Skip to content

Jak wyłączyć przycisk myszy TrackPoint w laptopie firmy Dell?

3 de sierpień de 2021
how do you disable the trackpoint mouse button on a dell laptop 00

W zależności od wykonywanych czynności i poziomu czułości, przycisk myszy TrackPoint może być bardzo pomocny lub bardzo irytujący. Jak więc go wyłączyć, jeśli ciągle powoduje problemy? Dzisiejszy post z pytaniami i odpowiedziami dla SuperUser zawiera odpowiedzi na pytanie sfrustrowanego czytelnika.

Dzisiejsza sesja pytań i odpowiedzi przychodzi do nas dzięki uprzejmości SuperUser — pododdziału Stack Exchange, społecznościowej grupy witryn internetowych z pytaniami i odpowiedziami.

Zdjęcie dzięki uprzejmości blaughw (superużytkownik).

Pytanie

Czytnik SuperUser Lucas Kauffman chce wiedzieć, czy istnieje sposób na wyłączenie przycisku myszy TrackPoint z poziomu systemu Windows na swoim laptopie Dell:

Jestem naprawdę zirytowany moim laptopem Dell. Kiedy piszę, kursor czasami przeskakuje, ponieważ przycisk myszy TrackPoint na klawiaturze (przycisk myszy między g, h, oraz b klawisze) najwyraźniej mogą służyć do klikania. Czy istnieje sposób na wyłączenie go z poziomu systemu Windows?

Czy Lucas może w łatwy sposób wyłączyć funkcję TrackPoint na swoim laptopie Dell?

Odpowiedź

Współtwórcy SuperUser Flyk i blaughw mają dla nas odpowiedź. Po pierwsze, Flyk:

W oprogramowaniu sterownika Dell TouchPad istnieje możliwość wyłączenia TrackPoint i TouchPad. Powinieneś być w stanie uzyskać dostęp do oprogramowania TouchPad w następujący sposób:

Start > Ustawienia > Panel sterowania > Mysz > Dell TouchPad > Wybór urządzenia > Drążek wskazujący > Wyłącz

Następnie odpowiedź od blaughw:

Dopóki sterowniki Dell są zainstalowane, istnieje klawisz skrótu dla TrackPoint i TouchPad, który przełącza dostępne ustawienia. W modelu Latitude E7440 klawisz skrótu jest dostępny po naciśnięciu Fn + F5 (pokazane tutaj):

1627998856 721 Jak wylaczyc przycisk myszy TrackPoint w laptopie firmy Dell

Spowoduje to wyłączenie TrackPoint, wyłączenie płytki dotykowej TouchPad, wyłączenie obu lub włączenie obu z grafiką na ekranie wskazującą ustawienie.

Masz coś do dodania do wyjaśnienia? Dźwięk w komentarzach. Chcesz przeczytać więcej odpowiedzi od innych doświadczonych technologicznie użytkowników Stack Exchange? Sprawdź pełny wątek dyskusji tutaj.

Czy ten post był pomocny?