Skip to content

Jak „Wycisz nieznanych rozmówców” iOS 13 powstrzyma spam telefoniczny

25 de lipiec de 2021
Silence Unknown Callers Toggle in Settings App

iOS 13 ma nową funkcję, która może po prostu uchronić Cię przed spamem i robocallami. Nowa funkcja wyciszania nieznanych rozmówców wyciszy wszystkie połączenia przychodzące z numeru, którego nie ma na liście kontaktów.

Zatrzymywanie niekończącego się strumienia połączeń spamowych

Wycisz nieznanych rozmówców to prosty przełącznik, który automatycznie blokuje połączenia z nieznanymi numerami. Twoje kontakty i osoby, z którymi się kontaktowałeś, nadal będą mogły do ​​Ciebie dzwonić, ale nie będą Ci przeszkadzać połączenia przychodzące od nikogo innego.

Ta funkcja jest jednym z największych powodów, dla których jesteśmy podekscytowani systemem iOS 13, gdy Apple wyda go jesienią 2019 r.

Jak działa wyciszanie nieznanych rozmówców

Funkcja Silence Unknown Callers to dość tępy instrument — wystarczy go przełączyć w Ustawieniach. Po włączeniu każde połączenie odebrane z nieznanego numeru zostanie wyciszone. Jeśli Siri Intelligence znajdzie numer w aplikacji Poczta, Wiadomości lub Kontakty, połączenie zostanie wykonane.

Możesz myśleć o tym jako o tym, że iOS automatycznie uderza w przycisk Odrzuć. Nadal będziesz otrzymywać powiadomienie o nieodebranym połączeniu, a numer znajdziesz na liście Ostatnie w aplikacji Telefon.


Jeśli masz włączoną pocztę głosową, połączenie zostanie automatycznie przekierowane do poczty głosowej. Tutaj przyda się funkcja wizualnej poczty głosowej (dostępność i opłaty zależą od operatora).

Gdy przejdziesz do karty „Poczta głosowa” w aplikacji Telefon, będziesz mógł odsłuchać lub przeczytać transkrypcję poczty głosowej (jak widać na zrzucie ekranu poniżej).

Czytanie transkrypcji spamowej poczty głosowej

Jeśli wiadomość jest ważna, możesz oddzwonić. Jeśli nie, usuń pocztę głosową, a jeśli to konieczne, zablokuj numer.

W naszych testach stwierdziliśmy, że jeśli oddzwonisz pod numer, kolejne połączenia, które otrzymasz z tego numeru, nie zostaną automatycznie wyciszone.

Jak włączyć wyciszenie nieznanych rozmówców

Ta funkcja nie jest domyślnie włączona. Aby włączyć go po aktualizacji do iOS 13, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do sekcji „Telefon”.

Przewiń na dół strony i dotknij przełącznika obok „Wycisz nieznanych rozmówców”, aby włączyć tę funkcję.

Włącz funkcję Wycisz nieznanych rozmówców w Ustawieniach

Jak upewnić się, że nie przegapisz ważnych połączeń

To, czego brakuje w funkcji Silence Known Callers, to niuanse i kontrola. Jeśli chcesz mieć pewność, że będziesz otrzymywać połączenia przychodzące od kogoś, dodaj numer telefonu tej osoby do swoich kontaktów. To wszystko, co możesz zrobić, aby to kontrolować.


W przeciwieństwie do funkcji Nie przeszkadzać połączenie nie zostanie nawiązane po wielokrotnych próbach. Po włączeniu tej funkcji Twój iPhone nie zadzwoni, nawet jeśli ktoś zadzwoni do Ciebie sześć razy z rzędu.

Jeśli obawiasz się, że możesz przegapić ważne lub alarmowe połączenie przychodzące z automatu telefonicznego lub szpitala, nie należy włączać tej funkcji.

Jednak nadal będziesz otrzymywać wiadomości głosowe od nieznanych rozmówców. Dopóki sprawdzasz pocztę głosową, nie przegapisz niczego ważnego.

Jak sprawdzić pocztę głosową pod kątem nieodebranych połączeń

Niektóre z tych nieznanych połączeń mogą być ważne i miejmy nadzieję, że ci ważni rozmówcy zostawią dla Ciebie pocztę głosową. Możesz sprawdzić pocztę głosową z nieodebranych połączeń w aplikacji Telefon.

Jeśli masz włączoną pocztę głosową, otwórz aplikację Telefon i przejdź do zakładki „Poczta głosowa”. Jeśli jeszcze go nie włączyłeś, możesz to zrobić z tego ekranu.

Stuknij zakładkę Poczta głosowa w aplikacji Telefon, aby wyświetlić pocztę głosową


U góry zobaczysz wiadomości głosowe od dzwoniących. Stuknij w pocztę głosową z listy lub wybierz odpowiedni przycisk „i”, aby rozwinąć pocztę głosową.

Stuknij w przycisk I obok poczty głosowej, aby zobaczyć transkrypcję

Stuknij w przycisk „Odtwórz”, aby odsłuchać wiadomość. Jeśli masz włączoną funkcję Visual Voicemail, pod numerem zobaczysz fragment transkrybowanego tekstu. Stuknij pole, aby rozwinąć tekst.

Stuknij w przycisk Odtwórz, aby odsłuchać pocztę głosową

Alternatywy dla wyciszania nieznanych rozmówców

Jeśli ciche blokowanie większości numerów telefonów na świecie brzmi dla Ciebie zbyt agresywnie, masz kilka alternatyw, które mogą wyciszyć połączenia spamowe.

Chociaż nie jest to dokładnie to samo, możesz skonfigurować funkcję Nie przeszkadzać (DND), aby zezwalać tylko na połączenia z Ulubionych. DND ma również opcję zezwalania na wielokrotne połączenia. Oznacza to, że drugie połączenie z tego samego numeru w ciągu trzech minut nie zostanie wyciszone.

Możesz także użyć aplikacji do blokowania spamu, takiej jak Hiyato, automatycznie blokuje spam i robocalls, ale nie jest to kompletna naprawa. Wskaźnik sukcesu aplikacji będzie zależał od jej bazy danych spamerów, która nigdy nie jest w pełni kompletna. Chociaż może nie blokować wszystkich połączeń spamowych, powinien uzyskać większość z nich.

Czy ten post był pomocny?