Skip to content

Jak wyświetlić listę wszystkich aplikacji na komputerze Mac?

21 de lipiec de 2021
img 5c9dafca4a669 1024x469 1

Aplikacje MacOS są instalowane nieco inaczej niż Windows. Ponieważ prawie zawsze są singlem .app pliki, możesz je znacznie łatwiej przenosić po dysku twardym. Oto jak wyśledzić tych, których zgubiłeś.

Z folderu aplikacji

Folder aplikacji macOS

Ta metoda jest oczywista — wystarczy otworzyć folder Aplikacje. Zwykle można to znaleźć na pasku bocznym, u góry dysku twardego lub w folderze domowym (tym z Twoim imieniem i nazwiskiem). Możesz nacisnąć przycisk „Lista” na górnym pasku, aby wyświetlić wszystko na łatwej do odczytania liście.

Nie spowoduje to jednak wyświetlenia wszystkich aplikacji na dysku, więc jeśli masz aplikację pozostawioną w folderze Pobrane, nie pojawi się ona tutaj.

Lepsza metoda: inteligentne foldery

Inteligentne foldery macOS

Inteligentne foldery są cudowne. Są jak zapisane wyszukiwania, które można przypiąć do paska bocznego Findera. Tutaj będziemy szukać wszystkich aplikacji.

Utwórz nowy inteligentny folder z dowolnego okna Findera, wybierając Plik > Nowy inteligentny folder z górnego paska menu.

nowy inteligentny folder macOS


Otworzy się coś, co wygląda jak okno wyszukiwania. Możesz dodać nową regułę, klikając przycisk + obok „Zapisz”. Pojawi się menu, które pozwoli wybrać regułę, według której będzie przeszukiwany inteligentny folder. Domyślna opcja będzie wyszukiwać według nazwy pliku.

Opcje inteligentnych folderów macOS

Ale będziesz chciał zmienić „Nazwa” na „Rodzaj” i określić „Aplikacja”.

1626863616 260 Jak wyswietlic liste wszystkich aplikacji na komputerze Mac

Zobaczysz, że folder szybko zapełni się aplikacjami. Jeśli chcesz zapisać ten inteligentny folder, kliknij „Zapisz” w prawym górnym rogu. Wpisz imię i wybierz, gdzie je zapisać.

macOS zapisz inteligentny folder

Domyślną lokalizacją jest folder „Zapisane wyszukiwania”, ale możesz go zapisać w dowolnym miejscu. Tak czy inaczej, zostanie dodany do paska bocznego w celu łatwego dostępu.

Korzystanie z informacji o systemie

Karta aplikacji z informacjami o systemie macOS

Aplikacja Informacje o systemie ma zakładkę do wyświetlania wszystkich .app plik zainstalowany w twoim systemie. Otwórz aplikację, przytrzymując klawisz Option i klikając logo Apple; pierwszą pozycją będą Informacje o systemie.

1626863616 134 Jak wyswietlic liste wszystkich aplikacji na komputerze Mac

Przewiń w dół do opcji Oprogramowanie> Aplikacje i poświęć chwilę na przeszukanie dysku i wypełnienie listy. Ta lista zawiera wszystkie .app plików, nawet systemowych i wewnętrznych, więc modyfikuj je na własne ryzyko.

Opcje wiersza poleceń

macOS wyświetla listę wszystkich aplikacji w wierszu poleceń

Jeśli ze względów technicznych chcesz łatwo modyfikować listę ścieżek plików aplikacji, możesz przeszukać dysk za pomocą polecenia terminala. Użyjemy findi użyj use -inameflaga, aby wyszukać pliki według nazwy. Składnia wyszukiwania .app rozszerzenia to:

sudo find / -iname *.app


Otwórz aplikację Terminal, klikając ją w Docku, wklej powyższe polecenie i naciśnij Enter. Wyszukiwanie zajmie trochę czasu i wyświetli bardzo długą listę, która zawiera wiele aplikacji wewnętrznych i systemowych. Zalecamy przesyłanie danych wyjściowych do pliku.

sudo find / -iname *.app > filename

Spowoduje to przeszukanie katalogu głównego i uwzględnienie wszystkiego na dysku twardym. Zauważysz wiele powtarzających się katalogów z aplikacji wewnątrz aplikacji, takich jak wewnętrzne aplikacje Xcode. Możesz pozbyć się tych wyników za pomocą sed i trochę wyrażeń regularnych dopasować i usunąć .apppliki w środku .app akta:

sed -i '/.app.*.app/d' filename

Spowoduje to usunięcie wszystkich wpisów pasujących do wzorca z listy utworzonych aplikacji. To modyfikuje plik bezpośrednio, więc uważaj, aby nie uruchamiać go na niczym innym.

Czy ten post był pomocny?