Skip to content

Jak wyłączyć lampkę LED dysku twardego komputera?

26 de lipiec de 2021
how do you disable a computers hard drive led light 00

Kiedy jesteś zajęty pracą na laptopie, ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest stale migające światło aktywności dysku twardego, które Cię rozprasza. Czy istnieje łatwy sposób na jego wyłączenie, czy warto wybrać bardziej okrężne rozwiązanie? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera kilka rozwiązań problemu sfrustrowanego czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Pytanie

Czytnik SuperUser AnonymousPerson chce wiedzieć, jak wyłączyć lampkę LED dysku twardego komputera:

Bardzo uciążliwa jest praca z moim laptopem z systemem Windows 10 (Dell Inspiron z serii 5000 z procesorem Intel Core i5), gdy na mojej twarzy ciągle miga światło. Czy istnieje sposób na edycję rejestru lub systemu BIOS, aby zatrzymać miganie kontrolki aktywności dysku twardego?

Jak wyłączyć lampkę LED dysku twardego komputera?

Odpowiedź

Współtwórca SuperUser Joshua Voskamp ma dla nas odpowiedź:

Zaklej to taśmą. Niezależnie od tego, czy to dobry pomysł, czy nie, najłatwiejszym sposobem wyłączenia światła LED jest najprawdopodobniej otwarcie obudowy laptopa i odłączenie kabla taśmowego LED. Jeśli to możliwe, kolejnym najbardziej praktycznym rozwiązaniem byłoby umieszczenie taśmy (lub estetycznej naklejki) na lampie LED.

Chociaż teoretycznie możliwe jest zmodyfikowanie oprogramowania układowego gdzieś na płycie głównej, nie będzie łatwego sposobu na zrobienie tego w ustawieniach oprogramowania, ponieważ inżynierowie projektujący komputery (z różnych powodów) uważają, że to zły pomysł.

Źródło:Fora recenzji notebooków

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Źródło obrazu: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier (Flickr)

Czy ten post był pomocny?