Skip to content

Jak wykonać odbicie lustrzane obrazu w programie Microsoft Word

15 de marzec de 2022
stock lede microsoft office word 1 1024x469 1

Odbicie lustrzane obrazu jest przydatne, jeśli chcesz wydrukować zdjęcie w odwróconej perspektywie. Na szczęście pakiet aplikacji Microsoftu może pomóc. Oto jak odwrócić obraz w dokumencie Microsoft Word.

Aby wykonać kopię lustrzaną obrazu w programie Microsoft Word, otwórz dokument programu Word zawierający obraz (lub wstaw obraz, klikając pozycję Wstaw > Obrazy), a następnie kliknij obraz, aby go zaznaczyć.

Wybrany obraz w Microsoft Word

Następnie w systemie Windows kliknij obraz prawym przyciskiem myszy iz menu kontekstowego wybierz „Formatuj obraz”. Na Macu możesz też użyć skrótu klawiaturowego Command+Shift+1.

Opcja formatowania obrazu w menu kontekstowym obrazu

Znajdziesz się teraz na karcie „Efekty” panelu „Formatuj obraz”, który pojawia się po prawej stronie okna. Tutaj kliknij strzałkę obok „Obrót 3-W”, aby wyświetlić jego zawartość.

Opcja obrotu 3-D

Następnie zmień stopień „X Rotation” na „180”, wpisując go bezpośrednio w polu tekstowym lub naciskając strzałkę w górę po prawej stronie pola tekstowego. Naciśnięcie strzałki w górę zwiększa stopień w odstępach dziesięciu.

Gdy obrót X zostanie ustawiony na 180 stopni, wybrany obraz będzie dokładną kopią lustrzaną oryginalnego obrazu.

Odbicie lustrzane

Możesz również ręcznie odbić obraz, klikając obraz, aby go zaznaczyć, a następnie klikając i przeciągając prawy uchwyt w lewo.

Ta druga metoda może być szybsza niż pierwsza, ale w ten sposób trudno jest uzyskać obraz dokładnie pod kątem 180 stopni.

Odbicie lustrzane obrazu nie jest jedynym narzędziem do edycji zdjęć, jakie zapewnia Microsoft Word. Możesz także usuwać tła z obrazów, umieszczać tekst na grafice i nie tylko.

Czy ten post był pomocny?