Skip to content

Jak wybrać odpowiednią usługę subskrypcji muzyki?

1 de sierpień de 2021
imageedit 21 3641356863 650x244

Wygląda na to, że w ciągu ostatniego roku usługi przesyłania strumieniowego stały się dziesiątką, a wielkie nazwiska, takie jak Jay-Z, Dr. Dre i Tim Cook, próbowali swoich sił w zdetronizowaniu obecnego króla „wszystko, co możesz zjeść”. ” muzyczny chaos, Spotify. Przy tak wielu słabszych streamerach zalewających rynek, skąd możesz wiedzieć, który zapewni Ci najlepszy zwrot (i przepustowość) za wydane pieniądze?

Spotify

Kiedy myślisz o strumieniowaniu muzyki, niezależnie od tego, czy śledzisz te aplikacje od lat, czy po prostu wskakujesz na pokład, pierwszą usługą, która prawdopodobnie przychodzi ci na myśl, jest Spotify. Usługa stała się tak nierozerwalnie związana z ideą comiesięcznej subskrypcji strumieniowej muzyki, że trudno byłoby znaleźć kogoś, kto nie używa ani jej, ani Pandory jako podstawowego źródła ataków słuchowych na co dzień.

Spotify od wielu lat dominuje w przestrzeni strumieniowej i jako taki wzbudza spore kontrowersje zarówno ze strony wytwórni płytowych, jak i muzyków. Oskarżenia o wszystko, od strasznie niskich stawek za wypłatę za transmisję po nieuczciwe prezentowanie konkretnych artystów nad innymi, nękają szwedzką firmę od czasu jej pierwszego uruchomienia na całym świecie w 2011 roku. Od tego czasu Spotify zyskał na popularności i ma imponującą listę 60 milionów użytkownicy na całym świecie słuchają biblioteki zawierającej ponad 30 milionów utworów, która z dnia na dzień powiększa się.

1627816037 290 Jak wybrac odpowiednia usluge subskrypcji muzyki

Ale pomimo swojej reputacji, poza Taylor Swift i kilkoma wybranymi kawałkami Beatlesów, Spotify nadal utrzymuje dobre relacje z prawie każdym głównym i niezależnym artystą w swojej usłudze bez przytłaczającej liczby skarg. Jego popularność rośnie z roku na rok (nawet jeśli zyski wciąż wymykają się firmie), podczas gdy coraz więcej niezależnych piosenkarzy i autorów piosenek staje w kolejce, aby stać się częścią ekosystemu, który aktywnie i często szuka mniejszych artyści na listach odtwarzania, które zwykle są wypełnione wyłącznie przez wielkie nazwiska.

Jeśli chcesz uzyskać najwyższy zwrot z każdej zainwestowanej złotówki, za 9,99 USD miesięcznie, Spotify będzie najlepszym wyborem (przynajmniej do wydania Apple Music pod koniec tego miesiąca, więcej o tym później).

Pływowy

Oh Pływowy. Tak bardzo starałeś się zmienić sposób, w jaki robiliśmy rzeczy, i chociaż Twoja ambicja była godna podziwu, Twoja przesadzona kampania marketingowa i nieuchwytne podejście do zmiany sposobu, w jaki wszyscy streamujemy nasze ulubione piosenki, było niczym innym.


Będąca własnością i obsługiwana przez wielkie nazwiska, takie jak Jay-Z, Kanye West, Lady Gaga i Madonna, usługa jechała na laurach swojego modelu „należącego do artysty, skierowanego przede wszystkim do artystów”, który był odświeżającym spojrzeniem na branżę, która powoli się rozwijała. zmierzając w kierunku mentalności przedkładania zysków biznesowych nad dobro artysty. Oprócz tego, że jest to najlepszy wybór dla każdego, kto chce wspierać swoich ulubionych muzyków, jedyną rażącą przewagą, jaką Tidal ma nad swoją dominującą konkurencją, jest włączenie bezstratnego przesyłania strumieniowego do urządzeń stacjonarnych. Dla prawdziwych audiofilów płacenie zaledwie 19,99 USD miesięcznie za ogromną bibliotekę plików audio FLAC to prawie tak dobra oferta, jak wszędzie.

Jak wybrac odpowiednia usluge subskrypcji muzyki

Na nieszczęście dla Tidala, liczba miłośników słuchawek, którzy są gotowi przejść z Spotify, nie wystarcza do obsługi całego modelu biznesowego, a usługa przesyłania strumieniowego ma trudności ze znalezieniem podstaw od pierwszego uruchomienia w marcu . Od tego czasu usługa zgromadziła tylko nędzne 770 000 użytkowników, chociaż Jay mówi, że się nie martwi i że jego firma jest „w tym na dłuższą metę”.

Nawet w obliczu tych kiepskich liczb, za naszego dolara, jeśli jesteś pedantem jeśli chodzi o jakość dźwięku, nie znajdziesz tam niczego, co pasowałoby do doświadczenia hi-fi biblioteki strumieniowej Tidal, jakkolwiek by ona nie była ograniczona. Tidal oferuje również regularną usługę przesyłania strumieniowego za 9,99 USD miesięcznie bez dźwięku w wysokiej jakości, jednak przy tym poziomie kosztów lepiej jest skorzystać ze Spotify lub naszego następnego rywala poniżej.

Muzyka Google Play (All Access)

Od samego początku nurkowania w Usługa All Access Music w Google Play, zauważysz, że wiele jego podstawowych funkcji jest prawie identycznych z Spotify pod wieloma względami – ale to nie jest zła rzecz.

