Skip to content

Jak wyczyścić formatowanie w dokumencie Microsoft Word

1 de sierpień de 2021
microsoft word logo on a blue background

Jeśli w dokumencie zastosowano różne zmiany formatowania, które albo nie działają, albo chcesz zacząć od nowa, możesz łatwo wyczyścić formatowanie z zaznaczonego tekstu w programie Microsoft Word. Pokażemy Ci kilka sposobów na zrobienie tego.

Notatka: W programie Word do każdego akapitu dołączony jest styl zastępujący, więc wszelkie zmiany formatowania wprowadzone do akapitów bez zmiany skojarzonego stylu mogą nie zostać zachowane. Wtedy możesz zauważyć, że zmiany formatowania nie działają.

Aby wyczyścić formatowanie z zawartości, zaznacz tekst, dla którego chcesz wyczyścić formatowanie. Aby zaznaczyć cały tekst w dokumencie, naciśnij Ctrl+A w systemie Windows lub Command+A na komputerze Mac. Upewnij się, że karta „Strona główna” jest aktywna. W sekcji Style kliknij przycisk „Okienko stylów” znajdujący się po prawej stronie dostępnych stylów.

Kliknij przycisk „Okienko stylów” na wstążce

Panel Style pojawi się po prawej stronie ekranu. Wybierz opcję „Wyczyść formatowanie” u góry listy stylów.

Wybierz przycisk „Wyczyść formatowanie” z panelu Style

Styl wybranej treści powraca do stylu „Normalny”.

Możesz także wybrać zawartość, dla której chcesz wyczyścić formatowanie, i kliknij przycisk Wyczyść całe formatowanie w sekcji Czcionka na karcie „Strona główna”.

Kliknij przycisk Wyczyść całe formatowanie na karcie Strona główna


Nawet jeśli naciśniesz Ctrl + A w systemie Windows lub Command + A na komputerze Mac, aby zaznaczyć całą zawartość w dokumencie, zawartość pól tekstowych, nagłówków i stopek musi zostać osobno wyczyszczona z formatowania.

Jeśli nie możesz usunąć formatowania z żadnej zawartości w dokumencie, dokument może być chroniony przed zmianami formatowania. W takim przypadku nie można wyczyścić formatowania ani ponownie sformatować dokumentu, dopóki hasło nie zostanie usunięte.

Czy ten post był pomocny?