Skip to content

Jak wyświetlić okładkę albumu dla aktualnie odtwarzanego utworu na pulpicie?

19 de lipiec de 2021
1626684041 image71

Okładki albumów były nieodłączną częścią muzyki, kiedy pojawiały się w formacie płytowym lub CD. Istnieje jednak sposób, aby uchwycić trochę tej magii nawet dzisiaj, korzystając z bezpłatnej aplikacji. Czytaj dalej, aby zobaczyć, jak!

Pobieranie aplikacji

Użyjemy ogólnodostępnego programu o nazwie CD Art Display. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać i zainstalować samą aplikację. Tutaj jest bezpośredni link do wersji 2.0.1, najnowszy.

Konfigurowanie rzeczy

Po zainstalowaniu programu CD Art Display uruchom go. Powinieneś zobaczyć czarną, pustą okładkę płyty CD. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Opcje.

1626684039 155 Jak wyswietlic okladke albumu dla aktualnie odtwarzanego utworu na pulpicie

W oknie Opcje otwórz pole listy w sekcji „Wybierz gracza” i kliknij nazwę gracza. Niektórzy gracze (np. Foobar2000) wymagają dodatkowego komponentu po stronie gracza. Ale inne odtwarzacze, takie jak Windows Media Player, nie wymagają żadnych dodatkowych czynności. Właśnie tego użyjemy do celów tego artykułu.

1626684040 591 Jak wyswietlic okladke albumu dla aktualnie odtwarzanego utworu na pulpicie

Po wybraniu odtwarzacza kliknij Otwórz w lokalizacji gracza i przejdź do miejsca, w którym znajduje się główny plik wykonywalny odtwarzacza.

1626684040 291 Jak wyswietlic okladke albumu dla aktualnie odtwarzanego utworu na pulpicie


W przypadku programu Windows Media Player jest to C:Program FilesWindows Media Playerwmplayer.exe. Winampem prawdopodobnie będzie C:Program FilesWinamp itp.

Teraz zapisz opcje, klikając ikonę dysku w prawym górnym rogu i zamknij okno Opcje.

1626684040 346 Jak wyswietlic okladke albumu dla aktualnie odtwarzanego utworu na pulpicie

CD Art Display ma mnóstwo innych opcji, ale żadna z nich nie jest niezbędna, aby działał. Zobaczmy więc teraz, czy system działa!

Testowanie

Aby sprawdzić, czy to działa, po prostu uruchom odtwarzacz multimedialny i zacznij odtwarzać album z okładką albumu. W Windows Media Player taki album wyglądałby tak:

1626684040 264 Jak wyswietlic okladke albumu dla aktualnie odtwarzanego utworu na pulpicie

Po dwukrotnym kliknięciu jednego z utworów album powinien zacząć się odtwarzać, a na pulpicie będzie można zobaczyć jego okładkę.

Dodatkowa funkcjonalność

CD Art Display ma w zanadrzu kilka innych sztuczek. Na przykład możesz ocenić utwór bezpośrednio z pulpitu, jak na poniższym zrzucie ekranu.

1626684040 362 Jak wyswietlic okladke albumu dla aktualnie odtwarzanego utworu na pulpicie


Funkcjonalny jest również pionowy pasek postępu – możesz za jego pomocą przejść do innej części aktualnie odtwarzanego utworu. A kiedy najedziesz kursorem na samą płytę CD, otrzymasz kilka innych elementów sterujących:

1626684040 399 Jak wyswietlic okladke albumu dla aktualnie odtwarzanego utworu na pulpicie

Możesz przejść do poprzedniego utworu, zatrzymać, wstrzymać/odtworzyć, przejść do następnego utworu, zminimalizować wyświetlanie grafiki CD i nie tylko.

Uzyskiwanie dodatkowych skórek

Do tej pory tylko zarysowaliśmy powierzchnię tego, co może zrobić wyświetlacz CD Art Display. Istnieje wiele skórek do aplikacji, a połowa zabawy polega na znalezieniu skórki, która pasuje do twojego obecnego pulpitu. Aby przeglądać i pobierać skórki, przejdź do Galeria skóry. Oto tylko jedna inna skórka z trzema wersjami, zwana Kliknij 2:

1626684040 402 Jak wyswietlic okladke albumu dla aktualnie odtwarzanego utworu na pulpicie

Pobieranie okładki albumu

Jeśli dotarłeś tak daleko, są szanse przynajmniej trochę okładka albumu. Ale czy twoja kolekcja okładek albumów jest kompletna? Po naprawieniu biblioteki muzycznej następnym krokiem może być uzyskanie okładek albumów dla wszystkich tych płyt CD. Jeśli szukasz wskazówek, jak to zrobić, miej oczy szeroko otwarte – wkrótce opublikujemy poradnik pokazujący prosty sposób na zdobycie okładek albumów.

Czy ten post był pomocny?