Skip to content

Jak wyłączyć „Ok Google” na urządzeniu z Androidem?

27 de lipiec de 2021
1501170031 picsay

Używanie słowa-klucza „Ok Google”, aby rozpocząć wyszukiwanie lub wykonać polecenie na telefonie, to fajna, przydatna funkcja. Ale rozumiem, że to nie jest dla wszystkich – niektórzy ludzie po prostu nie lubią rozmawiaćdoich telefony. Oto jak się go pozbyć.

Istnieje kilka powodów, dla których możesz chcieć wyłączyć funkcję Ok Google. Może nigdy go nie używasz, więc po co go mieć? Może próbowałeś, ale po prostu czujesz się niezręcznie, mówiąc głośno do telefonu. Ale gdybym był graczem, przypuszczam, że masz dość fałszywych alarmów podczas zwykłej rozmowy. To całkowicie zrozumiałe.

Ale jest też kwestia Asystenta Google i jak wpływa na to wyłączenie „Ok Google”. Dobrą wiadomością jest to, że – zakładając, że Twoje urządzenie ma Asystenta w pierwszej kolejności – możesz wyłączyć Ok Google bez radykalnej zmiany sposobu działania Asystenta. Zamiast faktycznie wypowiadać polecenie uruchomienia Asystenta, po prostu uruchomisz go długim naciśnięciem przycisku Home (który jest natywną funkcją w Asystencie). Jeśli chcesz całkowicie wyłączyć Asystenta, możesz to zrobić.

Więc tak, teraz, gdy mamy to wszystko na uboczu, porozmawiajmy o tym, jak właściwie to wyłączyć.

W rzeczywistości istnieją dwa różne miejsca, w których możesz wyłączyć Ok Google, w zależności od tego, czy Twoje urządzenie ma Asystenta Google. Dobrą wiadomością jest to, że obie lokalizacje są świadome siebie nawzajem, więc wyłączenie go w jednym miejscu wyłącza go również w drugim. W związku z tym omówimy metodę, która będzie działać dla każdego, niezależnie od statusu Asystenta: z aplikacji Google.


Każdy telefon z Androidem ma domyślnie zainstalowaną aplikację Google, ponieważ stało się to podstawową częścią działania Androida w tym momencie. Więc śmiało otwórz szufladę aplikacji i poszukaj „Google”. Uruchom go.

Jak wylaczyc „Ok Google na urzadzeniu z Androidem

W aplikacji Google dotknij trzech linii w lewym górnym rogu (lub po prostu przesuń od lewej strony. Wybierz „Ustawienia”.

1627407401 306 Jak wylaczyc „Ok Google na urzadzeniu z Androidem1627407401 73 Jak wylaczyc „Ok Google na urzadzeniu z Androidem

Jeśli Twoje urządzenie ma Asystenta Google,Mócuzyskaj dostęp do tych ustawień tutaj, jeśli chcesz, ale szukamy bardziej ogólnej opcji: Voice. To około trzech czwartych tego menu.

1627407401 928 Jak wylaczyc „Ok Google na urzadzeniu z Androidem

Drugą opcją powinno być „Wykrywanie OK Google”. Dotknij tego.

1627407401 461 Jak wylaczyc „Ok Google na urzadzeniu z Androidem

Stuknij suwak obok „Powiedz OK Google” w dowolnym momencie”, aby wyłączyć tę funkcję. To dosłownie wszystko.

1627407401 76 Jak wylaczyc „Ok Google na urzadzeniu z Androidem

Teraz, powiedziawszy, jest jedna rzecz, o której należy pamiętać: OK, Google będzie nadal aktywować, jeśli jesteś w aplikacji Google lub na ekranie głównym podczas korzystania z Launchera Google Now (który został już wycofany). Nie ma możliwości wyłączenia tej funkcji. Ale przynajmniej wyłączenie go wszędzie indziej powinno radykalnie ograniczyć liczbę fałszywych alarmów.

Czy ten post był pomocny?