Skip to content

Jak wykorzystać resztki korków po winie w swoim ogrodzie – LifeSavvy

19 de kwiecień de 2022

korki od wina są porozrzucane na stole.

Sprytni ludzie używają korków do wina do tworzenia wszystkiego, od wieńców po skrzynki na kwiaty. Jak się okazuje, przydają się również w ogrodzie.

Korki w ogrodzie? Tak, to brzmi dziwnie, ale możesz zrobić mulcz z resztek korków po winie. Teraz jest zastrzeżenie do tego hacka, a to znaczy, że musisz użyć prawdziwego korka, a nie plastikowego rodzaju, z jakim w dzisiejszych czasach są dostarczane niektóre butelki.

Plastik nie rozłoży się w Twoim ogrodzie, a niektóre zawarte w nim chemikalia mogą przedostać się do gleby i wpłynąć na wzrost roślin.

Jeśli masz już kilka korków pod ręką, możesz użyć nożyczek, aby pokroić je na mniejsze kawałki, a nawet umieścić je w blenderze lub robocie kuchennym. Kiedy skończysz, po prostu rozłóż ściółkę z korka do wina, tak jak zwykle .

1650347685 387 Jak wykorzystac resztki korkow po winie w swoim ogrodzie –

Ale dlaczego to działa? Cóż, korek jest produktem naturalnym, co oznacza, że ​​z czasem sam się rozpadnie – tak jak ściółka. Dodatkowo jest antybakteryjny, pomagając ograniczyć rozwój pleśni. Po dodaniu do klombu pomoże glebie zatrzymać wilgoć i zapobiegnie wzrostowi chwastów.

Jeśli szukasz łatwej alternatywy dla kupowania ściółki i przynoszenia jej do domu, warto spróbować tego prostego, ogrodowego majsterkowania. Poza tym to wymówka, żeby pić wino i czyż nie wszyscy to kochamy?

Czy ten post był pomocny?