Skip to content

Jak wybrać zdalnego hosta Minecrafta

3 de sierpień de 2021
img 546cd4b2dc691

Czytasz przewodniki po serwerach lokalnego hosta, a nawet konfigurujesz serwer lokalny (lub dwa), ale zdasz sobie sprawę, że twoja sieć domowa nie jest wystarczająco szybka, aby udostępnić swój serwer znajomym. Bez obaw, dzisiaj zerkamy na świat zdalnych gospodarzy Minecrafta.

Przygotowanie do wyboru gospodarza

Zanim jeszcze zaczniemy zagłębiać się w ten temat, pierwszą rzeczą, którą sugerujemy, jest dokładne zapoznanie się z tajnikami uruchamiania lokalnego serwera w sieci, zanim przejdziemy do płacenia za zdalny host i radzenia sobie z nim.

Stopień wsparcia technicznego oferowanego przez różnych hostów waha się od trzymania za rękę do całkowitego majsterkowania, więc naprawdę pomaga poznać narzędzia, których planujesz używać, zanim zaczniesz zarządzać zdalnym serwerem Minecraft.

Wiedza zdobyta podczas czytania naszych poprzednich samouczków Minecrafta, a także wiedza, którą nadal zdobywasz, bawiąc się zainstalowanymi serwerami, eksplorując wtyczki itp., okażą się bardzo przydatne podczas porównywania hostów i konfigurowania pierwszy zdalny serwer.

W przeciwieństwie do poprzednich samouczków, w których poprowadzimy Cię krok po kroku, ta lekcja koncentruje się na zapoznaniu się z podstawowymi terminami używanymi przez witryny hostingowe Minecraft, dostępnymi opcjami i sposobami uniknięcia oszukania w tym procesie.


Ostatnie słowo, zanim zaczniemy: nasze porady i sugestie opierają się na założeniu, że jesteś użytkownikiem domowym, który chce hostować zdalny serwer, aby oni i ich przyjaciele mogli łatwiej grać. Logistyka hostingu serwera, który będzie obsługiwał setki graczy, wykracza poza zakres tej lekcji.

Podróż oficjalną trasą

Zanim zanurzymy się w niezliczonych nieoficjalnych gospodarzach, musimy dać Minecraft Realms duży skinienie. Jest to jedyny oficjalny host Minecraft na świecie, ponieważ jest bezpośrednio wspierany, hostowany i promowany przez Mojang.

1628011654 437 Jak wybrac zdalnego hosta Minecrafta

Chociaż nie obsługuje wtyczek, modów ani bardziej zaawansowanych funkcji, które takie dodatki wprowadzają na serwery, oferuje proste rozliczanie (13 USD miesięcznie dla 10 graczy), zero szans na oszukanie, stabilne serwery, świetny czas pracy bez przestojów, i regularne kopie zapasowe świata.

Wszystko, co pojawia się w zwykłej edycji na PC (moby, biomy, nieskończone mapy) pojawia się w Minecraft Realms.

Jeśli chcesz po prostu grać z ustawieniami zerowymi i bez bólu głowy, Realms to solidna opcja. Jest oficjalny, prosty, a za nieco ponad dolara miesięcznie na gracza jest tani.

Czego szukać w osobistym hoście Minecraft

Jak podkreśliliśmy we wstępie do tej lekcji, skupiamy się tutaj na osobistym hostingu. Chociaż hosting Minecraft na poziomie komercyjnym może być dość drogi, istnieje mnóstwo ekonomicznych opcji hostingu dla osób zainteresowanych hostingiem niewielkiej liczby znajomych.

Uwagi dotyczące sprzętu

Jak każdy, kto kiedykolwiek przeżył pięć klatek na sekundę na starym laptopie, może ci powiedzieć, że Minecraft może wymagać nieco intensywnego sprzętu, zwłaszcza jeśli masz dużo graczy i uruchomionych modów.


Kupując hosta Minecraft, szukaj hostów, które mają aktualne i szybkie procesory serwerowe (indywidualna szybkość procesorów jest ważniejsza niż możliwości wielordzeniowe, ponieważ Minecraft nie używa wielowątkowości).

Nie potrzebujesz dużo miejsca na dysku dla Minecrafta, ale jest to gra bardzo intensywnie odczytująco-zapisująca, więc dyski SSD są bonusem (większość hostów Minecrafta reklamuje, że wszystkie ich serwery używają dysków SSD).

