Skip to content

Jak wyłączyć Touch ID lub Face ID na iPhonie?

31 de lipiec de 2021
preview 16 650x300

Touch ID i Face ID są wygodne, ale nie tak bezpieczne, jak używanie silnego hasła (głównie dlatego, że dane biometryczne nie mają takich samych zabezpieczeń prawnych). Jeśli chcesz je wyłączyć, oto jak.

Mówimy tutaj o tym, jak faktycznie wyłączyć Touch ID lub Face ID na iPhonie. Istnieje również sposób na tymczasowe wyłączenie tych funkcji odblokowania poprzez szybkie pięciokrotne naciśnięcie przycisku zasilania (lub, na iPhonie 8, 8 Plus lub X, przytrzymanie tego przycisku podczas naciskania dowolnego przycisku głośności) – ten sam skrót, który podciąga ekran połączeń alarmowych. Gdy to zrobisz, odblokowywanie biometryczne jest tymczasowo wyłączone i będziesz musiał wprowadzić hasło, aby uzyskać dostęp do telefonu.

Jak wyłączyć Touch ID lub Face ID (ale nadal używaj kodu dostępu)

Przejdź do Ustawienia> Touch ID i kod dostępu (na iPhonie X zamiast tego jest to identyfikator twarzy i kod). Zostaniesz poproszony o podanie kodu dostępu.

1627714344 718 Jak wylaczyc Touch ID lub Face ID na iPhonie1627714344 926 Jak wylaczyc Touch ID lub Face ID na iPhonie

Na stronie Touch ID i kod dostępu (lub Face ID i kod dostępu na iPhonie X) wyłącz wszystkie ustawienia w sekcji „Użyj Touch ID dla” — „iPhone Unlock” i „Apple Pay” oraz „iTunes i App Store”. ”.

1627714344 606 Jak wylaczyc Touch ID lub Face ID na iPhonie1627714345 805 Jak wylaczyc Touch ID lub Face ID na iPhonie


Teraz będziesz mógł tylko odblokować iPhone’a, korzystać z Apple Pay lub płacić za zakupy w iTunes i App Store, wprowadzając swój kod dostępu.

Największym problemem z wyłączeniem Touch ID lub Face ID jest to, że dla wygody częściej używasz słabego hasła; nawet sześciocyfrowe hasło numeryczne nie jest wystarczająco silne. Dzięki Touch ID i Face ID możesz używać silnego hasła bez konieczności zbyt częstego wprowadzania go. Jeśli zamierzasz je wyłączyć, upewnij się, że nadal używasz silnego alfanumerycznego hasła. Oto jak go ustawić.

Jak również wyłączyć hasło (ale poważnie, nie rób tego)

Jeśli naprawdę chcesz, możesz również wyłączyć hasło. Oznacza to, że będziesz mógł odblokować urządzenie z systemem iOS, naciskając przycisk Początek. Może to być bardzo wygodne, jeśli masz iPada, który nigdy nie wychodzi z domu, ale jest to naprawdę okropne działanie na iPhonie lub dowolnym urządzeniu z danymi osobowymi, które opuszczą bezpieczeństwo Twojego domu.

Jeśli masz pewność, że chcesz wyłączyć hasło, przejdź do Ustawienia> Touch ID i kod (na iPhonie X zamiast tego jest to Face ID i kod). Zostaniesz poproszony o podanie kodu dostępu.

1627714344 718 Jak wylaczyc Touch ID lub Face ID na iPhonie1627714344 926 Jak wylaczyc Touch ID lub Face ID na iPhonie

Wybierz opcję „Wyłącz kod dostępu”, a następnie dotknij „Wyłącz”, aby potwierdzić.

1627714345 418 Jak wylaczyc Touch ID lub Face ID na iPhonie1627714345 718 Jak wylaczyc Touch ID lub Face ID na iPhonie

Musisz jeszcze raz wpisać swój kod dostępu, ale będzie on wyłączony, dopóki nie włączysz go ponownie.

Czy ten post był pomocny?