Skip to content

Jak wyświetlić metadane EXIF ​​​​na zdjęciach na iPhonie?

3 de lipiec de 2022
apple photos app hero 1200x675

Każde zdjęcie, które robisz na iPhonie, zawiera metadane EXIF, które rejestrują informacje o tym, jak, kiedy i gdzie zrobiłeś zdjęcie. Wcześniej potrzebne było specjalne narzędzie do wyświetlania metadanych EXIF ​​na iPhonie, ale w systemie iOS 15 i nowszych można je zobaczyć bezpośrednio w aplikacji Zdjęcia. Oto jak.

Najpierw otwórz aplikację Zdjęcia na swoim iPhonie. Znajdź album zawierający zdjęcie, którego metadane chcesz znaleźć, a następnie dotknij go. W widoku miniatur dotknij zdjęcia, aby wyświetlić więcej szczegółów.

W widoku szczegółów zdjęcia dotknij przycisku „Informacje” znajdującego się na pasku narzędzi u dołu ekranu (wygląda jak małe „i” w kółku).

W Zdjęciach stuknij przycisk Informacje.

U dołu ekranu otworzy się specjalne okno. W tym oknie zobaczysz datę i godzinę zrobienia zdjęcia oraz pole informacyjne. Jeśli zdjęcie zawiera lokalizację, w której zostało zrobione, zobaczysz również tę informację.

Tuż pod informacją o dacie i godzinie zobaczysz pole informacyjne zawierające szczegółowe informacje o zdjęciu, w tym informacje o urządzeniu, w którym zdjęcie zostało zrobione, w jakim formacie jest ono (w tym przykładzie „HEIF”), jeśli jest to zdjęcie na żywo, używany obiektyw aparatu, rozdzielczość obrazu, rozmiar obrazu (tutaj „1,9 MB”) oraz informacje o ekspozycji, takie jak ISO, przysłona i czas otwarcia migawki.

Dane zdjęć EXIF ​​w aplikacji Zdjęcia Apple na iPhonie.

Całkiem przydatne! Po zakończeniu możesz ukryć okno informacyjne, ponownie dotykając przycisku „Informacje”. Aby sprawdzić dane EXIF ​​na dowolnym innym zdjęciu, wybierz je w Zdjęciach i ponownie dotknij przycisku Informacje. Powodzenia i miłego dochodzenia!

Czy ten post był pomocny?