Skip to content

Jak wyczyścić historię przeglądania w Microsoft Edge

22 de lipiec de 2021
img 56c3470684c61 1024x471 1

Edge to nowa przeglądarka Microsoftu, która jest dołączona do systemu Windows 10 i ma zastąpić często złośliwy Internet Explorer. I chociaż może wyglądać i czuć się znacznie inaczej niż większość przeglądarek, nadal ma wiele takich samych funkcji – wystarczy wiedzieć, gdzie szukać.

Jak każda inna przeglądarka, Edge rejestruje historię odwiedzanych witryn podczas korzystania z niej. Nie możesz tego zrobić, chyba że przeglądasz w trybie InPrivate, który podobnie jak tryby prywatne innych przeglądarek, nie rejestruje twoich działań podczas surfowania po Internecie.

1626930125 715 Jak wyczyscic historie przegladania w Microsoft Edge

InPrivate do pewnego stopnia jest w porządku, ale największym problemem jest to, że jeśli odwiedzasz strony wymagające logowania, musisz zawsze ponownie wpisywać nazwę użytkownika i hasło, ponieważ InPrivate nie przechowuje plików cookie. Po zamknięciu karty wszystko zostanie usunięte. Tak więc dobrze jest, jeśli nie chcesz zostawiać historii, ale nie jest to tak praktyczne, jeśli chcesz przechowywać nazwy użytkowników i hasła do ulubionych witryn.

Rozwiązaniem, jeśli chcesz ukryć swoją historię, jest po prostu regularne usuwanie tej historii.

Aby to zrobić w Edge, kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki. U dołu wynikowego menu kliknij „Ustawienia”.

1626930125 477 Jak wyczyscic historie przegladania w Microsoft Edge


Po otwarciu ustawień kliknij „Wybierz, co chcesz wyczyścić” w „Wyczyść dane przeglądania”.

1626930125 510 Jak wyczyscic historie przegladania w Microsoft Edge

Teraz masz kilka decyzji do podjęcia. Jest tu kilka rzeczy, których niekoniecznie chcesz usunąć, takich jak hasła i dane formularzy, ale możesz chcieć wybrać „Historię pobierania” i zdecydowanie „Historia przeglądania”.

1626930125 94 Jak wyczyscic historie przegladania w Microsoft Edge

Jeśli klikniesz „Pokaż więcej”, zobaczysz jeszcze więcej opcji, ale w większości przypadków raczej nie będziesz musiał z nimi zadzierać.

1626930125 835 Jak wyczyscic historie przegladania w Microsoft Edge

Po dokonaniu wszystkich wyborów kliknij przycisk „Wyczyść”, a Twoja historia przeglądania zostanie odesłana w zapomnienie. Pamiętaj tylko, że gdy tylko ponownie zaczniesz przeglądać Internet, Edge ponownie zacznie nagrywać Twoją historię, więc będziesz musiał nadal czyścić historię, jak właśnie opisaliśmy.

Istnieje równieższybszy sposób na wyczyszczenie historii przeglądania. Zamiast otwierać ustawienia, kliknij trzy linie po lewej stronie trzech kropek. Tutaj możesz zobaczyć nie tylko historię przeglądania, ale także historię pobierania, a także możesz wyczyścić obie, wszystkie naraz lub jedną witrynę na raz.

1626930125 655 Jak wyczyscic historie przegladania w Microsoft Edge

Aby to zrobić, po prostu najedź na element, który chcesz usunąć, a następnie kliknij „X”, który się obok niego pojawi.

1626930125 477 Jak wyczyscic historie przegladania w Microsoft Edge


Jeśli klikniesz „Wyczyść całą historię”, panel „Wyczyść historię przeglądania” (pokazany wcześniej) wysunie się i możesz ponownie usunąć wszystko, w tym pliki cookie, dane formularzy i tak dalej.

To wszystko, aby wyczyścić historię przeglądania w Microsoft Edge. To tak samo proste, jak w innych przeglądarkach, gdy już wiesz, jak to zrobić. Jeśli jesteś choć trochę świadomy prywatności, ale nie chcesz ograniczać się do trybu prywatności przeglądarki, możesz przynajmniej podjąć kroki, aby zminimalizować ślad przeglądania i ukryć go przed ciekawskimi oczami.

Czy ten post był pomocny?