Skip to content

Jak wyświetlić wszystkie otwarte okna naraz na Chromebooku?

12 de kwiecień de 2022
Chromebook overview screen

Jeśli masz ochotę po kolana w otwartych aplikacjach i oknach swojego Chromebooka, możesz potrzebować pomocy w znalezieniu tego, czego potrzebujesz. System operacyjny Chrome ma podobną funkcję do „Widoku zadań” w systemach Windows 10 i 11. System operacyjny Chrome nazywa to „Przeglądem”. Wykorzystajmy to.

Ekran „Przegląd” na Chromebookach jest częścią funkcji „Wirtualne komputery stacjonarne”. To po prostu sposób, aby dosłownie pomniejszyć i zobaczyć wszystkie otwarte aplikacje i okna. Stamtąd możesz przejść do jednego z okien lub przełączyć się również na inne wirtualne „biurko”.

W rzeczywistości istnieją trzy różne metody uruchamiania ekranu „Przegląd”: skrót klawiaturowy, gest gładzika i gest ekranu dotykowego. Pokażemy ci wszystkie trzy.

Jeśli Twój Chromebook ma klawiaturę, w górnym rzędzie znajduje się dedykowany klawisz „Przegląd”. Po prostu dotknij klawisza z ikoną, która wygląda jak kwadrat, po której następują dwie pionowe linie. Stuknij ponownie, aby opuścić „Przegląd”.

Dotknij klawisza Przegląd na klawiaturze.

Druga metoda wykorzystuje gładzik. Przesuń trzema palcami w górę od dołu gładzika. Wykonaj gest ponownie, aby opuścić „Przegląd”.

Przesuń trzema palcami w górę po gładziku.

Trzecia i ostatnia metoda dotyczy Chromebooków z ekranem dotykowym. Przesuń palcem w górę od linii na pasku zadań i przytrzymaj przez sekundę na środku ekranu. Podnieś palec, aby wyświetlić ekran „Przegląd”.

Otóż ​​to! Te trzy skróty pozwolą Ci szybko wejść i wyjść z ekranu „Przegląd”. To miła sztuczka, aby zrobić krok w tył i zobaczyć, co się dzieje. Chromebooki mają wiele skrótów i gestów, o których możesz nie wiedzieć.

Czy ten post był pomocny?