Skip to content

Jak wyciszyć rozmowy grupowe na Facebooku (tymczasowo lub na stałe)

29 de lipiec de 2021
img 579a4b2de8c4f

Zdarza się najlepszym z nas. Zajmujesz się własnym biznesem, a potembam–ktoś dodaje Cię do grupowego czatu na Facebooku, aby zaplanować niepowodzenie w biurze, spamując Twoją skrzynkę odbiorczą ciągłymi powiadomieniami. Oto jak nałożyć na nie pokrywkę.

Jeśli rzadko korzystasz z funkcji czatu grupowego na Facebooku, prawdopodobnie zaskoczyło Cię, jak szybkie dodanie do jednego staje się uciążliwe. Gdy na czacie grupowym jest wiele (jeśli nie dziesiątki) osób, jeśli każda osoba wysyła do grupy tylko kilka wiadomości dziennie, to nadal są dziesiątki powiadomień dzwoniących na komputerze lub wyskakujących na telefonie.

Przyjrzyjmy się, jak możesz wyciszyć rzeczy, korzystając zarówno z interfejsu internetowego Facebooka, jak i aplikacji Facebook Messenger na urządzeniu mobilnym.

Zarządzanie czatem grupowym z Facebook.com

Aby zarządzać powiadomieniami czatu z interfejsu internetowego Facebooka, zaloguj się na swoje konto na Facebooku i poszukaj ikony czatu po prawej stronie paska nawigacyjnego. Kliknij ikonę czatu, a następnie kliknij wpis dotyczący czatu grupowego, który chcesz wyciszyć.

1627568401 609 Jak wyciszyc rozmowy grupowe na Facebooku tymczasowo lub na stale

W prawym dolnym rogu okienka przeglądarki zobaczysz teraz okno czatu dla tej rozmowy. Kliknij ikonę koła zębatego w nagłówku pola czatu, a następnie wybierz „Wycisz rozmowę”.

1627568402 692 Jak wyciszyc rozmowy grupowe na Facebooku tymczasowo lub na stale


Tutaj możesz wybrać, jak długo chcesz wyciszyć rozmowę. Jeśli chcesz po prostu uciszyć pogawędkę o nadchodzącym wydarzeniu podczas spotkania, ustawienie „1 godzina” może wystarczyć, aż do rana „Do 8 rano” i jeśli chcesz być na bieżąco z rozmową we własnym czasie bez powiadomień „Dopóki nie włączysz”.

1627568402 776 Jak wyciszyc rozmowy grupowe na Facebooku tymczasowo lub na stale

Jakikolwiek wybór dokonasz tutaj, będzie miał również zastosowanie do powiadomień o wiadomościach za pośrednictwem Facebook Messenger na Twoim urządzeniu mobilnym.

Zarządzanie czatem grupowym z Facebook Messenger

Wyciszanie konwersacji w aplikacji mobilnej na Facebooku, Messenger, to mniej więcej ten sam proces (z nieco większą szczegółowością co do czasu trwania wyciszenia). Aby wyciszyć rozmowę w Facebook Messenger, uruchom aplikację i wybierz rozmowę, którą chcesz wyciszyć.

1627568402 708 Jak wyciszyc rozmowy grupowe na Facebooku tymczasowo lub na stale

Po wybraniu rozmowy kliknij pasek tytułu rozmowy (który zawiera listę uczestników, takich jak „Steve Smith, John Adams, Mark…”).

1627568402 426 Jak wyciszyc rozmowy grupowe na Facebooku tymczasowo lub na stale

W powstałym menu ustawień „Grupa” wybierz wpis „Powiadomienia”.

1627568402 93 Jak wyciszyc rozmowy grupowe na Facebooku tymczasowo lub na stale


Tutaj, podobnie jak na stronie Facebooka, możesz wybrać, jak długo chcesz wyciszyć rozmowę. Jedyną niewielką różnicą jest to, że zamiast 1 godziny, do rana lub na czas nieokreślony, możesz wyciszyć rozmowę w małych odstępach 15 minut, 1 godziny, 8 godzin, 24 godzin lub do momentu ponownego włączenia powiadomień.

1627568402 591 Jak wyciszyc rozmowy grupowe na Facebooku tymczasowo lub na stale

Dotknij swojego wyboru i gotowe.

Wystarczy drobna poprawka, aby od bycia bardzo zirytowanym ciągłym strumieniem powiadomień do pomocy w planowaniu przyjęcia urodzinowego-niespodzianki prababci na własnych, nieprzerwanych warunkach.

Czy ten post był pomocny?