Możesz łatwo tworzyć listy odtwarzania, przeglądać listy odtwarzania innych osób, śledzić swoich ulubionych wykonawców i przesyłać strumieniowo wszystkie utwory, które Twoje uszy mogą obsłużyć za jedyne 9,99 USD miesięcznie. Jakość muzyki wzrasta do szacownego 320 kb / s, a usługa zawierała wielu, jeśli nie wszystkich, wszystkich artystów, których możesz chcieć od dźwiękowego bufetu szwedzkiego w stylu Netflix. Aplikacje są łatwe w użyciu i powszechnie dostępne zarówno w Google Play na Androida, jak i iTunes App Store firmy Apple.

1627816037 662 Jak wybrac odpowiednia usluge subskrypcji muzyki


Co więcej, możesz nawet automatycznie importować całą swoją muzykę z iTunes bezpośrednio do biblioteki chmury All Access, więc jeśli nie możesz znaleźć czegoś, czego chcesz posłuchać za pomocą funkcji wyszukiwania All Access, możesz po prostu kupić ją w iTunes lub importuj ponad zakupy dokonane w przeszłości i kontynuuj zacinanie się bez pomijania rytmu.

Aby było jasne, nie należy mylić All Access Google z waniliową Muzyką Google, która, podobnie jak iTunes, nadal pozwala kupować pojedyncze utwory lub całe albumy do pobrania i zachowania dla siebie, bez konieczności posiadania subskrypcji.

Muzyka Apple

Od dawna podobno i niedawno uruchomiona usługa Apple Music to pakiet aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki i oprogramowania komputerowego, który, podobnie jak pozostałe opcje z tej listy, pozwala swobodnie rozkoszować się tyloma utworami, ile możesz obsłużyć za ustaloną opłatą każdego miesiąca. Aby uzyskać dostęp do pełnej biblioteki utworów, które Apple ma w swoim archiwum, możesz spodziewać się 9,99 USD miesięcznie na konto lub, jeśli chcesz podbić plan rodzinny, 14,99 USD za sześć kont jednocześnie.

Apple próbował reklamować swoją nową usługę radiową „Connect” jako rewolucyjny sposób, w jaki artyści mogą łączyć się z fanami w czasie rzeczywistym, chociaż wygodnie ignoruje fakt, że funkcja „Obserwuj” Spotify ma tę samą personalizację i elastyczność od czasu przeróbki interfejsu użytkownika. koniec 2013 roku. To powiedziawszy, Apple Music ma kilka niewielkich przewag nad konkurencją, chociaż w większości wydaje się, że tylko zagorzali entuzjaści strumieniowania mogą być w stanie odróżnić.

1627816038 981 Jak wybrac odpowiednia usluge subskrypcji muzyki

Na szczególną uwagę zasługuje sieć radiowa Beats 1. Nadawanie z głównych ośrodków, takich jak Nowy Jork, Londyn i LA, Beats 1 zawiera DJ-ów, wywiady z artystami, a także wiele takich samych segmentów, jakich można oczekiwać od prawdziwej stacji radiowej. Tylko abonenci Apple Music mogą się dostroić, dzięki czemu ekskluzywny klub jest kuszącym miejscem dla użytkowników, którzy chcą poczuć, że ich usługa naprawdę żyje, a nie tylko statyczną biblioteką utworów.

Mimo że usługa jest dopiero w powijakach, ma wyjątkową zaletę polegającą na umożliwieniu łączenia bibliotek z treściami strumieniowymi, a także dowolną muzyką kupowaną w sklepie iTunes. Chcesz umieścić Beatlesów i Rolling Stones na tej samej liście odtwarzania? Po prostu kup utwory Beatlesów (lub pełne albumy), których chcesz posłuchać, i przenieś je do listy odtwarzania wypełnionej utworami z dyskografii strumieniowej Stones. Połącz to z iTunes Match, a będziesz gotowy do strumieniowego przesyłania dowolnego utworu w dowolnym miejscu i czasie na wszystkie swoje ulubione urządzenia z systemem iOS.

Apple Music ledwie mija miesiąc po swoim debiucie, więc trudno powiedzieć, czy będzie dominować w podobny sposób, jak wcześniej iPod czy iPhone. Istniało wiele sposobów na pobieranie muzyki, zanim pojawił się iTunes, ale żadna z innych usług nie zrobiła tego tak dobrze ani tak dobrze, jak ostatecznie zrobiłby to gigant dystrybucji płyt firmy Apple. Firma zawsze jest pełna niespodzianek i chociaż mogą być spóźnieni o kilka lat w grze strumieniowej, nie byłby to pierwszy raz, gdy pojawili się i zmienili sposób, w jaki robiliśmy rzeczy, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Niezależnie od tego, którą drogę wybierzesz, niezależnie od tego, czy będzie to czysty dźwięk Tidala, ogromna biblioteka piosenek Spotify, czy też szanowana lista nowych i wschodzących artystów w Google Play, jasne jest, że nigdy nie było lepszego czasu na bycie muzycznym ćpunem.

To, czy Apple Music spełni obietnice złożone przez Tima Cooka i spółkę, wciąż się okaże, ale nadal jesteśmy optymistami, że bez względu na to, kto zwycięży w nadchodzącej konkurencji między tymi gigantami marek, ostatecznie konsument i tak wygra najwięcej.

Źródło obrazu: Apple Music 1, 2, Spotify, Muzyka Google, Pływowy

Czy ten post był pomocny?