Skip to content

Jak wyświetlić rozmiar obrazu (rozdzielczość) zdjęć na iPhonie?

5 de lipiec de 2022
apple photos app hero 1200x675

Każde zdjęcie cyfrowe na Twoim iPhonie ma rozdzielczość określoną przez liczbę pikseli obrazu. Im więcej pikseli ma każdy obraz, tym więcej szczegółów może potencjalnie przechowywać zdjęcie. Jeśli używasz systemu iOS 15 lub nowszego, oto jak sprawdzić rozmiar obrazu (w pikselach) w aplikacji Zdjęcia na iPhonie.

Najpierw uruchom aplikację Zdjęcia. W widoku miniatur dotknij zdjęcia, którego rozdzielczość chcesz znaleźć.

Podczas szczegółowego przeglądania zdjęcia przesuń palcem w górę na zdjęciu lub dotknij przycisku „Informacje”, który wygląda jak małe „i” w kółku.

W Zdjęciach stuknij przycisk Informacje.

Po dotknięciu przycisku Informacje w dolnej części ekranu pojawi się małe pole zawierające metadane zdjęcia. Możesz zobaczyć rozdzielczość obrazu i wymiary obrazu w drugim wierszu, na przykład „12 MP” i „4032 x 3024”.

W tym przypadku „12 MP” oznacza 12 megapikseli, przybliżoną liczbę pikseli obrazu, a „4032 x 3024” oznacza, że ​​obraz ma szerokość 4032 pikseli i wysokość 3024 pikseli.

Rozdzielczość obrazu i wymiary w pikselach w Zdjęciach na iPhonie.

Aby zamknąć okno informacyjne, ponownie dotknij przycisku Informacje. Możesz to powtórzyć z dowolnym innym obrazem w bibliotece Zdjęć, dla którego chcesz znaleźć rozdzielczość i wymiary w pikselach. Miłego przeglądania!

Czy ten post był pomocny?