Skip to content

Jak wyłączyć i usunąć historię Siri na iPhonie i iPadzie?

31 de lipiec de 2021
img 5db8d20fd096c

Nowa aktualizacja iOS 13.2 firmy Apple dla iPhone’ów i iPadów oferuje ulepszoną kontrolę prywatności dla Siri. Możesz teraz wybrać, czy chcesz, aby ludzie słuchali fragmentów twoich interakcji z Siri. Możesz również usunąć wszelkie istniejące nagrania z serwerów Apple.

Twój iPhone lub iPad poinformuje Cię o tym po aktualizacji. Zobaczysz ekran „Popraw Siri i dyktowanie”. Jeśli wybierzesz „Udostępnij nagrania audio”, Twoje urządzenie będzie udostępniać Twoje nagrania Apple i mogą one być odsłuchiwane przez ludzi, aby pomóc ulepszyć Siri.

Jak wyłączyć kolekcję historii Siri

Aby znaleźć te opcje, wybierz Ustawienia> Prywatność> Analityka i ulepszenia. Na dole ekranu Prywatność znajdziesz opcję Analizy i ulepszenia.

Otwieram opcje analiz na iPhonie.

Upewnij się, że opcja „Popraw Siri i dyktowanie” jest wyłączona. Jeśli jest włączone, Twój iPhone lub iPad będzie udostępniać nagrania Twojego głosu firmie Apple.

Po wyłączeniu tej opcji firma Apple nie będzie przechowywać ani przeglądać dźwięku przyszłych interakcji z tego urządzenia. Aby usunąć dźwięk starszych interakcji z serwerów Apple, musisz również użyć poniższej opcji.


Jeśli masz wiele urządzeń — na przykład iPhone i iPad — wyłączenie opcji Ulepsz Siri i dyktowanie na jednym nie spowoduje wyłączenia go na drugim. Będziesz musiał przełączać tę opcję osobno na każdym używanym urządzeniu.

Wyłączanie zbierania historii Siri na iPhonie.

Jak usunąć swoją historię Siri?

Aby usunąć historię z serwerów Apple, wybierz Ustawienia> Siri i wyszukiwanie> Historia Siri i dyktowania.

Otwieranie historii Siri i dyktowania w aplikacji Ustawienia iPhone'a.

Stuknij „Usuń historię Siri i dyktowania”, aby usunąć wszystkie zapisane interakcje Siri z serwerów Apple.

Zakładając, że wyłączyłeś zbieranie historii i usunąłeś historię, Apple nie będzie przechowywać ani słuchać historii Siri i dyktowania.

Usuwanie historii Siri i dyktowania z serwerów Apple.

Jak wyjaśniają opcje, usuwa to również interakcje z funkcją dyktowania na klawiaturze iPhone’a i uniemożliwia przedstawicielom Apple ich słuchanie.

Czy ten post był pomocny?