Skip to content

Jak wyregulować czułość na dotyk na pilocie nowego Apple TV?

28 de lipiec de 2021
img 564bc1c23f389

Jeśli niedawno kupiłeś najnowszy Apple TV z nowym pilotem dotykowym, prawdopodobnie masz do czynienia z bardzo znienawidzoną metodą wprowadzania tekstu. Jeśli masz z tym problemy, możesz je złagodzić, dostosowując czułość pilota.

Nie jest tajemnicą, że nie zależało nam na poprzednim pilocie Apple TV. Choć solidnie wykonany, jego użytkowanie było uciążliwe i frustrujące, zwłaszcza dla użytkowników o większych dłoniach.

1627492060 440 Jak wyregulowac czulosc na dotyk na pilocie nowego Apple TV

Firma Apple ulepszyła pilota na wiele sposobów, powiększając go, jednocześnie dodając touchpad w górnej części pilota, dzięki czemu użytkownik musi tylko przesunąć kciukiem w górę lub w dół, w lewo lub w prawo, aby poruszać się po menu, przewijać do przodu lub przewiń i wprowadź tekst.

1627492060 257 Jak wyregulowac czulosc na dotyk na pilocie nowego Apple TV

Ten ostatni element jest tym, co naprawdę nas martwi, i wielu innych, ponieważ jest to coś, czego Apple wciąż nie zdołał udoskonalić. Wprowadzanie tekstu na poprzednim Apple TV było wystarczająco denerwujące, ale przynajmniej stosunkowo łatwo było trafić w swoje cele. Ponadto w starym Apple TV można było dodać dowolną starą klawiaturę Bluetooth, podczas gdy w nowej wersji Apple usunął tę opcję.

Dzięki nowemu pilotowi możesz łatwo przestrzelić tekst, jeśli przeciągasz zbyt szybko, lub musisz wielokrotnie przesuwać, jeśli tego nie zrobisz. Co więcej, podobnie jak w przypadku problemu z klawiaturą Bluetooth, nie możesz używać swojego iPhone’a lub iPada jako pilota (coś innego, nad czym opłakujemy stratę).


Na szczęście możesz dostosować czułość pilota, co może, ale nie musi, złagodzić niektóre z tych problemów. Nie sprawi, że wprowadzanie tekstu będzie mniej irytujące, ale może to nieco ułatwić.

Aby to zrobić, najpierw otwórz kafelek Ustawienia na ekranie głównym Apple TV.

1627492060 391 Jak wyregulowac czulosc na dotyk na pilocie nowego Apple TV

W ustawieniach kliknij otwórz „Piloty i urządzenia”.

Jak wyregulowac czulosc na dotyk na pilocie nowego Apple TV

Na ekranie ustawień Remotes and Devices kliknij „Touch Surface Tracking”, aby dostosować czułość zdalnego gładzika.

1627492060 710 Jak wyregulowac czulosc na dotyk na pilocie nowego Apple TV

Masz do wyboru trzy ustawienia: wolne, średnie i szybkie. Oczywiście, jeśli twój problem polega na tym, że rzeczy poruszają się zbyt wolno, wtedy chcesz zwiększyć prędkość, a jeśli rzeczy poruszają się zbyt szybko, będziesz chciał zwolnić.

1627492060 169 Jak wyregulowac czulosc na dotyk na pilocie nowego Apple TV

Będziesz chciał się z tym pobawić i zobaczyć, co działa najlepiej dla Ciebie, chociaż, jak już powiedzieliśmy, nie złagodzi to, jak frustrujące może być wprowadzanie adresów e-mail i haseł do różnych kont.

Należy zauważyć, że jeśli nie podoba ci się nowy pilot Apple, nadal możesz korzystać ze starego, chudego pilota, który choć daleki od ideału, jest znacznie tańszy.


Oczywiście rezygnujesz z możliwości przesuwania palcem po interfejsie i nie będziesz mieć dostępu do Siri, ale jeśli zgubisz nowego pilota lub po prostu nie zależy ci na nim, to jeśli masz Apple TV poprzedniej generacji, to dobrze aby wiedzieć, że możesz z niego korzystać.

Mamy nadzieję, że ten artykuł okazał się przydatny. Chętnie poznamy Twoją opinię na temat nowego pilota Apple TV, więc jeśli masz jakieś pytania lub komentarze, zostaw swoją opinię na naszym forum dyskusyjnym.

Czy ten post był pomocny?