Skip to content

Jak wyłączyć autouzupełnianie formularzy w Google Chrome

21 de lipiec de 2021
img 5bfc694f63cb2 chrome

Gdy wypełniasz formularz, Chrome pyta, czy chcesz zapisać informacje, aby następnym razem przyspieszyć. Jeśli nie korzystasz z tej funkcji ani nie lubisz, gdy Google przechowuje Twoje informacje, możesz ją łatwo wyłączyć.

Jak wyłączyć autouzupełnianie formularzy

Uruchom Chrome, kliknij ikonę menu, a następnie kliknij „Ustawienia”. Alternatywnie możesz wpisać chrome://settings/ do omniboksu, aby przejść bezpośrednio tam.

Kliknij przycisk menu, a następnie kliknij Ustawienia

Przewiń w dół, aż zobaczysz sekcję Autouzupełnianie i kliknij „Adresy i więcej”.

Kliknij Adresy i więcej

Odłącz przełącznik obok „Zapisz i wypełnij adresy”.

Wyłącz opcję Zapisz adresy i nie tylko

Jak usunąć informacje o autouzupełnianiu formularza

Jeśli chcesz usunąć adresy po ręcznym wyłączeniu funkcji autouzupełniania, oto jak możesz usunąć wszystko, co w nim zapisane, z Ustawień Chrome.

Jeśli jeszcze Cię tam nie ma, wróć do sekcji „Adresy i więcej”. Możesz to zrobić, wpisując chrome://settings/addresses do omniboksu i wciskając Enter.


Tam kliknij ikonę menu obok wszystkich zapisanych adresów, a następnie kliknij „Usuń”.

Kliknij trzy kropki, a następnie kliknij Usuń

Wpis natychmiast usuwa się bez ostrzeżenia lub sposobu na cofnięcie działania, więc upewnij się, że naprawdę chcesz usunąć te informacje.

Teraz, aby pójść o krok dalej, możesz użyć funkcji „Wyczyść dane przeglądania”, aby zeskrobać małe fragmenty informacji, które wciąż trzymają się przeglądarki. Rodzajchrome://settings do omniboksu i naciśnij Enter. Na karcie Ustawienia przewiń w dół i kliknij „Zaawansowane”.

W sekcji Ustawienia kliknij zaawansowane, znajdujące się na dole strony

Przewiń trochę w dół, aż zobaczysz „Wyczyść dane przeglądania”. Kliknij na to.

Kliknij Wyczyść dane przeglądania

Przewiń, aż zobaczysz „Autouzupełnianie danych formularza” i upewnij się, że jest zaznaczone do usunięcia. Jeśli chcesz zachować wszystko inne bez zmian — hasła, historię przeglądania, pliki cookie itp. — odznacz te pola; w przeciwnym razie dane te również zostaną usunięte. Po zakończeniu zaznaczania i odznaczania pól kliknij „Wyczyść dane”.

Upewnij się, że opcja Autouzupełnianie danych formularza jest zaznaczona, a następnie kliknij Wyczyść dane

Postępuj zgodnie z instrukcjami, a wszystkie dane z dowolnego formularza zapisanego w przeglądarce Google Chrome zostaną usunięte z przeglądarki. Następnym razem, gdy będziesz musiał wypełnić formularz, będziesz musiał użyć pamięci fizycznej, aby zachować swoje imię i nazwisko oraz adres.

Czy ten post był pomocny?