Skip to content

Jak wyłączyć odpowiedzi na wiadomości na ekranie blokady na iPhonie?

2 de sierpień de 2021
img 5845fc1d85118

Gdy otrzymasz wiadomość na iPhonie, pojawi się ona na ekranie blokady. Możesz odblokować iPhone’a i otworzyć Wiadomości, aby odpowiedzieć, lub możesz po prostu odpowiedzieć bezpośrednio z ekranu blokady. Ale oznacza to, że każdy inny może również odpowiadać na Twoje wiadomości bezpośrednio z ekranu blokady.

Jeśli chcesz, aby nikt nie robił ci żartów i prawdopodobnie powodował poważne nieporozumienia, możesz wyłączyć tę funkcję.

Aby to zrobić, otwórz ustawienia swojego iPhone’a i dotknij „Touch ID & Passcode”.

1627908168 753 Jak wylaczyc odpowiedzi na wiadomosci na ekranie blokady na iPhonie

Następnie musisz wprowadzić swój kod dostępu.

1627908168 959 Jak wylaczyc odpowiedzi na wiadomosci na ekranie blokady na iPhonie

Po otwarciu ustawień Touch ID i kodu dostępu przewiń w dół do sekcji „Zezwalaj na dostęp po zablokowaniu”.

Masz tutaj kilka możliwości wyboru i jeśli naprawdę chcesz, aby Twój iPhone był wyjątkowo bezpieczny i prywatny, możesz odznaczyć wszystkie te elementy.


Jednak opcja, która nas najbardziej interesuje, to „Odpowiedz wiadomością”. Wyłącz to, aby Ty (lub ktokolwiek inny) nie mógł już odpowiadać na wiadomości z ekranu blokady iPhone’a.

1627908168 353 Jak wylaczyc odpowiedzi na wiadomosci na ekranie blokady na iPhonie

Teraz, gdy wiadomości pojawią się na ekranie blokady, jedynym sposobem na odpowiedź na nie będzie odblokowanie iPhone’a i otwarcie Wiadomości.

Nie musi to być jednak propozycja typu „wszystko albo nic”. Możesz po prostu wyłączyć odpowiedzi na ekranie blokady, gdy będziesz w pobliżu przyjaciół lub psotnych wujków i ponownie włączyć je, gdy znów będziesz sam. To zależy od Ciebie.

Czy ten post był pomocny?