Skip to content

Jak wymusić zamknięcie aplikacji na Apple TV?

28 de lipiec de 2021
img 56380a38c1a60

Podobnie jak aplikacje mogą źle działać na telefonie i tablecie, aplikacje mogą źle działać na Apple TV. Czytaj dalej, ponieważ pokazujemy, jak wymusić zamknięcie aplikacji poza linią na Twoim Apple TV.

Notatka: Ten samouczek dotyczy aktualizacji sprzętu Apple TV 4. generacji z 2015 r. i kolejnych aktualizacji z systemem tvOS.

Dlaczego i kiedy chcę to zrobić?

Nowe aplikacje zoptymalizowane pod kątem tvOS, które przenoszą twoje ulubione aplikacje iOS (i kilka nowych po drodze) do Apple TV, nie są odporne na sporadyczne usterki, awarie lub zabawne działania duchów w maszynie bardziej niż zwykły iOS aplikacje są.

Jeśli okaże się, że aplikacja nie aktualizuje się prawidłowo, działa dziwacznie lub jest całkowicie zamrożona (ale reszta systemu tvOS nadal reaguje), najlepszym sposobem działania jest wymuszenie zamknięcia aplikacji i ponowne jej ponowne uruchomienie bez przechodzenia przez kłopotów z ponownym uruchomieniem całego Apple TV. Przyjrzyjmy się teraz, jakie to proste.

Jak wymusić zamknięcie aplikacji Apple TV

Czytelnicy zaznajomieni z systemem iOS i większość osób badających, jak zrobić coś na Apple TV, będą mieli duże podobieństwo między właścicielami iPhone’a i Apple TV, przekonają się, że proces wymuszania rezygnacji z aplikacji tvOS będzie podobny do tego, w jaki jest zrobione w iOS.


Powiedzmy na przykład, że popularna gra Crossy Road jest zamrożona (w uczciwości dla zespołu programistów Crossy Road wersja tvOS-optimizes nie sprawiła nam żadnych problemów, mimo że od czasu pojawienia się naszego Apple TV wysłała tysiące kurczaków na śmierć).

Aby wymusić zamknięcie aplikacji i ponowne jej uruchomienie, musimy dwukrotnie nacisnąć przycisk Home na pilocie Apple TV Remote.

Jak wymusic zamkniecie aplikacji na Apple TV

Po dwukrotnym dotknięciu przycisku Home interfejs Apple TV włączy tryb przełączania aplikacji, jak pokazano poniżej.

1627486532 694 Jak wymusic zamkniecie aplikacji na Apple TV

Jeśli aplikacja jest już przed Tobą, świetnie, jeśli nie, przesuń palcem w lewo lub w prawo, aż selektor aplikacji będzie wyśrodkowany na problematycznej aplikacji.

1627486532 253 Jak wymusic zamkniecie aplikacji na Apple TV

Teraz po prostu przesuń palcem po gładziku pilota Apple TV, aż podgląd aplikacji zacznie zsuwać się z ekranu, jak pokazano poniżej.

1627486533 790 Jak wymusic zamkniecie aplikacji na Apple TV

Podobnie jak przesuwanie palcem po aplikacji w iOS wymusza zamknięcie aplikacji, to samo dzieje się w tvOS.

1627486533 285 Jak wymusic zamkniecie aplikacji na Apple TV


W tym momencie aplikacja jest całkowicie zamknięta i możesz ją pozostawić zamkniętą lub ponownie uruchomić ją z ekranu głównego.

Masz pilne pytanie dotyczące Apple TV? Napisz do nas e-mail na adres [email protected], a my dołożymy wszelkich starań, aby na nie odpowiedzieć.

Czy ten post był pomocny?