Uwagi dotyczące konfiguracji

Jak łatwo jest skonfigurować hosta? Większość hostów ewoluowała do tego stopnia, że ​​​​oferują one rodzaj konfiguracji typu „kliknij i zapłać” przez hosty internetowe, takie jak GoDaddy, które udoskonalili. Poświęć trochę czasu na przeczytanie plików pomocy/FAQ podczas zakupów. Dobry gospodarz przeprowadzi Cię przez proces instalacji i nie będzie próbował narażać Cię na 30 USD opłaty za instalację Forge, Bukkit itp.

Uwagi dotyczące konserwacji

Gdy serwer będzie już gotowy do pracy, musisz zadbać o jego płynne działanie. Jak gospodarz to zapewnia? Czy będziesz miał ładny internetowy panel sterowania? Dostęp FTP do wymiany plików? Czy będziesz musiał robić wszystko za pomocą wiersza poleceń, czy oferują narzędzia graficzne? Czy gospodarz posiada elementy sterujące charakterystyczne dla Minecrafta, takie jak Multicraftlub równoważne rozwiązanie?

Rozważania na temat reputacji

Istnieje wiele, wielu hostów Minecrafta i podobnie jak inne rozwiązania hostingowe (takie jak hosty internetowe) jakość jest bardzo zróżnicowana. Co więcej, cena zazwyczaj niewiele wskazuje na jakość.

Jak wybrac zdalnego hosta Minecrafta


MCProHosting, na przykład, jest tym samym hostem, który obsługuje niektóre z największych serwerów Minecraft dla wielu graczy (takich jak ogromny Serwer Hypixel), ale możesz odebrać od nich waniliowy pakiet serwerów Minecraft, idealny dla pół tuzina graczy za jedyne 2,49 USD miesięcznie. Dodaj trochę dodatkowej pamięci RAM, aby obsłużyć instalację i mody Bukkita, a nadal możesz przecisnąć się za około 8-10 USD miesięcznie. Korzystasz z tego samego hosta i sieci, co duzi chłopcy, ale płacisz za swój mały serwer ceny z menu w dolarach.

Przeczytaj fora Minecrafta i poproś o rekomendacje i informacje o hostach, których nie znasz.

Zwiń swój własny plan hostingowy

Uwzględniamy to jako punkt do rozważenia, ale będziemy z Tobą szczerze, chyba że masz doświadczenie z usługami hostingowymi, nie czujesz się komfortowo z Linuksem i jesteś gotów zrobić 100 procent własnego rozwiązywania problemów, plan jest trudny do sprzedania. Zasadniczo będziesz hostować zdalny komputer, za którego konfigurację jesteś całkowicie odpowiedzialny.

To powiedziawszy, plan roll-you-own naprawdę błyszczy, jeśli chcesz gościć wielu graczy. Na niższym poziomie (20 graczy lub mniej) nie ma sensu nie otrzymywać planu od szanowanego gospodarza Minecrafta; zapłacisz po prostu 5-15 USD miesięcznie lub nawet mniej, jeśli dostaniesz mały plan. Jednak wraz ze wzrostem ilości pamięci potrzebnej do hostowania serwera ceny rosną dość szybko.

Jeśli chcesz być w 100 procentach odpowiedzialny za wszystko, od konfiguracji, przez konserwację, po procedury tworzenia kopii zapasowych, możesz kupić wirtualny hosting za darmo z takich miejsc jak OVH gdzie serwer z 2 GB pamięci zapewni Ci 7 USD miesięcznie, ale 2 GB pamięci RAM na dedykowanym hoście Minecraft zapewni Ci 20-30 USD. Możesz uaktualnić tę samą konfigurację do 8 GB pamięci RAM i nawet nie złamać 25 USD miesięcznie, podczas gdy podobna konfiguracja na hoście Minecrafta kosztowałaby około 80 USD.


Ponownie, jesteś całkowicie gotowy na całą pracę wymaganą do skonfigurowania rzeczy. Tam, gdzie przejście od płacenia do gry z odpowiednim gospodarzem Minecrafta zajmie ci pięć minut, spędzisz weekend (lub dłużej) na dostrajaniu konfiguracji od zera na wirtualnym hoście, jeśli zdecydujesz się na własny plan .

Bez względu na to, jakie rozwiązanie wybierzesz, wiesz, że masz dostęp do zupełnie nowego świata gry. Zdalny serwer jest zawsze włączony, zawsze dostępny, a Twoi znajomi mogą logować się z dowolnego miejsca na świecie, nie martwiąc się o to, czy Twoje połączenie domowe jest aktywne (lub mogą obsługiwać każdego, kogo zaprosiłeś do gry).

Czy ten post był pomocny?