Skip to content

Jak wyłączyć lub ponownie uruchomić komputer z systemem Windows 8?

18 de lipiec de 2021
1626615586 image3 1024x490 1

Tak, masz rację, tytuł tego artykułu powinien cię rozśmieszyć i nie bez powodu: powinno być łatwe wyłączenie komputera, prawda? Cóż, Windows 8 sprawia, że ​​jest to trochę bardziej zagmatwane. Oto jak to zrobić, jeśli jeszcze tego nie zrozumiałeś.

Uwaga: idea systemu Windows 8 polega na tym, że jest bardziej podobny do iPada lub podobnego gadżetu – nie trzeba go całkowicie wyłączać, ponieważ przejdzie w tryb niskiego zużycia energii po zamknięciu pokrywy laptopa lub naciśnięciu przycisku zasilania na tablecie. Dlatego funkcja zamykania jest ukryta.

Wyłączanie lub ponowne uruchamianie komputera z systemem Windows 8

Istnieje więcej niż jeden sposób, aby uzyskać dostęp do funkcji zamykania — pierwszą metodą, która jest najbardziej przydatna dla użytkownika tabletu, jest przesunięcie myszy w prawy górny róg, aby uruchomić menu Charms (lub można użyć Win + C ), a następnie znajdź tam przycisk Ustawienia. Jeśli korzystasz z tabletu, możesz uzyskać dostęp do menu po prawej stronie, przesuwając prawy górny róg ekranu.

1626615586 560 Jak wylaczyc lub ponownie uruchomic komputer z systemem Windows 8

Drugą metodą jest po prostu użycie Win + I (to wielka litera i ), a panel Ustawienia wysunie się z przyciskiem zasilania.

1626615586 859 Jak wylaczyc lub ponownie uruchomic komputer z systemem Windows 8

Ostatnią metodą jest po prostu utworzenie własnych skrótów do zamykania lub ponownego uruchamiania i przypinanie ich do zwykłego pulpitu systemu Windows 7. Możesz także tworzyć skróty i przypinać je do pulpitu Metro. Jeśli naprawdę chcesz się zgrać, możesz stworzyć własne klawisze skrótów, aby bezpośrednio rozpocząć proces zamykania.

Czy ten post był pomocny?