Skip to content

Jak wyczyścić ostatnio używane obrazy tła pulpitu w ustawieniach systemu Windows 10?

30 de lipiec de 2021
windows stock lede 9

Za każdym razem, gdy ustawiasz obraz tła pulpitu, system Windows przechowuje miniaturę tego obrazu w historii tła. Tutaj zobaczysz pięć ostatnich obrazów, które były używane jako tło, nawet jeśli przypadkowo kliknąłeś niewłaściwy obraz podczas przeglądania. Za pomocą kilku prostych zmian w Rejestrze możesz usunąć jedną lub wszystkie z nich i zacząć od stanu czystego.

Wyczyść ostatnio używane obrazy tła, edytując rejestr ręcznie

1627645535 841 Jak wyczyscic ostatnio uzywane obrazy tla pulpitu w ustawieniach systemu

Jeśli przypadkowo dodałeś obraz jako tło i chcesz się go pozbyć, nie możesz po prostu kliknąć obrazu prawym przyciskiem myszy i go usunąć. Oczywiście, możesz dodać jeszcze pięć różnych obrazów, ale użycie tej edycji rejestru jest o wiele łatwiejsze.

Ostrzeżenie standardowe: Edytor rejestru to potężne narzędzie, którego niewłaściwe użycie może spowodować, że system będzie niestabilny lub nawet nie będzie działał. Jest to dość prosty hack i tak długo, jak trzymasz się instrukcji, nie powinieneś mieć żadnych problemów. To powiedziawszy, jeśli nigdy wcześniej z nim nie pracowałeś, rozważ przeczytanie o tym, jak korzystać z Edytora rejestru, zanim zaczniesz. I koniecznie wykonaj kopię zapasową Rejestru (i swojego komputera!) przed wprowadzeniem zmian.

Otwórz Edytor rejestru, naciskając Start i wpisując „regedit”. Naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć Edytor rejestru, a następnie nadaj mu uprawnienia do wprowadzania zmian na komputerze.

1627645535 136 Jak wyczyscic ostatnio uzywane obrazy tla pulpitu w ustawieniach systemu

W Edytorze rejestru użyj lewego paska bocznego, aby przejść do następującego klucza (lub skopiuj go i wklej w pasku adresu Edytora rejestru):

HKEY_CURRENT_USERSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerWallpapers

1627645536 763 Jak wyczyscic ostatnio uzywane obrazy tla pulpitu w ustawieniach systemu


Po otwarciu Wallpapers klucz, zobaczysz kilka wartości po prawej stronie. Jedyne, od których jesteśmy zainteresowani, mają nazwy zaczynające się odBackgroundHistoryPath, a następnie cyfry 0-4. Te wartości wskazują, gdzie znaleźć pięć ostatnich obrazów użytych jako tło.

1627645536 473 Jak wyczyscic ostatnio uzywane obrazy tla pulpitu w ustawieniach systemu

Teraz, w zależności od tego, które obrazy chcesz usunąć, możesz usunąć jeden lub wszystkie z nich, klikając wartość prawym przyciskiem myszy – 0 to pierwszy obraz, a 4 to piąty – a następnie wybierając „Usuń” z menu kontekstowego. Możesz także usunąć wiele obrazów jednocześnie, tak jak robimy to w naszym przykładzie. Po ich usunięciu system Windows poprosi o potwierdzenie, że chcesz wprowadzić zmiany w Rejestrze.

1627645536 24 Jak wyczyscic ostatnio uzywane obrazy tla pulpitu w ustawieniach systemu

Za każdym razem, gdy usuniesz cokolwiek z historii, system Windows automatycznie odbuduje te wartości ponownie i wypełni je domyślnymi tapetami.

1627645536 372 Jak wyczyscic ostatnio uzywane obrazy tla pulpitu w ustawieniach systemu

Po zakończeniu możesz zamknąć Edytor rejestru. Aby odświeżyć historię, musisz zamknąć aplikację Ustawienia, jeśli była otwarta. Jeśli to nie zadziała, musisz się wylogować i ponownie zalogować do systemu Windows (lub po prostu ponownie uruchomić Eksploratora Windows), aby zmiany zaczęły obowiązywać.

1627645536 523 Jak wyczyscic ostatnio uzywane obrazy tla pulpitu w ustawieniach systemu

Pobierz nasz hack rejestru jednym kliknięciem

1627645536 245 Jak wyczyscic ostatnio uzywane obrazy tla pulpitu w ustawieniach systemu

Jeśli nie masz ochoty zagłębiać się w Rejestrze, stworzyliśmy hack rejestru, którego możesz użyć. Wystarczy pobrać i rozpakować następujący plik ZIP:

Usuń obrazy historii tła


Wewnątrz znajdziesz jeden plik, który usunie wartościBackgroundHistoryPath0-4 z klucza Tapety w Rejestrze, usuwając wszystkie miniatury historii w tle. Po wyodrębnieniu kliknij dwukrotnie plik i zaakceptuj monity z pytaniem, czy na pewno chcesz wprowadzić zmiany w Rejestrze.

Te hacki tak naprawdę tylko usuwająBackgroundHistoryPath wartości, o których mówiliśmy w poprzedniej sekcji, a następnie wyeksportowane do pliku .REG. Uruchamianie hacków po prostu modyfikuje wartość w Rejestrze. A jeśli lubisz bawić się rejestrem, warto poświęcić trochę czasu, aby nauczyć się tworzyć własne hacki rejestru.

Czy ten post był pomocny?