Skip to content

Jak wyciszyć połączenia telefoniczne (ale nie wiadomości tekstowe i powiadomienia)

7 de lipiec de 2021
img 58e53c3febe3c

Jeśli nie chcesz słyszeć dzwonka telefonu, ale chcesz słyszeć wiadomości tekstowe i inne powiadomienia, mamy proste rozwiązanie, którego możesz użyć niezależnie od posiadanego telefonu.

Niezależnie od tego, czy próbujesz szkolić ludzi, aby do ciebie wysyłali SMS-y, czy po prostu naprawdę nienawidzisz połączeń telefonicznych, łatwo jest skonfigurować telefon tak, aby połączenia były ciche, ale wiadomości tekstowe, powiadomienia z aplikacji i inne alerty nadal słyszalny. Aby to zrobić, weźmiemy stronę z naszego samouczka na temat tworzenia cichych, ale wibrujących alarmów na iOS, ale dodamy wskazówki, aby ta sztuczka działała na iOS, Android lub dowolnej platformie mobilnej, która pozwala na niestandardowe dzwonki.

Krok pierwszy: Utwórz lub pobierz cichy dzwonek

Pierwszym zadaniem jest zdobycie cichego dzwonka – pliku audio, który jest dosłownie niczym innym jak okresem ciszy. Dzięki temu telefon może „dzwonić”, ale w rzeczywistości go nie usłyszysz.

Uzyskanie cichego dzwonka jest łatwe: możesz je kupić w sklepach z aplikacjami (zazwyczaj za symboliczną opłatą w wysokości 0,99 USD) lub możesz stworzyć je samodzielnie, korzystając z bezpłatnych edytorów audio, takich jak Śmiałość zrobić 10-20-sekundowe klipy martwego powietrza.Alternatywnie możesz pobrać i przesłać ten prosty, cichy dzwonek, który dla Ciebie stworzyliśmy — plik ZIP zawiera plik MP3 dla Androida i innych mobilnych systemów operacyjnych oraz plik M4R dla iOS.

Przenieś dzwonek na urządzenia z systemem iOS

Jeśli masz iPhone’a i nie wybrałeś opcji płatności za dzwonek, musisz przeskoczyć przez obręcz iTunes. Pobierz plik ZIP, wyodrębnij plik dzwonka .M4R, a następnie przeciągnij i upuść go w iTunes. Plik znajdzie się w kategorii „Dźwięki” iTunes. Wystarczy selektywnie zsynchronizować „SilentRing”, jak pokazano poniżej.

Jak wyciszyc polaczenia telefoniczne ale nie wiadomosci tekstowe i powiadomienia


Gdy plik dzwonka znajdzie się na urządzeniu, czas skonfigurować telefon do korzystania z niego — przejdź do następnej sekcji.

Przenieś pliki na urządzenia z Androidem

Sprawy są trochę bardziej elastyczne, jeśli masz telefon z Androidem. Nie potrzebujesz aplikacji takiej jak iTunes. Możesz pobrać nasz plik bezpośrednio na telefon, a następnie rozpakować go za pomocą aplikacji takiej jak Solidny odkrywca. Możesz też pobrać go na komputer, rozpakować, a następnie skopiować za pomocą kabla USB. Niezależnie od metody, której użyjesz, aby pobrać go do telefonu, naciśnij i przytrzymaj plik MP3, a następnie dotknij przycisku kopiowania w prawym górnym rogu. Stamtąd przejdź do Media> Audio> Dzwonki, a następnie dotknij ikony schowka w prawym dolnym rogu rogu, aby wkleić plik SilentRing.mp3. Jeśli używasz Solid Explorer, możesz przełączyć telefon w tryb poziomy, aby zobaczyć oba okna jednocześnie. Znakomity.

1625628225 534 Jak wyciszyc polaczenia telefoniczne ale nie wiadomosci tekstowe i powiadomienia

A teraz, gdy plik jest na swoim miejscu, nadszedł czas, aby ustawić go jako dzwonek.

Krok drugi: Ustaw cichy dzwonek

Gdy już masz w telefonie cichy plik dzwonka, czas skonfigurować telefon do korzystania z niego.

Zmień dzwonek w iOS

IniOS możesz zmienić dzwonek, otwierając aplikację Ustawienia i przewijając w dół do wpisu „Dźwięki”. Na stronie „Dźwięki” przewiń w dół i wybierz wpis „Dzwonek”.

