Skip to content

Jak wyłączyć ekran blokady na przełączniku Nintendo?

25 de lipiec de 2021
switchlocklede 650

Kiedy budzisz Nintendo Switch z trybu uśpienia, musisz przejść przez nieco męczący ekran blokady. Najpierw musisz nacisnąć A, aby odblokować ekran blokady, a następnie nacisnąć dowolny przycisk trzy razy, aby naprawdę odblokować konsolę. Ekran blokady nie używa hasła ani kodu PIN, więc nie ma żadnych zabezpieczeń. To tylko dodatkowy krok, prawdopodobnie uniemożliwiający włączenie konsoli w torbie. Jeśli wolisz pominąć nudę, oto jak wyłączyć ekran blokady.

Nintendo uważa, że ​​ekran, na którym musisz trzykrotnie nacisnąć dowolny przycisk, jest „ekranem blokady”. To trochę mylące, ponieważ sprawia, że ​​ekran blokady jest drugim ekranem, który widzisz po wybudzeniu konsoli. Gdy konsola jest w trybie gotowości, możesz obudź ekran, naciskając przycisk zasilania lub przycisk główny. Spowoduje to wyświetlenie ekranu podobnego do poniższego.

1627200170 626 Jak wylaczyc ekran blokady na przelaczniku Nintendo

Podczas gdy ekran wyświetla monit o naciśnięcie A, możesz w rzeczywistości nacisnąć dowolny przycisk, aby przejść poza ten ekran. Jeśli masz to włączone, następną rzeczą, którą zobaczysz, jest rzeczywisty ekran blokady. Na tym ekranie musisz trzykrotnie nacisnąć przycisk, aby odblokować konsolę. Jeśli wolisz nie widzieć już tego ekranu, dotknij pola wyboru „Nie blokuj następnym razem”.

1627200170 863 Jak wylaczyc ekran blokady na przelaczniku Nintendo

Nawet przy wyłączonym ekranie blokady nadal będziesz widzieć pierwszy ekran z prośbą o naciśnięcie A, ale możesz pominąć ekran blokady z trzema przyciskami.

Alternatywnie, jeśli masz już otwartą konsolę, możesz wyłączyć ekran blokady w menu Ustawienia. Na ekranie głównym dotknij opcji Ustawienia systemowe u dołu ekranu.

1627200170 931 Jak wylaczyc ekran blokady na przelaczniku Nintendo


Przewiń w dół do blokady ekranu. W tym menu jest jedna opcja o nazwie „Zablokuj ekran w trybie uśpienia”. Przełącz tę opcję, aby ją wyłączyć. Jeśli kiedykolwiek zechcesz ponownie włączyć ekran blokady, wróć tutaj i włącz go ponownie.

1627200171 838 Jak wylaczyc ekran blokady na przelaczniku Nintendo

Ekran blokady Switcha może być przydatny dla niektórych osób, jeśli konsola często wpada w torbę, ale jeśli używasz jej tylko w domu lub masz futerał do przenoszenia, może to być bezsensowna uciążliwość.

Czy ten post był pomocny?