnie odebrany. Jeśli otrzymasz numer potwierdzenia, najlepiej go zapisać na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Co zrobić po złożeniu czeku

Dobrym pomysłem jest zaczekanie, aż otrzymasz od banku potwierdzenie, że czek został pomyślnie zrealizowany. Jak wspomnieliśmy wcześniej, środki mogą nie być dostępne od razu, a transakcja nie jest całkowicie zakończona, dopóki bank nie otrzyma pieniędzy od wystawcy czeku.


To powiedziawszy, gdy środki zostaną zdeponowane i będą dostępne, należy nabazgrać „VOID” na czeku, a nawet lepiej, zniszczyć go.

1627486674 962 Jak wplacac czeki na konto bankowe za pomoca telefonu

Twój bank powinien być w stanie wyjaśnić techniczne aspekty swojej aplikacji depozytowej. Należy oczekiwać, że przechwycone obrazy nie zostaną zapisane i zostaną zaszyfrowane przed wysłaniem.

Ogólnie rzecz biorąc, deponowanie czeków za pomocą smartfona powinno być łatwe, bezpieczne i bezpieczne. Nigdy nie mieliśmy problemu i nie pamiętamy żadnego zgłoszonego przypadku, w którym ktoś włamał się do procesu. Oczywiście nie oznacza to, że tak się nie stanie, ale nie oznacza to również, że ktoś nie podbiegnie do ciebie i nie obrabuje cię na muszce.

Deponując czeki w domu, pamiętaj tylko, aby skorzystać z własnej aplikacji banku, nie zapomnij zatwierdzić odwrotnej strony czeku, użyj ciemnego tła podczas przechwytywania czeku i upewnij się, że środki są dostępne przed unieważnieniem lub rozdrobnieniem czeku .

Mamy nadzieję, że jeśli nigdy nie rozważałeś wpłacania czeków za pomocą aplikacji telefonicznej Twojego banku, ten artykuł wzbudził Twoją ciekawość. Jeśli chcesz zadać pytanie lub dodać komentarz, zostaw swoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?