1625628225 925 Jak wyciszyc polaczenia telefoniczne ale nie wiadomosci tekstowe i powiadomienia1625628225 327 Jak wyciszyc polaczenia telefoniczne ale nie wiadomosci tekstowe i powiadomienia

Tu są dwie rzeczy do załatwienia. Najpierw dotknij „Wibracja” i wybierz „Brak” jako wzór wibracji. Następnie dotknij „SilentRing” u góry listy „Dzwonki”. iOS umieszcza zaimportowane dzwonki na samym szczycie.

1625628225 513 Jak wyciszyc polaczenia telefoniczne ale nie wiadomosci tekstowe i powiadomienia

Bum, gotowe. Teraz, gdy otrzymasz połączenie, Twój telefon nie będzie dzwonić ani wibrować — odtworzy tylko cichy dzwonek.

Zmień dzwonek w Androidzie

W Androidzie musisz postępować zgodnie z bardzo podobną procedurą do iOS, przechodząc do Ustawienia> Dźwięk. Możesz przejść do menu Ustawienia, odciągając odcień powiadomienia i dotykając ikony koła zębatego.

1625628225 382 Jak wyciszyc polaczenia telefoniczne ale nie wiadomosci tekstowe i powiadomienia1625628225 653 Jak wyciszyc polaczenia telefoniczne ale nie wiadomosci tekstowe i powiadomienia

Na stronie „Dźwięk” upewnij się, że ustawienie „Wibracje również przy połączeniach” jest wyłączone. Następnie dotknij wpisu „Dzwonek telefonu” i na stronie „Dzwonek” wybierz dźwięk „SilentRing”.

1625628225 527 Jak wyciszyc polaczenia telefoniczne ale nie wiadomosci tekstowe i powiadomienia1625628225 494 Jak wyciszyc polaczenia telefoniczne ale nie wiadomosci tekstowe i powiadomienia

Dzięki tej szybkiej zmianie wszystkie połączenia telefoniczne są wyciszane.

Krok trzeci (opcjonalnie): Utwórz niestandardowe dzwonki dla ważnych osób

Być może uciekłeś się tylko do korzystania z cichego dzwonka, ponieważ otrzymywałeś ogromną liczbę połączeń spamowych i połączeń od osób, z którymi tak naprawdę nie chciałeś rozmawiać. Jeśli nadal chcesz słyszeć dzwonek, gdy dzwonią Twoi dobrzy przyjaciele, współmałżonek lub dzieci, to żaden problem. Możesz użyć cichego dzwonka jako domyślnego globalnego dzwonka, a następnie ustawić indywidualne dzwonki dla poszczególnych kontaktów.

Szczegółowo omówiliśmy tę sztuczkę dla iOS, ale w skrócie, otwórz każdy indywidualny kontakt i dostosuj tam dzwonek. W iOS robisz to, dotykając „Dzwonek” na głównej stronie kontaktu, a następnie wybierając dowolny dzwonek oprócz „SilentRing”, który właśnie przesłaliśmy.

1625628225 742 Jak wyciszyc polaczenia telefoniczne ale nie wiadomosci tekstowe i powiadomienia1625628226 108 Jak wyciszyc polaczenia telefoniczne ale nie wiadomosci tekstowe i powiadomienia

Omówiliśmy również szczegóły dotyczące ustawiania dzwonków dla określonych kontaktów w Androidzie. Wersja skrócona: otwórz aplikację Kontakty, znajdź kontakt, który chcesz edytować, dotknij menu z trzema przyciskami w prawym górnym rogu, a następnie wybierz polecenie „Ustaw dzwonek”.

1625628226 113 Jak wyciszyc polaczenia telefoniczne ale nie wiadomosci tekstowe i powiadomienia1625628226 917 Jak wyciszyc polaczenia telefoniczne ale nie wiadomosci tekstowe i powiadomienia


Po kilku zmianach kontaktu otrzymasz słyszalne dzwonki dla osób, od których chcesz usłyszeć, i słodką, słodką ciszę dla wszystkich innych.

Możesz nawet wziąć tę małą sztuczkę i zbudować na niej. Jeśli na przykład chcesz zachować włączony dzwonek, ale nie chcesz już słyszeć ciągłego dzwonienia innych powiadomień (takich jak te z aplikacji), możesz wrócić do menu Dźwięki i przełączyć je również na SilentRing. Możesz nawet ustawić globalny dzwonek na dowolny sposób i przypisać cichy dzwonek tylko do poszczególnych kontaktów, w przypadku których telefon nie ma dzwonić.

Czy ten post był pomocny?