Skip to content

Jak wyłączyć zamawianie jednym kliknięciem w Amazon wszędzie?

5 de sierpień de 2021
amazon hero 1200px

Zakupy jednym kliknięciem w Amazon mogą być przydatne, ale czasami możesz chcieć je wyłączyć. Na szczęście Amazon pozwala całkowicie wyłączyć zamawianie jednym kliknięciem we wszystkich przeglądarkach i urządzeniach z linkiem ukrytym w Ustawieniach. Oto jak go znaleźć na komputerach stacjonarnych i mobilnych.

Spis treści

Jak wyłączyć zamawianie jednym kliknięciem Amazon w dowolnym miejscu na komputerach stacjonarnych i komputerach Mac?

Aby wyłączyć zamawianie jednym kliknięciem wszędzie (na wszystkich urządzeniach i przeglądarkach) w systemie Windows, Linux lub Mac w przeglądarce na komputerze, najpierw otwórz Amazon.com w swojej ulubionej przeglądarce. Na górnym pasku narzędzi witryny Amazon kliknij „Konto i listy” tuż pod swoim nazwiskiem.

Kliknij nazwę swojego konta na pasku narzędzi Amazon.com.

Na stronie „Twoje konto” przewiń w dół do listy szybkich linków u dołu strony. W polu „Preferencje zamawiania i zakupów” kliknij „Ustawienia jednego kliknięcia”.

Kliknij „Ustawienia jednym kliknięciem”.

Link, który właśnie kliknąłeś, był skrótem do zakładki Twoje konto > Twoje płatności > Ustawienia > Twoje preferencje zakupów strona. Na tej stronie kliknij link „Wyłącz 1 kliknięciem wszędzie” znajdujący się w polu w pobliżu prawego górnego rogu strony.

Kliknij „Wyłącz 1 kliknięciem wszędzie”.

Po kliknięciu zobaczysz komunikat potwierdzający informujący, że kupowanie jednym kliknięciem zostało wyłączone dla wszystkich przeglądarek i urządzeń.

Komunikat potwierdzający, że zakup 1-Click został wyłączony.


Jeśli chcesz włączyć ją ponownie później, kliknij przełącznik obok „Wyłączone 1 kliknięcie dla tej przeglądarki”, aby go włączyć. Musisz powtórzyć ten krok dla każdej przeglądarki, w której chcesz korzystać z funkcji zamawiania jednym kliknięciem.

Jak wyłączyć zamawianie jednym kliknięciem Amazon w dowolnym miejscu na urządzeniach mobilnych?

Aby wyłączyć zamawianie jednym kliknięciem wszędzie na urządzeniach mobilnych, najpierw otwórz aplikację Amazon.com na swoim iPhonie, iPadzie lub urządzeniu z systemem Android. Stuknij przycisk menu (trzy linie) i wybierz „Twoje konto”.

(Alternatywnie możesz odwiedzić Amazon.com w przeglądarce urządzenia mobilnego. Po załadowaniu kliknij przycisk menu w lewym górnym rogu, a następnie przewiń w dół i wybierz „Konto”. Od tego momentu instrukcje są takie same zarówno dla mobilnej witryny Amazon, jak i aplikacji Amazon).

W aplikacji mobilnej Amazon dotknij przycisku menu, a następnie wybierz „Twoje konto”.

Na wyświetlonej liście przewiń w dół do sekcji „Ustawienia konta” i wybierz „Ustawienia jednym kliknięciem”.

Dotknij opcji „Ustawienia jednym kliknięciem”.

W sekcji „Twoje preferencje zakupów” stuknij „Wyłącz wszędzie jednym kliknięciem”.

Dotknij „Wyłącz jednym kliknięciem wszędzie”.

Następnie zobaczysz potwierdzenie, że zakup jednym kliknięciem został wyłączony.

Jeśli chcesz włączyć go z powrotem później, musisz to zrobić dla każdego urządzenia. Wejdź ponownie na swoje konto > Ustawienia 1 kliknięcia i dotknij przełącznika obok „Wyłączone 1 kliknięcie dla tego urządzenia”. Po włączeniu komunikat zmieni się na „Włączono jedno kliknięcie dla tego urządzenia”. Szczęśliwe zakupy!

Czy ten post był pomocny?