Skip to content

Jak wyczyścić historię wyszukiwania Bing

27 de lipiec de 2021
2018 07 04 3

Bing przechowuje i wykorzystuje historię wyszukiwania do personalizowania wyników. A wyczyszczenie historii w przeglądarce internetowej nie wpływa na historię zapisaną w samym Bing, która prawdopodobnie pochodzi z wielu używanych przez Ciebie urządzeń. Możesz jednak wyczyścić tę historię.

Zanim zagłębimy się w to zbyt daleko, powinieneś wiedzieć, że większość głównych wyszukiwarek i serwisów społecznościowych przechowuje takie wyniki — to nie jest tylko Bing. Google przechowuje Twoje wyniki, podobnie jak Facebook. Robią to, jeśli jesteś zalogowany w serwisie, ale także za pomocą adresu IP urządzenia, z którego przeszukujesz, wraz z plikami cookie przechowywanymi na Twoich urządzeniach. I niekoniecznie jest to zła rzecz. W ten sposób wyniki wyszukiwania są lepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

To powiedziawszy, jeśli nie czujesz się komfortowo z tą historią wyszukiwania, możesz ją wyczyścić – niezależnie od tego, czy wyczyścisz całość, czy tylko pojedyncze wpisy, których wolisz nie być zapisywany. Oto jak.

Jak wyczyścić historię wyszukiwania Bing

Twoja historia wszystkich rzeczy, których szukasz za pomocą Bing, jest przechowywana na Twoim koncie Microsoft, więc przejdź do ustawienia prywatności Twojego konta Microsofti zaloguj się.

Po zalogowaniu zobaczysz panel prywatności swojego konta. Przewiń w dół do sekcji „Historia wyszukiwania”, a następnie kliknij przycisk „Wyświetl i wyczyść historię wyszukiwania”.

1627352803 239 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Bing


Spowoduje to otwarcie karty „Historia aktywności” na pulpicie nawigacyjnym i skupienie się na poprzednich wyszukiwaniach. Jeśli chcesz wyczyścić całą historię wyszukiwania, możesz po prostu kliknąć link „Wyczyść aktywność” w prawym górnym rogu listy wyszukiwania.

1627352803 620 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Bing

Zostaniesz poproszony o potwierdzenie swojego działania. Jeśli chcesz usunąć całą historię wyszukiwania, kliknij przycisk „Wyczyść”.

1627352803 91 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Bing

Jeśli nie chcesz usuwać wszystkiego, możesz także przewinąć w dół, aby wyświetlić historię wyszukiwania.

1627352803 705 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Bing

Pod każdym pojedynczym wpisem wyszukiwania zobaczysz dwa linki, kliknij „Usuń”, aby usunąć tylko ten wynik wyszukiwania.

1627352804 609 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Bing

I to właściwie wszystko.

Jeśli jednak okaże się, że korzystasz z usługi Bing i co jakiś czas chcesz wyczyścić historię, możesz rozważyć korzystanie z przeglądania prywatnego, aby wyszukiwania nie były przechowywane w pierwszej kolejności.

Jak wyczyścić inne powiązane typy danych firmy Microsoft

Wraz z wynikami historii wyszukiwania firma Microsoft przechowuje wiele innych danych dotyczących czynności wykonywanych po zalogowaniu się na konto, takich jak używane aplikacje i usługi, wyszukiwania głosowe Cortany oraz historia przeglądania w Edge. Wszystkie te rzeczy można usunąć z pulpitu nawigacyjnego prywatności w taki sam sposób, jak historię wyszukiwania.


Na karcie Historia aktywności na pulpicie nawigacyjnym zobaczysz listę danych skojarzonych z Twoim kontem Microsoft w sekcji „Przeglądaj swoje dane” po lewej stronie. Kliknij dowolną z opcji tutaj, aby je poznać.

1627352804 181 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Bing

Usuwanie wpisów dla każdego typu jest dokładnie takie samo, jak usuwanie historii wyszukiwania. Po zlokalizowaniu wpisu danych, którego już nie potrzebujesz, kliknij znajdujący się pod nim link „Usuń”.

1627352804 695 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Bing

Jeśli chcesz pozbyć się każdego wpisu na dowolnej liście, którą przeglądasz, po prostu kliknij link „Wyczyść aktywność” w prawym górnym rogu.

1627352803 620 Jak wyczyscic historie wyszukiwania Bing

Ze względów bezpieczeństwa nie możesz usunąć każdego wpisu, jeśli przeglądasz opcję „Wszystkie typy danych” (która obejmuje wszystko). Jeśli więc chcesz usunąć wszystko ze swojego konta, musisz kliknąć „Wyczyść aktywność” w każdej sekcji osobno.

Czy ten post był pomocny?