Skip to content

Jak wyłączyć Caps Lock na Chromebooku

23 de lipiec de 2022
caps lock keyboard

Klawisz Caps Lock na klawiaturze.

Chromebooki mają bardzo unikalne układy klawiatury. Podczas gdy większość klawiatur ma klawisz Caps Lock, Chromebooki mają zamiast tego klawisz wyszukiwania. Korzystanie z Caps Lock wymaga trochę dodatkowej pracy, co oznacza, że ​​wyłączenie go jest również nieco bardziej skomplikowane.

Wyłącz Caps Lock na Chromebooku

Caps Lock można włączyć na klawiaturze Chromebooka na dwa sposoby, co oznacza, że ​​można go wyłączyć na dwa sposoby. Po pierwsze, możesz użyć skrótu klawiaturowego Alt+Search. Wystarczy nacisnąć oba klawisze jednocześnie.

Jeśli często używasz Caps Lock, możesz całkowicie zmienić zachowanie klawisza wyszukiwania i zmienić go w klawisz Caps Lock. W takim przypadku zwykłe naciśnięcie klawisza włącza i wyłącza Caps Lock.

wybierz Caps Lock

Należy zauważyć, że nadal możesz używać Alt + Search do przełączania Caps Lock, nawet jeśli zmienisz zachowanie klawisza wyszukiwania.

Włącz Caps Lock na Chromebooku

Aby włączyć Caps Lock, wystarczy powtórzyć powyższe metody. Jest to skrót klawiaturowy Alt + Search lub tylko klawisz wyszukiwania, jeśli go zamieniłeś. Skrót Alt + Search jest najlepszy, jeśli faktycznie używasz klawisza wyszukiwania zgodnie z jego przeznaczeniem. Jeśli tego nie zrobisz, równie dobrze możesz zamienić go na Caps Lock.

Caps Lock jest trochę dziwny na Chromebookach, ale tak się dzieje, gdy firma wyszukująca projektuje system operacyjny. Istnieje wiele innych fajnych funkcji, które powinieneś sprawdzić również na Chromebookach.

Czy ten post był pomocny?